Crystal tower

Crystal tower

Bukurešť, Rumunsko

Oslnivá energeticky účinná stavební dominanta

Crystal Tower v centru Bukurešti je sídlem rumunského ústředí finanční instituce ING Bank. Nevšední kancelářskou budovu navrhl architekt Adrian Spirescu tak, aby vypadala jako obnažený krystal v šedém kameni, který převládá v rumunském hlavním městě. Tohoto efektu je dosaženo asymetrickým profilem budovy a její skleněnou fasádou řezanou v různých úhlech. Věž je navíc doplněna plošinou pro přistávání helikoptér, což je v Bukurešti unikátní.

Pohled shora na Crystal Tower

Efektnímu a inovativnímu vzhledu věže odpovídá řada novátorských a ekologických prvků, včetně dvojité skleněné fasády. Tento návrh je jen jednou z funkcí, které jsme použili k tomu, abychom pomohli budově Crystal Tower dosáhnout vyšší energetické účinnosti a hodnocení „Vynikající“ standardu BREEAM.

breeam-logo-nobackground.png

Stavební projektanti požadovali pro celou budovu moderní, energeticky úsporné a všestranné klimatizační řešení.

„Koneckonců, chtěli jsme energeticky účinnou budovu a Daikin poskytl optimální řešení.“

- SC Plaza Development srl

Významný úspěch v oblasti udržitelné výstavby a designu

Abychom pomohli budově Crystal Tower maximalizovat její energetickou účinnost, plánovali jsme zkombinovat výkon vzduchem chlazeného VRV, vodou chlazeného VRV a chladicích jednotek tak, abychom poskytli řešení pro řízení klimatu vše v jednom. Jako jeden z mála výrobců, kteří nabízejí tento druh řešení, jsme byli schopni pomoci této výškové budově zajistit vytápění, chlazení, větrání a přípravu teplé vody a optimalizovat každou z těchto úloh pro velké i malé prostory.

Crystal Tower získala v roce 2012 v Bukurešti ocenění za architekturu „Eco Architecture Award“ a byla rovněž rumunskou Radou pro ekologickou výstavbu jmenována „Ekologickým projektem roku“. Je to zářný příklad toho, jak může inovativní návrh budov v kombinaci s nejmodernější technologií řízení klimatu přinést u vysokých budov v městských prostředích vysoce ekologické výsledky.

romaniasgreenestbuildings-logo.jpg
Crystal Tower_17_Outside_Installation picture.jpg

Řešení ve zkratce

Crystal Tower_04_Installation picture.jpg

Tato instalace zahrnovala plochu 16 900 m2 (celkem 15 podlaží). Kromě vodní smyčky pro vodou chlazené moduly VRV, kotle a chladicí věže zahrnuje tato instalace také:

  • 3 venkovní jednotky VRV III
  • 67 vodou chlazených venkovních jednotek VRV
  • 265 jednotek do podhledu
  • 24 kazetových jednotek se 4 výdechy
  • 5 venkovních jednotek Sky Air
  • 5 kazetových jednotek se 4 výdechy
  • 1 vzduchem chlazenou chladicí jednotku s vícenásobným spirálovým kompresorem
  • 1 vzduchem chlazenou chladicí jednotku se šroubovým kompresorem
  • 11 rozhraní BACnet

Více informací

Naše další případy

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

Abychom pomohli budově Crystal Tower, kde sídlí rumunská ING Bank, maximalizovat její energetickou účinnost, zkombinovali jsme výkon vzduchem chlazeného VRV, vodou chlazeného VRV a chladicích jednotek.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Italská budova Torre Serenissima byla vybavená systémem využívajícím zastaralé chladivo R-22. Provedli jsme úplnou modernizaci, která pomohla zvýšit energetickou účinnost a komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

Hotel Bloomsbury

Pomocí optimalizace řízení klimatu jsme pomohli londýnskému hotelu Bloomsbury snížit spotřebu energie, omezit emise CO2 a zvýšit komfort hostů o 30 %.

