Skip to main content

Chlazení a vytápění malých obytných budov

Tepelná čerpadla BLUEVOLUTION společnosti Daikin jsou integrována s nízkotlakými solárními systémy v malých rezidenčních projektech, které využívají solární energii pro přípravu teplé užitkové vody.

Nová malá chladicí jednotka R-32 s invertorem prokázala svou hodnotu v rezidenčních projektech a ukázala širokou škálu aplikací, které pokrývá komplexní portfolio výrobků společnosti Daikin, od velkých stadionů až po relativně malé domy.

Jeden z nedávných projektů, v němž byla použita tepelná čerpadla BLUEVOLUTION a malá chladicí jednotka R-32 s invertorem značky Daikin, byl realizován v portugalském Portu.

Instalované produkty

1x EWYT-CZ

Celkový chladicí výkon: 16 kW

Celkový topný výkon: 16 kW

O projektu

Hlavním cílem tohoto projektu bylo dodat řešení, které by poskytovalo chlazení nebo vytápění v závislosti na tepelných potřebách v daném ročním období a také teplou užitkovou vodu. Řešení muselo také zajistit absolutní spolehlivost, vysokou energetickou účinnost a nízké provozní náklady.

Více o projektu, řešení a produktu

Společnost Daikin vyšla zákazníkovi vstříc s novým malým chladicím zařízením R-32 s invertorem (verze pro vytápění) – řešením tepelného čerpadla, které snadno splňuje požadavky projektu na výkon (16 kW) a poskytuje nejvyšší hodnoty energetické účinnosti ve svém produktovém segmentu na trhu.

Malá chladicí jednotka R-32 s invertorem byla instalována tak, aby zajišťovala buď vytápění, nebo chlazení (v závislosti na ročním období) vnitřních fan-coilů a také ohřev užitkové vody. Systém je také připojen k nízkotlakému solárnímu systému Daikin, který využívá solární energii k integraci výroby teplé užitkové vody a zvýšení účinnosti celého systému.

Nová malá chladicí jednotka R-32 s invertorem byla důležitou součástí řešení projektu, protože dokázala splnit všechny projektové požadavky díky své moderní konstrukci, která zajišťuje vynikající účinnost, a plnohodnotným invertorovým jednotkám, které jsou optimalizovány tak, aby poskytovaly nejlepší výkon s chladivem s nízkým GWP.

Více informací o novém malém invertorovém chladicím zařízení s chladivem R-32 naleznete zde.

Spolehlivost byla zajištěna díky obrovským zkušenostem společnosti Daikin s vývojem technologie R-32.

V roce 2018 byla společnost Daikin jedním z prvních inovátorů, který se zapsal se do historie uvedením prvních chladicích jednotek s chladivem R-32. V témže roce následovaly jednotky typu scroll s chlazením venkovním vzduchem a v roce 2020 tepelné čerpadlo s chladivem R-32.

Dnes má společnost Daikin nejvyšší počet instalací s chladivem R-32 na světě, což svědčí o zkušenostech, znalostech, kvalitě a spolehlivosti jejích výrobků s tímto chladivem.

Více informací o našem průkopnictví ve vývoji technologie R-32, si můžete přečíst zde.

Zajímají vás další informace o nové malé chladicí jednotce Daikin s invertorem a s chladivem R-32? Kontaktujte nás prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky