Torre Serenissima

Torre Serenissima

Verona, Itálie

Obrázek instalace v Torre Serenissima

Torre Serenissima je jedenáctipodlažní kancelářská budova sloužící jako ústředí pro dálnici Brescia – Padova ve Veroně. V případě zastaralého systému VRV využívajícího chladivo R-22 již bylo na čase, aby podstoupil významnou modernizaci. Naším cílem bylo najít řešení výměny, které by mohlo využít stávající infrastrukturu systému a umožnilo rychlou a snadnou instalaci s minimálním narušením provozu.

Zvýšení energetické účinnosti zvládnuté do pondělního rána

„Výměna 17 let starého chladicího systému R-22 měla za následek to, že zaměstnanci vynechali pouhý půlden práce. Vylepšené řízení systému zlepšilo komfort budovy a zároveň snížilo spotřebu energie až o 25 %.“

- Maurizio Casarola, správce budov společnosti Vitruvius Serenissima SGR

Kompletní rekonstrukce, bez narušení provozu

Nástupnická technologie

Rozhodli jsme se pro instalaci zařízení Daikin VRV-Q neboli nástupnických VRV, protože tato řada využívá stávající potrubí a elektrické zapojení a umožňuje rychlou a snadnou modernizaci. Protože zaměstnanci dálnice Brescia – Padova pracují v pátek kratší dobu, instalační technik Termosanitaria Pasinato vypnul to ráno venkovní jednotky a odsál chladivo R-22. Jakmile byla kancelář prázdná, tým začal s demontáží a výměnou vnitřních jednotek.

Následující den instalační technici demontovali stávající venkovní jednotky a nahradili je novými jednotkami VRV-Q. Poté, v pondělí ráno, byl systém spuštěn a byla provedena jeho kontrola, a to ještě před otevřením kanceláře, aby nedošlo k žádnému narušení provozu.

Systém VRV-Q společnosti Daikin, využívající nejnovější technologie, je řešením pro dalekou budoucnost, které přináší zvýšení energetické účinnosti a komfortu. K řízení systému se také používá ovladač Intelligent Touch Manager společnosti Daikin, který zajišťuje centralizované monitorování energie ve všech zónách a pomáhá snižovat provozní náklady.

Monitorování

Řešení ve zkratce

Větrání
  • 215 vnitřních jednotek
  • 39 venkovních jednotek VRV III-Q (nástupnické VRV)
  • 35 jednotek VAM (větrání)
  • 4 inteligentní dotykové ovladače

Více informací

Naše další případy

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

Abychom pomohli budově Crystal Tower, kde sídlí rumunská ING Bank, maximalizovat její energetickou účinnost, zkombinovali jsme výkon vzduchem chlazeného VRV, vodou chlazeného VRV a chladicích jednotek.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Italská budova Torre Serenissima byla vybavená systémem využívajícím zastaralé chladivo R-22. Provedli jsme úplnou modernizaci, která pomohla zvýšit energetickou účinnost a komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

Hotel Bloomsbury

Pomocí optimalizace řízení klimatu jsme pomohli londýnskému hotelu Bloomsbury snížit spotřebu energie, omezit emise CO2 a zvýšit komfort hostů o 30 %.

vmd-header-1645px1080px.jpg

Obchodní centrum VMD

V pětadvacetipodlažní budově VMD v Záhřebu zajišťuje veškeré vytápění a chlazení náš systém VRV IV. Budova díky němu dosahuje nejvyšší účinnosti a snižuje spotřebu energie.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Kancelářská budova Velocity

V popředí návrhu Velocity je udržitelnost. Každý prvek návrhu byl pečlivě promyšlen, aby bylo zajištěno hodnocení EPC „B“ a hodnocení BREEAM „Vynikající“.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Restaurace Leon's