vmd-header-1645px1080px.jpg

Obchodní centrum VMD

V pětadvacetipodlažní budově VMD v Záhřebu zajišťuje veškeré vytápění a chlazení náš systém VRV IV. Budova díky němu dosahuje nejvyšší účinnosti a snižuje spotřebu energie.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Kancelářská budova Velocity

V popředí návrhu Velocity je udržitelnost. Každý prvek návrhu byl pečlivě promyšlen, aby bylo zajištěno hodnocení EPC „B“ a hodnocení BREEAM „Vynikající“.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Restaurace Leon's

Aby mohla firma Synecore, dodavatel společnosti M&E, překonat omezení nedostatku prostoru v restauraci Leon v centru Londýna a dosáhnout přitom maximální efektivnosti řízení klimatu, nainstalovala svůj první „neviditelný“ systém HVAC, řadu i-Series VRV IV společnosti Daikin.

c-and-a.jpg

C&A

Cílem plánované renovace celého systému HVAC v obchodu C&A bylo dosáhnout celoročního komfortu co nejefektivnějším a nejúčinnějším způsobem.

venice-header-1645px1080px.jpg

Venetian Arsenal

Inovativní klimatizační systém, který využívá přirozenou energii benátské laguny, přináší vysokou úroveň komfortu a energetické účinnosti při zachování hodnoty historické průmyslové budovy v centru Benátek.

coral-header-1645px1080px.jpg

Sázková kancelář Coral

Zjistěte, jak naše kazetové jednotky s kruhovým výdechem a automatickým čištěním dosáhly o 50 % vyšších úspor energie pro sázkové kanceláře Coral.

k-way-header.jpg

K-Way

Když řetězec obchodů s luxusními oděvy K-Way otevřel nový obchod v Covent Garden v Londýně, spolupracovali jsme s celostátním dodavatelem D1 Royale na návrhu a instalaci dokonalého energeticky úsporného řešení.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Pro tento projekt jsme zvolili instalaci venkovního systému, který propojuje celou škálu vnitřních a větracích jednotek strategicky umístěných v obchodě.

thePosthotel-ghent-header.jpg

Hotel Post

Jako specialisté na oblast řízení klimatu jsme pro Hotel Post v Ghentu zvolili náš systém VRV, který se vyznačuje energeticky účinnou technologií a schopností zajišťovat vyšší komfort.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Hotel Van der Valk

Každý prostor v hotelu Van der Valk, od vstupní haly přes pokoje pro hosty až po kuchyň, má své jedinečné klimatické potřeby. Naším cílem bylo vyvinout integrovaný systém, který by uspokojil potřeby každého z těchto míst a snížil celkový dopad systému na životní prostředí.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Skupina Santos, organizace odpovědná za budovu Porta Fira, si vybrala společnost Daikin za důvěryhodného partnera, který zajistí budově jedinečný, spolehlivý a energeticky účinný systém řízení klimatu.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Společnost Crédit Agricole, díky své zemědělské historii známá jako „zelená banka“, hledala pro jednu ze svých poboček energeticky úsporné klimatizační řešení s nízkými náklady na údržbu.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementárna Holcim

Cementárna Holcim využívá nejmodernější technologii k dosažení svých ambiciózních cílů v oblasti životního prostředí a energetické účinnosti.

ACTION_store.jpg

ACTION

Síť diskontních maloobchodů Action hledala dodavatele vzduchotechnického a klimatizačního zařízení, který by byl schopen zajistit také projekt HVAC a podporu a nabídnout místní koordinaci v každé zemi, do které se síť rozrůstá. Při tomto výběru systémů HVAC byly hlavními faktory náklady.

JBC-store.jpg

JBC

Při své neustálé snaze o optimalizaci provozních nákladů spustila společnost JBC zkušební provoz, který navrhla společnost Daikin, a to tak, aby se vyhodnotily přínosy technologie variabilní teploty chladiva (VRT).

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatizace se stala normou ve většině nových a rekonstruovaných hotelů. Dnešní systémy přinášejí hostům během léta komfortní chlad a navíc zajišťují hospodárné vytápění v zimních měsících. Tepelná čerpadla společnosti Daikin pro tento účel využívají obnovitelnou energii, čímž snižují provozní náklady hotelů. K tomu je třeba přičíst také pozitivní dopad na vnitřní estetiku.

