Skip to main content

Daikin Altherma 3 H MT

Symbol dokonalého tepelného čerpadla

Daikin Altherma 3 H MT je investice do komfortu a úspor energie. Toto tepelné čerpadlo vzduch-voda zajišťuje vytápění, chlazení a okamžitou dodávku teplé vody – a potřebuje na tyto činnosti méně energie. Systém je ideální pro majitele domů, kteří chtějí nahradit svůj kotel nebo tradiční systém vytápění řešením, které je šetrnější k životnímu prostředí a je výhodnější z hlediska nákladů.

Design

Je stylovým doplňkem všech typů domů uvnitř a venku.

Více informací

Hluk

Téměř neslyšná jednotka - okolní prostředí je tiché bez rušení hlukem.

Více informací

Výkon

Využijte nejnovější technologie a ušetřete energii a náklady.

Více informací

Kombinace

Přizpůsobte systém svému životnímu stylu a požadavkům na komfort.

Více informací
bg-image
Ocenění 'iF' Design Award 2019 a Reddot Design Award 2019.

Design s řadou ocenění

Vlastníci domů chtějí jednotku, která je nejen výkonná, ale také dobře vypadá, v každé místnosti. Proto se společnost Daikin zaměřila na vytvoření jednotky s vynikajícími technickými vlastnostmi a přizpůsobitelným designem. Výsledkem tohoto zaměření bylo ocenění jednotky Altherma 3 H MT ne jednou, ale dvěma prestižními cenami.

bg-image

Co je dokonalé uvnitř musí také vypadat dokonale z venku…

Na venkovní jednotku Daikin Altherma 3 H MT se nejlépe hodí popis čistá, minimální a nekomplikovaná. Černá vodorovná mřížka kryje celou přední desku, která skrývá jeden ventilátor a snižuje provozní hluk, a matná šedá povrchová úprava odpovídá barvě povrchu zdi a pomáhá jednotce zapadnout do různých prostředí a krajin.

bg-image

Ticho je komfort

Pokud běží v režimu standardní hlučnosti, hladina akustického tlaku venkovní jednotky je 38 dBA (ve vzdálenosti 3 m) – což je někde mezi ptačím švitořením a tichu v knihovně. Pokud běží v tichém režimu, je akustický tlak snížen na polovinu (35 dBA ve vzdálenosti 3 metry).

Poslechněte si, jak Daikin Altherma 3 H MT funguje

Jak se měří hlučnost

Hladina akustického výkonu je generována samotnou jednotkou bez ohledu na vzdálenost a prostředí. Akustický výkon je hluk vnímaný v určité vzdálenosti. Akustický výkon se zpravidla počítá ve vzdálenosti 1 až 5 metrů od jednotky.

Hladina akustického výkonu
bg-image

Vynikající výkon přichází zevnitř

Jednotka Daikin Altherma 3 H MT obsahuje nejnovější technologie HVAC vyvinuté v Evropě pro evropské klima. Objevte funkce, díky kterým tento produkt vyniká nad ostatními.

bg-image

Vytvořeno s mimořádnou pečlivostí

1. Moderní opláštění

Inženýři Daikin spolupracovali s designéry, aby přivedli čerstvý vzduch do vzhledu tradiční venkovní jednotky. Inspirována vynikajícím designem vnitřních jednotek Daikin, tato venkovní jednotka je charakteristická atraktivní čelní deskou a čistými liniemi, takže snadno splyne se svým okolím.


2. Vysoce výkonný ventilátor

Většina vysoce výkonných jednotek používá dva ventilátory, ale tato venkovní jednotka vyžaduje pouze jeden. Ventilátor větších rozměrů zlepšuje cirkulaci vzduchu, což pomáhá snižovat provozní hlučnost.

vnitřní části tepelného čerpadla 3 H HT

3. Zcela nový kompresor

Společnost Daikin Europe spolupracovala s vývojovým střediskem Daikin Technology and Innovation Centre v Japonsku na vývoji speciálního kompresoru, který dodává vodu o teplotě 70 °C. Toto vysokoteplotní tepelné čerpadlo je také první, které používá chladivo R-32: energeticky účinnější chladivo, které uvolňuje méně emisí CO2.


4. Odolná izolace

3vrstvá izolace v pryžovém obkladu mezi spodní deskou a vibrační deskou absorbuje a izoluje hluk z běžícího kompresoru.

bg-image

Vítězí nad zimou

Daikin Altherma 3 H MT je řešení vytápění využívající obnovitelné energie, které funguje v chladném i teplém podnebí. Ve srovnání s jinými systémy vytápění tato řada používá vzduch z venku pro dodávku správného topného výkonu a teplé vody i při teplotách do -28 °C.

bg-image

Jedno řešení – Více kombinací

Řada obsahuje jednu venkovní jednotku, která je kompatibilní se třemi různými oceněnými vnitřními jednotkami. Celý systém lze přizpůsobit tak,
aby zajišťoval vytápění, chlazení a teplou užitkovou vodu.

bg-image
Pohled dovnitř domu s instalovanými třemi vnitřními jednotkami Daikin a venkovní jednotkou. Ilustrace

Vyberte vaši vnitřní jednotku

Objevte tři vnitřní jednotky, které jsou součástí této řady a tři různá uspořádání (tři charakteristiky), která si můžete vybrat pro přizpůsobení této řady vašim požadavkům.

1. Nástěnný model

Jednotka malých rozměrů se samostatnou nádrží na teplou užitkovou vodu. Tento model nabízí volitelnou funkci chlazení.


2. Model s integrovanou nádrží z nerezové oceli na ohřev vody

Jednotka malých rozměrů s půdorysem 595 × 625 mm. Jednotka se připojuje k nádrži 180 nebo 230 l, aby pokryla požadavky na ohřev vody a může fungovat v nastavení pro chlazení nebo dvouzónovém.

Jedna vnější a tři vnitřní jednotky Daikin.

3. Model ECH2 O s integrovanou nádrží pro ohřev vody

Jednotka ECH2 O se dodává s nádrží pro ohřev vody o objemu 300 nebo 500 l, kterou lze připojit na tepelné solární panely. Tento model nabízí volitelné nastavení chlazení.

 

Čtyři funkce

Pouze vytápění

Tato funkce je standardem v řadě produktů Daikin a je dostupná pro všechny tři vnitřní jednotky. Toto nastavení poskytuje prostorové vytápění a ohřev vody.

Vytápění a chlazení

Pokud kromě vytápění a ohřevu vody potřebujete komfortní chlazení, je funkce vytápění a chlazení nejlepším řešením. Tato funkce je dostupná pro všechny tři vnitřní jednotky. Umožňuje přepínat provoz systému na chlazení místo vytápění. Toto uspořádání vyžaduje podlahové vytápění nebo jednotky fan coil.

Dvě zóny

Integrovaná parapetní jednotka je jediná vnitřní jednotka s dvouzónovým nastavením. S dvouzónovým nastavením si můžete vybrat správu a regulaci teploty dvou oddělených zón ve vašem domě, které používají různá topná tělesa, jako jsou radiátory a podlahové vytápění.

Logo aplikace Daikin Residential Controller.

Aplikace Daikin Residential Controller s hlasovým ovládáním

  • Ovládejte systém vytápění z domova nebo na dálku chytrým telefonem
  • Ovládejte systém vytápění pomocí hlasových příkazů
  • Integrace pomocí Google Assistant a Amazon Alexa
  • Mezi další funkce patří:
    • Harmonogram pro každodenní použití nebo prázdninový režim
    • Ovládání více jednotek/posílení výkonu
    • Monitorování spotřeby energie

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky