Samrya 44
Vchod do Samrya Katar

Samrya 44 je dokladem o tom, že se vizi města Doha podařilo upoutat pozornost na mezinárodním trhu. Se svými 44 patry vkusně navržených luxusních apartmánů zachovává ty nejvyšší standardy stavebnictví a systémů vytápění, větrání a klimatizace.

Jedná se o úspěšný příběh, který staví na solidním základu odborné spolupráce a výjimečných technických znalostí. Základní pohnutkou byl záměr optimalizovat částečně instalovaný vodou chlazený systém a přeměnit jej na funkční systém vodou chlazeného VRV s chladicími věžemi, a to bez narušení podmínek již postavené stavby.

„Podařilo se nám realizovat projekt, který podle našeho názoru pro svou jedinečnou koncepci představuje významný předěl a zároveň je výrazným zdokonalením finálního systému oproti původnímu projektu, jímž jsme minimalizovali náklady na chlazení o 40 % a doplnili topení, se kterým se původně nepočítalo.“

- Antonio Ragheb, vedoucí oddělení technických projektů Erga/SDT Katar

Zachování jednoty a designu stavby

Vzhledem k tomu, že v budově byl částečně instalován vodou chlazený systém, jedním z hlavních cílů projektu bylo optimalizovat tento systém tak, aby představoval lépe přizpůsobené a energeticky účinnější řešení, které nejen zajistí základní potřeby budovy v oblasti HVAC, ale také se vyrovná s potenciálními požadavky na vytápění.

Daikin_SamryaCaseStudy_building.png

Řešení v kostce

Spolehlivá technologie VRV
Účinnost VRV IV-W

 • Ideální pro výškové budovy využívající vodu jako zdroj tepla
 • Pokrývá všechny požadavky budovy prostřednictvím jednoho kontaktního místa, přesné regulace teploty, větrání, vzduchotechnických jednotek
 • Nejkompaktnější opláštění dostupné na trhu

Vzduchotechnické jednotky Daikin s připojením plug and play

 • Bezproblémové začlenění do klimatizačního systému
 • Lze přivádět velké množství čerstvého vzduchu
 • Maximální účinnost díky zpětnému získávání tepla z výstupního vzduchu
 • Přizpůsobitelné přesně podle požadavků budovy
Vzduchotechnické jednotky Daikin s připojením plug and play
Inteligentní síť Daikin

Inteligentní síť

 • Nepřetržité monitorování systému VRV
 • Odborníci společnosti Daikin maximalizují životnost systému
 • Analýza výkonu vám poskytne propojení s odborníky společnosti Daikin, kteří navrhnou způsoby zlepšení výkonu

Servisní partner Daikin

 • Řešení přináší duševní pohodu, protože vše udržuje v bezproblémovém provozu
 • Servis u odborníků
 • Největší sortiment náhradních dílů připravených lokálně pro případ rychlého zásahu

Co jsme zajistili

 • Ekologické řešení s nízkým dopadem na životní prostředí
  • Vysokou celoroční účinnost vodou chlazeného systému VRV IV se zpětným získáváním tepla
 • Jednoduchý a výkonný systém řízení
  • Integraci s řídicím centrem inteligentního dotykového ovladače pro správy budovy
 • Nízké celkové náklady pro celou dobu životnosti
  • Nižší náklady na instalaci ve srovnání se 4trubkovou konfigurací systému využívajícího vodu
  • Optimalizovaná celoroční účinnost
  • Výkonné řízení a správa snižuje provozní náklady
 • Jediné kontaktní místo pro různá technická řešení
  • Daikin nabízí úplné řešení HVAC-R
  • Daikin nabízí monitorovací systém a pravidelné generování technických zpráv
Pokoj hotelu Samrya

Více informací

Naše další případy

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

Abychom pomohli budově Crystal Tower, kde sídlí rumunská ING Bank, maximalizovat její energetickou účinnost, zkombinovali jsme výkon vzduchem chlazeného VRV, vodou chlazeného VRV a chladicích jednotek.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Italská budova Torre Serenissima byla vybavená systémem využívajícím zastaralé chladivo R-22. Provedli jsme úplnou modernizaci, která pomohla zvýšit energetickou účinnost a komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

Hotel Bloomsbury

Pomocí optimalizace řízení klimatu jsme pomohli londýnskému hotelu Bloomsbury snížit spotřebu energie, omezit emise CO2 a zvýšit komfort hostů o 30 %.

vmd-header-1645px1080px.jpg

Obchodní centrum VMD

Systém VRV IV zajišťuje veškeré vytápění a chlazení budovy VMD Tower B, pětadvacetipodlažní kancelářské budovy v Záhřebu, a tím jí pomáhá dosáhnout nejvyšší úrovně účinnosti a snížit spotřebu energie.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Kancelářská budova Velocity

V popředí návrhu Velocity je udržitelnost. Každý prvek návrhu byl pečlivě promyšlen, aby bylo zajištěno hodnocení EPC „B“ a hodnocení BREEAM „Vynikající“.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Restaurace Leon's

Aby mohla firma Synecore, dodavatel společnosti M&E, překonat omezení nedostatku prostoru v restauraci Leon v centru Londýna a dosáhnout přitom maximální efektivnosti řízení klimatu, nainstalovala svůj první „neviditelný“ systém HVAC, řadu i-Series VRV IV společnosti Daikin.

c-and-a.jpg

C&A

Cílem plánované renovace celého systému HVAC v obchodu C&A bylo dosáhnout celoročního komfortu co nejefektivnějším a nejúčinnějším způsobem.

