Variabilní objem chladiva

Variabilní objem chladiva

Vynalezeno námi, okopírováno mnohými.

Díky funkci variabilního objemu chladiva (VRV) si Daikin udržuje vedoucí pozici na trhu a nadále dodává inovativní a energeticky účinná řešení pro úpravu klimatu s vysokou mírou pohodlí.

VRV – nová éra energetické účinnosti

Když společnost Daikin v roce 1982 představila klimatizační systém VRV, jednalo se o první použití variabilní regulace objemu chladiva na světě. Funkce variabilního toku chladiva, někdy také označovaná zkratkou VRF, je technologie, která během jednoho cyklu vytápění nebo chlazení uvádí do oběhu vždy pouze minimální potřebné množství chladiva. Tento mechanismus koncovým uživatelům umožňuje individuálně regulovat několik zón klimatizace současně.

*VRV je ochranná známka společnosti Daikin Industries, Ltd.

innovation_VRF_1982_710x460.png

VRV 1982

vrv_logo_710x460.png

VRV vs. VRF

VRV a VRF (variabilní průtok chladiva), jsou dva různé výrazy pro tutéž technologii. Vzhledem k tomu, že VRV je ochranná známka společnosti Daikin Industries, Ltd., musejí všechny ostatní společnosti, které tuto technologii kopírují, používat zkratku VRF.

Jak VRV funguje?

VRV je technologie, která reguluje objem chladiva v systému tak, aby vždy přesně odpovídal momentálním požadavkům pro danou budovu. K zajištění nastavené teploty systémem stačí pouze minimální množství energie. Pokud nejsou v místnosti detekováni žádní uživatelé, systém se automaticky vypne. Tento jedinečný mechanismus zajišťuje v dlouhodobém horizontu vyšší míru udržitelnosti, protože koncoví uživatelé ušetří náklady na energii a v emisích vycházejících ze systému se objevuje méně uhlíku.

Systém VRV umožňuje k 1 venkovní jednotce připojit až 64 vnitřních jednotek, takže pracuje podobně jako systém Multi-Split. Každá jednotlivá vnitřní jednotka určuje potřebnou kapacitu na základě aktuální teploty v interiéru a požadované teploty z dálkového ovládání (nastavená hodnota).

Na základě celkové poptávky všech vnitřních jednotek se určí, jak má venkovní jednotka upravit objem a teplotu chladiva. Pokud zásobuje pouze úsek potřebného chlazení nebo vytápění, bude kompresor řízený invertorem při provozu VRV šetřit i nadále velké množství energie.

VRF_howdoesVRFwork.png
Innovation_VRF_1530x545.jpg

Vývoj VRV

Od uvedení našeho prvního systému VRV na trh jsme do tohoto systému na základě měnících se požadavků trhu neustále přidávali nové funkce. Systém VRV od té doby neustále vylepšujeme – od zvýšení kapacity zatížení až po začleňování dalších technologií opětovného využití energie –, s cílem dosáhnout co nejvyšší úrovně komfortu, účinnosti a spolehlivosti.

Průkopníkem v oblasti zařízení HVAC

Projděte si historii systémů VRV a zjistěte, jak se bude obor zařízení HVAC-R rozvíjet v budoucnu.

1982

Začátek nové éry

Daikin vyvíjí systémy VRV: celosvětově první klimatizační systémy Multi-Split pro komerční budovy. Před příchodem systémů VRV se samostatná regulace jednotlivých zón klimatizace jevila jako velká výzva. Uvedení systémů VRV na trh výrazně změnilo očekávání a požadavky v souvislosti s klimatizačními zařízeními pro komerční budovy.

Variabilní průtok chladiva

1987

Uvedení systémů VRV na evropský trh

1990

Flexibilní venkovní jednotka

Daikin vyvíjí vodou chlazené systémy klimatizace VRV. Tato jednotka je ideální alternativou, když nelze kvůli délce potrubí chladiva použít vzduchem chlazené jednotky VRV.

Flexibilní venkovní jednotka

1990

To nejlepší v oblasti pohodlí

Systém klimatizace VRV umožňuje díky technologii zpětného získávání tepla zajistit vytápění i chlazení současně pouze pomocí jediné venkovní jednotky. Daikin své technologie dále vylepšuje, aby splňovaly požadavky všech lidí ve všech částech světa.

1999

Rychlý a snadný proces výměny

Daikin vyvíjí výměnné technologie, díky nimž lze zjednodušit proces instalace VRV pro podniky. Technici mohou vyměnit pouze vnitřní a venkovní jednotky, zatímco jiné součásti, jako například potrubí, lze znovu použít.

Zajištění chladného svěžího vzduchu v extrémně horkých oblastech

Vzhledem k silnějšímu zaměření na Střední východ výrobce Daikin přizpůsobuje systémy VRV tak, aby lépe odpovídaly klimatickým oblastem, kde se teploty šplhají k hranici 50 °C nebo výše.

 

2004

Řada VRV S rozšiřuje sortiment produktů VRV, aby zahrnoval sektor menších komerčních prostor

2007

Zajištění tepla v extrémně chladných oblastech

Společnost Daikin vyvinula vysoce efektivní tepelné čerpadlo pro VRV klimatizace. Tento systém je zkonstruován pro oblasti, kde teploty klesají až k - 25 °C.

2015

Daikin uvádí na trh řadu produktů VRV IV i, což je celosvětová premiéra „neviditelných“ VRV venkovních jednotek

Výrobci Daikin se nakonec podařilo prosadit jedinečný přístup ke klimatizaci. V současné době se stal jedním ze dvou typů klimatizačních systémů na světě (s potrubím a bez něj). Jak se tento nový standard bude rozšiřovat po světě, společnost Daikin bude nadále pokračovat ve své průkopnické činnosti na poli klimatizace.

2019

Daikin uvádí na trh VRV IV+

Tato plně optimalizovaná řada pro celoroční účinnost je vyvinutá zcela v duchu šetrnosti k životnímu prostředí.
Řada VRV, v níž u nejprodávanějších vnitřních jednotek byla naměřena celoroční účinnost nejvyšší úrovně, je stále špičkou mezi technologiemi VRF

2020

Řada VRV 5 S

Zcela přepracovaná jednotka pro chladivo R-32
Snazší manipulace a flexibilnější montáž než kdy dříve!

RXYSA-AV1_AY1-2.png

Získejte další informace o našem současném sortimentu a technologiích