No label found for: logo.title
No label found for: logo.title

Daikin uvádí své první geotermální tepelné čerpadlo

Duben 2014_ Daikin uvádí na trh svůj nejnovější přírůstek z řady Daikin Altherma: nové geotermální tepelné čerpadlo, které nabízí vysokou sezónní účinnost čímž pomáhá zákazníkům snížit náklady na energie a zároveň zaručuje vynikající úroveň komfortu.

Geotermální tepelné čerpadlo Daikin Altherma nabízí kompaktní vnitřní jednotku s plně integrovaným modulem tepelného čerpadla a zásobníkem na teplou vodu, horizontálním nebo vertikálním kolektorem čerpá energii ze země. Snadné ovládání teploty a display s aktuální spotřebou, pomáhá snižovat spotřebu energie při současném zajištění vysoké úrovně komfortu.

Přirozený a stabilní zdroj energie
Geotermální tepelné čerpadlo využívá přirozeně se vyskytující tepelnou energii v zemi a zajišťuje vytápění a teplou vodu. Tato energie má relativně konstantní teplotu po celý rok a není ovlivněna okolním klimatem, což ji činí velmi stabilní a téměř neomezenou, a to i v těch nejchladnějších zimách.

Daikin Altherma Geotermální tepelné čerpadlo používá buď zemní sondy, instalované ve vrtu hlubokém mezi 100 m až 200 m (v závislosti na velikosti tepelného čerpadla), nebo horizontální kolektor položený jen 80 až 150 centimetrů pod povrchem. Oba kolektory jsou naplněné směsí vody a nemrznoucí kapaliny (roztok chloridu sodného), který se používá pro přenos tepelné energie do tepelného čerpadla.

Zvýšená účinnost prostřednictvím technologie invertoru 
Technologie invertoru tepelného čerpadla Daikin Altherma zaručuje excelentní sezónní účinnost díky invertorové technologii, což dokazuje výbornou úroveň i při částečném zatížení. 
V závislosti na velikosti domu, izolaci a místním klimatu lze ušetřit až 20 procent nákladů, 
v porovnání s on / off geotermálním tepelným čerpadlem

Díky Invertorové technologii Geotermální tepelné čerpadlo Daikin minimalizuje provoz záložního zdroje tepla. Systém pracuje nejúčinněji, když se venkovní teploty pohybují mezi -9 ° C a 8 ° C, a to zejména pod 3 ° C

Snadná instalace, uvedení do provozu a údržba
Stylová a kompaktní vnitřní jednotka (1732 x 600 x 728 mm) obsahuje tepelné čerpadlo a zásobník teplé užitkové vody, takže je ideální náhradou za tradiční kotle. Instalace je jednoduchá, je třeba provést jen šest připojení. Všechny spoje jsou vyrobeny továrně a jsou v horní části přístroje. Tepelné ztráty jsou jen 1.4kWh/24h díky vysoce izolované nádrži; a o 50% nižší, než v běžné nádrži.

Uvedení do provozu je taktéž velmi snadné, protože montéři mohou nakonfigurovat nastavení na dálku, a pak jej nahrát do vnitřní jednotky z PC. To zaručí méně času na místě, a to zejména pro více zařízení s podobným nastavením. Pokud jde o údržbu, lze stáhnout posledních 20 chyb dle data a času, což snižuje dobu přerušení provozu systému.

Uživatelsky přívětivé rozhraní
Stejně jako u všech systémů Daikin, je geotermální tepelné čerpadlo dodáváno se snadnými ovladacími prvky, aby majitelé domů získali to nejlepší z jejich systému. Inteligentní funkce pokojového termostatu zajišťuje, že teplota je stabilní a je zachována úroveň pohodlí, a díky displeji ukazujícímu spotřebu energie, mohou mít majitelé domů přehled o výkonnosti systému.

Geotermální Tepelné čerpadlo Daikin Altherma
Geotermální Tepelné čerpadlo Daikin Altherma je fantastický přírůstek do portfolia Daikin, s jeho schopností stability a téměř neomezeným zdrojem energie, bez ohledu na podnebí, přináší špičkovou sezónní účinnost. Pro majitele domů, pro něž nejsou jiné systémy Daikin, jako je například tepelné čerpadlo vzduch-voda, vhodným řešením, Geotermální tepelné čerpadlo Daikin Altherma poskytuje vysoce spolehlivé a nákladově efektivní řešení obnovitelné energie jako alternativu k tradičním systémům vytápění a ohřevu vody.

Pro vice informací o společnosti DAIKIN navštivte www.daikin.cz nebo nás kontaktujte na:

Press Contact:

Daikin Airconditioning Central Europe – Slovakia, spol. s r.o.

Zuzana Klimková

Galvaniho 15/C, 821 04 Bratislava

+420 602 530 566 / klimkova.z@daikin.czDaikin uvádí své první geotermální tepelné čerpadlo