Skip to main content

Lze tepelným čerpadlem vytápět nebo chladit více místností?

Můžete vytápět nebo chladit více prostor. Zde je návod, jak na to.

Šatna s dokonalou teplotou díky nástěnnému tepelnému čerpadlu

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch (známá také jako klimatizace) jsou neuvěřitelně flexibilní a všestranná: mohou vytápět nebo chladit více místností najednou. Stačí si jen vybrat správný typ systému se správným počtem vnitřních jednotek tepelného čerpadla pro optimální komfort všude. Zde jsou vaše možnosti.

Kolik místností mohu vytápět nebo chladit pomocí tepelného čerpadla vzduch-vzduch?

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch mohou vytápět nebo chladit více místností. Pracují na bázi systému split. Venkovní jednotka je umístěna vně domu a je připojena k jedné nebo více vnitřním jednotkám. Jednotky odebírají teplo z venkovního vzduchu a rozvádějí vzduch o správné teplotě po celém domě.

Na výběr jsou tři typy systémů.

Párový systém. Skládá se z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky. Umožňuje vytápět nebo chladit jeden prostor a může se nejlépe hodit pro menší domy s otevřeným půdorysem.

Můžete si vybrat nástěnnou, volně stojící nebo podhledovou vnitřní jednotku. Všechny modely Daikin jsou navrženy tak, aby hladce zapadly do vašeho interiéru.

Multisplit systém. Venkovní jednotku lze připojit až k pěti vnitřním jednotkám, což umožňuje regulovat teplotu v několika místnostech najednou. Díky tomu je vaše venkovní jednotka maximálně využita a je maximálně všestranná.

Každá místnost může mít jiný styl nebo velikost jednotky, aby vyhovovala požadavkům prostoru a vašim preferencím. Můžete například chtít menší jednotku do ložnice a větší a výkonnější do obývacího prostoru.

Každou jednotku můžete nastavit samostatně pomocí vlastního dálkového ovladače nebo aplikace, což znamená, že v jedné místnosti můžete mít vyšší nebo nižší teplotu než v jiné.

Multi+ systém. Kromě vytápění a chlazení tak získáte i teplou vodu. K jedné venkovní jednotce můžete připojit jeden 90litrový nebo 120litrový zásobník teplé vody a až tři další vnitřní jednotky. Hodí se především pro domy do 80 m².

Ložnice s velkou postelí a nástěnnou klimatizací
Klimatizační jednotka v obývacím pokoji

Mohu vytápět a chladit různé místnosti v domě současně?

Ne. Přestože můžete nastavit jednotlivé vnitřní jednotky na různé teploty, takže jedna místnost bude vytápěna nebo chlazena více než jiná, tepelná čerpadla vzduch-vzduch mohou v jednom okamžiku pouze vytápět nebo chladit.

Potřebujete tepelné čerpadlo vzduch-vzduch v každé místnosti?

Ne, nepotřebujete jednu jednotku v každé místnosti. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch Daikin mají výkon od 1,5 kW do 7 kW, takže mohou vytápět nebo chladit velké prostory. U multi systému může být v případě potřeby později možné přidat další vnitřní jednotku, maximálně však pět na jednu venkovní jednotku.

Maximální flexibilita ve více místnostech

Získáte tak bezkonkurenční flexibilitu a diskrétní provoz s optimálním výkonem a výjimečnou energetickou účinností ve více místnostech. Produkty Daikin se snadno instalují a udržují, takže vám zajistí správnou teplotu v každém prostoru vašeho domova.