Aby mohla firma Synecore, dodavatel společnosti M&E, překonat omezení nedostatku prostoru v restauraci Leon v centru Londýna a dosáhnout přitom maximální efektivnosti řízení klimatu, nainstalovala svůj první „neviditelný“ systém HVAC, řadu i-Series VRV IV společnosti Daikin.

c-and-a.jpg

C&A

Cílem plánované renovace celého systému HVAC v obchodu C&A bylo dosáhnout celoročního komfortu co nejefektivnějším a nejúčinnějším způsobem.

venice-header-1645px1080px.jpg

Venetian Arsenal

Inovativní klimatizační systém, který využívá přirozenou energii benátské laguny, přináší vysokou úroveň komfortu a energetické účinnosti při zachování hodnoty historické průmyslové budovy v centru Benátek.

coral-header-1645px1080px.jpg

Sázková kancelář Coral

Zjistěte, jak naše kazetové jednotky s kruhovým výdechem a automatickým čištěním dosáhly o 50 % vyšších úspor energie pro sázkové kanceláře Coral.

k-way-header.jpg

K-Way

Když řetězec obchodů s luxusními oděvy K-Way otevřel nový obchod v Covent Garden v Londýně, spolupracovali jsme s celostátním dodavatelem D1 Royale na návrhu a instalaci dokonalého energeticky úsporného řešení.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Pro tento projekt jsme zvolili instalaci venkovního systému, který propojuje celou škálu vnitřních a větracích jednotek strategicky umístěných v obchodě.

thePosthotel-ghent-header.jpg

Hotel Post

Jako specialisté na oblast řízení klimatu jsme pro Hotel Post v Ghentu zvolili náš systém VRV, který se vyznačuje energeticky účinnou technologií a schopností zajišťovat vyšší komfort.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Hotel Van der Valk

Každý prostor v hotelu Van der Valk, od vstupní haly přes pokoje pro hosty až po kuchyň, má své jedinečné klimatické potřeby. Naším cílem bylo vyvinout integrovaný systém, který by uspokojil potřeby každého z těchto míst a snížil celkový dopad systému na životní prostředí.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Skupina Santos, organizace odpovědná za budovu Porta Fira, si vybrala společnost Daikin za důvěryhodného partnera, který zajistí budově jedinečný, spolehlivý a energeticky účinný systém řízení klimatu.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Společnost Crédit Agricole, díky své zemědělské historii známá jako „zelená banka“, hledala pro jednu ze svých poboček energeticky úsporné klimatizační řešení s nízkými náklady na údržbu.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementárna Holcim

Cementárna Holcim využívá nejmodernější technologii k dosažení svých ambiciózních cílů v oblasti životního prostředí a energetické účinnosti.

ACTION_store.jpg

ACTION

Síť diskontních maloobchodů Action hledala dodavatele vzduchotechnického a klimatizačního zařízení, který by byl schopen zajistit také projekt HVAC a podporu a nabídnout místní koordinaci v každé zemi, do které se síť rozrůstá. Při tomto výběru systémů HVAC byly hlavními faktory náklady.

JBC-store.jpg

JBC

Při své neustálé snaze o optimalizaci provozních nákladů spustila společnost JBC zkušební provoz, který navrhla společnost Daikin, a to tak, aby se vyhodnotily přínosy technologie variabilní teploty chladiva (VRT).

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatizace se stala normou ve většině nových a rekonstruovaných hotelů. Dnešní systémy přinášejí hostům během léta komfortní chlad a navíc zajišťují hospodárné vytápění v zimních měsících. Tepelná čerpadla společnosti Daikin pro tento účel využívají obnovitelnou energii, čímž snižují provozní náklady hotelů. K tomu je třeba přičíst také pozitivní dopad na vnitřní estetiku.

