No label found for: logo.title
No label found for: logo.title

Nový chiller se šroubovým kompresorem s invertorem DAIKIN: Nejlepší v účinnosti ve své třídě a nižší emise oxidu uhličitého

2014_ Daikin nový chiller EWAD-TZ nabízí prvotřídní špičkovou energetickou účinnost (EER až 3,1; ESEER až 5.1, testováno s EN14511) a může snížit provozní náklady a emise oxidu uhličitého až o 20% ve srovnání s tradičními chillery díky pokročilé technologii šroubového kompresoru s invertorem.

Chiller se šroubovým kompresorem s invertorem Daikin přináší přesné řízení procesu chlazení a řízení klimatu v celé řadě průmyslových a obchodních činností, a to zejména tam, kde jsou vysoké rozdíly v zátěži, vynikající účinnost při částečném zatížení je velmi důležitá. Chillery jsou vhodné jak pro nové stavby tak renovaci budov.


Nový šroubový kompresor s invertorem - Daikin opět vede!

Tradiční vzduchem chlazený invertor má kompresor, který není optimalizován pro vysokou rychlost otáčení. Tyto chladiče také vyžadují nákladné stíněné kabely pro snížení rušení, plus velké elektrické panely pro umístění na invertor, s nucenou ventilací pro chlazení samotného panelu. Naopak, nový šroubový kompresor s invertorem Daikin je optimalizován pro provoz při vysoké rychlosti a vysokém chladicím toku a má skutečně plynulou regulaci výkonu. Větší výstup kompresoru a sacích průchozích otvorů sníží pokles tlaku chladiva, protože chladivem chlazený invertor je součástí těla kompresoru, jednotka je kompaktní. Ve skutečnosti je jednotka stejně velká jako neinvertory. 


Šroubový kompresor s invertorem běží na bázi chladiva R-134A. Samotné kompresory mají chladicí kapacitu cca mezi 200Kw a 350Kw zatímco duální kompresory z řady EWAD-TZ mají chladící kapacitu až 700kW.

Nové chladiče mají standardní kabely a kompaktní elektrický panel (protože invertor je součástí kompresoru) což nevyžaduje nucenou ventilaci


Chiller se šroubovým kompresorem s invertorem - úsporný a tichý provoz 

Šroubové kompresory s invertorem běží nejefektivněji při částečné zátěži, pouze za použití nezbytné energie, která odpovídá požadovanému zatížení. To je činí velmi efektivními a má 

za následek nižší náklady na provoz. Stejně jako jsou výkonné, mají chladiče EWAD-TZ sníženou hladinu hluku v obou plných a částečných pracovních podmínkách, a to díky šroubovým kompresorům s invertorem a jedinečným designem ventilátoru, který přesune velké množství vzduchu téměř nehlučně. Tento tichý provoz znamená, že jednotky jsou ideální pro použití v zastavěných oblastech. Daikin nabízí tři možnosti hladiny zvuku: Standardní (83 dB (A), akustický tlak ve vzdálenosti 1 m), nízká hlučnost (77 dB (A)) a extra nízká hlučnost (73,0 dB (A)).


Kompletní balíček pro snadnou instalaci, uvedení do provozu a údržbu

Chladicí jednotky Daikin jsou sestaveny a testovány ve výrobním závodě před expedicí 

a všechny ovládací prvky jsou předzapojeny, upraveny a testovány tak, aby nabídly téměř "Plug and Play" zařízení, i pro větší instalace, kde je potřeba vysoká chladicí kapacita.


Ať již pro nové projekty nebo rekonstrukce, je řada chladicích jednotek EWAD-TZ  snadno obsluhovatelná a udržovatelná, a je dodávána s poprodejní podporou ze strany  Daikinu, včetně školení a poradenství o výběru, instalaci, uvedení do provozu a fungování. Chladicí jednotky mají uživatelsky přívětivé ovládání a lze je snadno integrovat do systému řízení budov, což umožňuje instalačním firmám a podnikatelům monitorovat výkony a snadněji identifikovat závady.


Rychlá návratnost a dlouhodobé úspory pro podniky

Nový chiller se šroubovým kompresorem s invertorem Daikin nabízí rychlou návratnost do tří let od instalace. V dlouhodobém horizontu, spolehlivost kompaktní chladicí jednotky a energetickou vynikající účinností, znamená, že náklady na vlastnictví jsou nízké. Se standardní jednoletou zárukou nebo prodlouženou zárukou, plus servisní smlouvou s nabídkou instalační sítě společnosti Daikin, si podnikatelé mohou odpočinout, s jistotou, že budou mít podporu, kterou potřebují pro své chladicí systémy.


Šroubový kompresor s invertorem Daikin

S neustále se zpřísňující legislativou v oblasti energetické účinnosti a emisí CO2, podnikatelé čelí mnoha výzvám při aktualizaci a obnově důležitých procesů chlazení a systémů pro řízení klimatu.

Nový šroubový kompresor s invertorem Daikin v samém srdci nové řady chladicích jednotek EWAD-TZ odráží závazek Daikin ve vývoji vysoce účinných systémů, které pomáhají snížit spotřebu energie, aniž by byla ohrožena spolehlivost a výkon. Po instalaci těchto pokročilých chladicích jednotek, můžou podnikatelé těžit z významného omezení emisí uhlíku a snížit dopad rostoucích cen energií.


 

Pro více informací o společnosti Daikin navštivte www.daikin-ce.com!Press Contact:

Daikin Airconditioning Central Europe HandelsgmbH
Mag. Alexander Dalinger

A-2345 Brunn am Gebirge, campus 21, Europaring F12/402

+43 (0)2236 32557 / dalinger.a@daikin.at