venice-header-1645px1080px.jpg

Venetian Arsenal

Inovativní klimatizační systém, který využívá přirozenou energii benátské laguny, přináší vysokou úroveň komfortu a energetické účinnosti při zachování hodnoty historické průmyslové budovy v centru Benátek.

coral-header-1645px1080px.jpg

Sázková kancelář Coral

Zjistěte, jak naše kazetové jednotky s kruhovým výdechem a automatickým čištěním dosáhly o 50 % vyšších úspor energie pro sázkové kanceláře Coral.

k-way-header.jpg

K-Way

Když řetězec obchodů s luxusními oděvy K-Way otevřel nový obchod v Covent Garden v Londýně, spolupracovali jsme s celostátním dodavatelem D1 Royale na návrhu a instalaci dokonalého energeticky úsporného řešení.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Pro tento projekt jsme zvolili instalaci venkovního systému, který propojuje celou škálu vnitřních a větracích jednotek strategicky umístěných v obchodě.

thePosthotel-ghent-header.jpg

Hotel Post

Jako specialisté na oblast řízení klimatu jsme pro Hotel Post v Ghentu zvolili náš systém VRV, který se vyznačuje energeticky účinnou technologií a schopností zajišťovat vyšší komfort.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Hotel Van der Valk

Každý prostor v hotelu Van der Valk, od vstupní haly přes pokoje pro hosty až po kuchyň, má své jedinečné klimatické potřeby. Naším cílem bylo vyvinout integrovaný systém, který by uspokojil potřeby každého z těchto míst a snížil celkový dopad systému na životní prostředí.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Skupina Santos, organizace odpovědná za budovu Porta Fira, si vybrala společnost Daikin za důvěryhodného partnera, který zajistí budově jedinečný, spolehlivý a energeticky účinný systém řízení klimatu.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Společnost Crédit Agricole, díky své zemědělské historii známá jako „zelená banka“, hledala pro jednu ze svých poboček energeticky úsporné klimatizační řešení s nízkými náklady na údržbu.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementárna Holcim

Cementárna Holcim využívá nejmodernější technologii k dosažení svých ambiciózních cílů v oblasti životního prostředí a energetické účinnosti.

ACTION_store.jpg

ACTION

Síť diskontních maloobchodů Action hledala dodavatele vzduchotechnického a klimatizačního zařízení, který by byl schopen zajistit také projekt HVAC a podporu a nabídnout místní koordinaci v každé zemi, do které se síť rozrůstá. Při tomto výběru systémů HVAC byly hlavními faktory náklady.

JBC-store.jpg

JBC

Při své neustálé snaze o optimalizaci provozních nákladů spustila společnost JBC zkušební provoz, který navrhla společnost Daikin, a to tak, aby se vyhodnotily přínosy technologie variabilní teploty chladiva (VRT).

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatizace se stala normou ve většině nových a rekonstruovaných hotelů. Dnešní systémy přinášejí hostům během léta komfortní chlad a navíc zajišťují hospodárné vytápění v zimních měsících. Tepelná čerpadla společnosti Daikin pro tento účel využívají obnovitelnou energii, čímž snižují provozní náklady hotelů. K tomu je třeba přičíst také pozitivní dopad na vnitřní estetiku.

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Specializovaný obchod s bio potravinami Naturkost Brinkman využívá chladicí řešení Daikin pro maloobchody k dosažení lepší energetické účinnosti a komfortu uvnitř prodejny.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel v centru města

Výměna chladicích jednotek zvýší komfort v hotelu v centru Londýna.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Samrya 44, výškový hotel se svými 44 patry vkusně navržených luxusních apartmánů zachovává ty nejvyšší standardy stavebnictví a systémů vytápění, větrání a klimatizace.

action_cassette_1645px1080px.jpg

Opětovné využití odčerpaného chladiva v síti Action

V současné době Action zintenzivňuje své partnerství se společností Daikin v rámci svého nového průlomového projektu: odčerpání chladiva ve svých renovovaných obchodech a jeho opětovné využití.

courtyard_marriott_paris_france.jpg

Hotel Courtyard Paříž

The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.

BEA Centrum Olomouc

BEA (Business, Education, Acceleration) centrum v Olomouci je domovem mnoha inovativních společností, universit, obchodů a restaurací. Nabízí také cenově dostupné prostory pro start-upy.

FEI Brno

Vysoce citlivý výrobní proces vyžaduje velmi nízkou úroveň vibrací a hluku, to zajišťuje inovativní Daikin HVAC řešení.

Hotel Kings Court

Hosté hotelu Kings Court si mohou užívat pobytu bez ohledu na roční období, díky vysoce efektivnímu systému řízení klimatu.

Palác Zlatý kříž

Renovace kulturně významného Paláce Zlatý kříž zahrnuje celkovou modernizaci HVAC systému a zároveň úplně první instalaci v České republice řešení řízení klimatu VRV IV C+ optimalizované pro vytápění.

Takko Havlíčkův Brod

Zákazníci prodejny Takko si mohou užívat příjemné prostředí díky inteligentnímu řížení klimatu.

Vědeckotechnický park Roztoky

VRV zpětné získávání tepla poskytuje efektivní, spolehlivý a flexibilní systém ovládání klimatu ve vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy.

Prezzemolo.jpg

Prezzemolo & Vitale – Palermo

V novém skladu Prezzemolo & Vitale v historickém centrum Palerma byl nainstalován systém sestávající z jednotek Daikin Zeas a VRV.