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Specializovaný obchod s bio potravinami Naturkost Brinkman využívá chladicí řešení Daikin pro maloobchody k dosažení lepší energetické účinnosti a komfortu uvnitř prodejny.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel v centru města

Výměna chladicích jednotek zvýší komfort v hotelu v centru Londýna.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Samrya 44, výškový hotel se svými 44 patry vkusně navržených luxusních apartmánů zachovává ty nejvyšší standardy stavebnictví a systémů vytápění, větrání a klimatizace.

action_cassette_1645px1080px.jpg

Opětovné využití odčerpaného chladiva v síti Action

V současné době Action zintenzivňuje své partnerství se společností Daikin v rámci svého nového průlomového projektu: odčerpání chladiva ve svých renovovaných obchodech a jeho opětovné využití.

courtyard_marriott_paris_france.jpg

Hotel Courtyard Paříž

The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.

BEA Centrum Olomouc

BEA (Business, Education, Acceleration) centrum v Olomouci je domovem mnoha inovativních společností, universit, obchodů a restaurací. Nabízí také cenově dostupné prostory pro start-upy.

FEI Brno

Vysoce citlivý výrobní proces vyžaduje velmi nízkou úroveň vibrací a hluku, to zajišťuje inovativní Daikin HVAC řešení.

Hotel Kings Court

Hosté hotelu Kings Court si mohou užívat pobytu bez ohledu na roční období, díky vysoce efektivnímu systému řízení klimatu.

Palác Zlatý kříž

Renovace kulturně významného Paláce Zlatý kříž zahrnuje celkovou modernizaci HVAC systému a zároveň úplně první instalaci v České republice řešení řízení klimatu VRV IV C+ optimalizované pro vytápění.

Takko Havlíčkův Brod

Zákazníci prodejny Takko si mohou užívat příjemné prostředí díky inteligentnímu řížení klimatu.

Vědeckotechnický park Roztoky

VRV zpětné získávání tepla poskytuje efektivní, spolehlivý a flexibilní systém ovládání klimatu ve vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy.

Prezzemolo.jpg

Prezzemolo & Vitale – Palermo

V novém skladu Prezzemolo & Vitale v historickém centrum Palerma byl nainstalován systém sestávající z jednotek Daikin Zeas a VRV.

header training center.png

Školicí středisko v Belgii

Společnost Daikin hledala pro své nové školicí středisko v Gentu nadčasové řešení HVAC s nízkou spotřebou energie.

ZOME Office refurbishment Portugal.png

Zome

Centra ZOME jsou moderní a agilní prostory, které zákazníkům nabízejí individuální zážitek.

Residential application with home office.png

Obytný dům s domácí kanceláří

Výstavba nového sídla s komplexním řešením klimatizace

VRV-5 S-series installation Villa del Padro.png

Rekonstrukce kanceláří v Madridu, Španělsko

Systém Daikin VRV 5 S poskytl ideální řešení pro rekonstrukci dvojvily v Madridu

DAIKIN_AbeleOptik_Drohne-2.jpeg.jpg

Přestavba starého systému R-22

Přestavba starého systému s chladivem R-22 na systém VRV 5 S s chladivem R-32

RT_p1_6-Hotel_Lasarenas.jpg

Hoteles Santos • Las Arenas

Nahrazení současného systému systémem Daikin VRV bylo ideálním řešením modernizace, která vedla ke snížení spotřeby energie, přičemž zůstal zachován nepřetržitý provoz hotelu.

RT_p1_6-Merlin_Properties.jpg

Merlin Properties

Tento kancelářský komplex, který je součástí obchodního centra v Madridu, byl modernizován, přičemž investiční náklady na efektivnější řešení zůstaly pod kontrolou.

Hotel-St.-Annen-Außenansicht-Hotel-St-Annen.jpg

Hotel St. Annen

Je umístěn v tiché rezidenční ulici v centru Hamburku. Hotel St. Annen vytváří vřelé a přívětivé prostřední pro návštěvníky moderního okolí.

Façades-Perial-RueduDome-BoulogneBillancourt-Janv21---09.jpg

Perial Asset Management