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Specializovaný obchod s bio potravinami Naturkost Brinkman využívá chladicí řešení Daikin pro maloobchody k dosažení lepší energetické účinnosti a komfortu uvnitř prodejny.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel v centru města

Výměna chladicích jednotek zvýší komfort v hotelu v centru Londýna.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Samrya 44, výškový hotel se svými 44 patry vkusně navržených luxusních apartmánů zachovává ty nejvyšší standardy stavebnictví a systémů vytápění, větrání a klimatizace.

action_cassette_1645px1080px.jpg

Opětovné využití odčerpaného chladiva v síti Action

V současné době Action zintenzivňuje své partnerství se společností Daikin v rámci svého nového průlomového projektu: odčerpání chladiva ve svých renovovaných obchodech a jeho opětovné využití.

courtyard_marriott_paris_france.jpg

Hotel Courtyard Paříž

The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.

BEA Centrum Olomouc

BEA (Business, Education, Acceleration) centrum v Olomouci je domovem mnoha inovativních společností, universit, obchodů a restaurací. Nabízí také cenově dostupné prostory pro start-upy.

FEI Brno

Vysoce citlivý výrobní proces vyžaduje velmi nízkou úroveň vibrací a hluku, to zajišťuje inovativní Daikin HVAC řešení.

Hotel Kings Court

Hosté hotelu Kings Court si mohou užívat pobytu bez ohledu na roční období, díky vysoce efektivnímu systému řízení klimatu.

Palác Zlatý kříž

Renovace kulturně významného Paláce Zlatý kříž zahrnuje celkovou modernizaci HVAC systému a zároveň úplně první instalaci v České republice řešení řízení klimatu VRV IV C+ optimalizované pro vytápění.

Takko Havlíčkův Brod

Zákazníci prodejny Takko si mohou užívat příjemné prostředí díky inteligentnímu řížení klimatu.

Vědeckotechnický park Roztoky

VRV zpětné získávání tepla poskytuje efektivní, spolehlivý a flexibilní systém ovládání klimatu ve vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy.

Prezzemolo.jpg

Prezzemolo & Vitale – Palermo

V novém skladu Prezzemolo & Vitale v historickém centrum Palerma byl nainstalován systém sestávající z jednotek Daikin Zeas a VRV.

header training center.png

Školicí středisko v Belgii

Společnost Daikin hledala pro své nové školicí středisko v Gentu nadčasové řešení HVAC s nízkou spotřebou energie.

ZOME Office refurbishment Portugal.png

Zome

Centra ZOME jsou moderní a agilní prostory, které zákazníkům nabízejí individuální zážitek.

Residential application with home office.png

Obytný dům s domácí kanceláří

Výstavba nového sídla s komplexním řešením klimatizace

VRV-5 S-series installation Villa del Padro.png

Rekonstrukce kanceláří v Madridu, Španělsko

Systém Daikin VRV 5 S poskytl ideální řešení pro rekonstrukci dvojvily v Madridu

DAIKIN_AbeleOptik_Drohne-2.jpeg.jpg

Přestavba starého systému R-22

Přestavba starého systému s chladivem R-22 na systém VRV 5 S s chladivem R-32

RT_p1_6-Hotel_Lasarenas.jpg

Hoteles Santos • Las Arenas

Nahrazení současného systému systémem Daikin VRV bylo ideálním řešením modernizace, která vedla ke snížení spotřeby energie, přičemž zůstal zachován nepřetržitý provoz hotelu.

RT_p1_6-Merlin_Properties.jpg

Merlin Properties

Tento kancelářský komplex, který je součástí obchodního centra v Madridu, byl modernizován, přičemž investiční náklady na efektivnější řešení zůstaly pod kontrolou.

Hotel-St.-Annen-Außenansicht-Hotel-St-Annen.jpg

Hotel St. Annen

Je umístěn v tiché rezidenční ulici v centru Hamburku. Hotel St. Annen vytváří vřelé a přívětivé prostřední pro návštěvníky moderního okolí.

Façades-Perial-RueduDome-BoulogneBillancourt-Janv21---09.jpg

Perial Asset Management