Skip to main content

Daikin Emura získává další ocenění za design

V návaznosti na předchozí úspěchy v roce 2022 získalo řešení klimatizace pro obytné budovy Daikin Emura další mezinárodní ocenění jako vítězný výrobek Best 100 v letošním ročníku soutěže Good Design Award.

 

Ocenění Good Design Award, které oslavuje 65 let ikonického designu, spravuje Japonský institut pro propagaci designu. Designéři a výrobci z celého světa jsou porotou  hodnoceni podle řady kritérií, mezi něž patří inovace, estetika a jejich role při utváření společnosti a životního prostředí pro budoucnost.

 

Status vítěze ceny Best 100 Award získalo řešení bytové klimatizace Daikin Emura, které kombinuje nástěnnou vnitřní jednotku, venkovní jednotku a prvky dálkového ovládání. Jako vítěz v kategorii Best 100 bude Daikin Emura součástí ročenky Good Design Award a bude uvedena v online galerii.

FTXJ-AB_02_003

Daikin Emura: Nastavuje laťku

Od svého vzniku je Daikin Emura považována za špičku v oblasti domácí klimatizace, která kombinuje vynikající funkčnost a energetický výkon s cílem maximalizovat vnitřní komfort a použitelnost v ikonickém designu. Toto nejnovější ocenění je uznáním dalších vylepšení, která přináší nová generace klimatizace Daikin Emura 3.

award

Jednička ve své třídě

Třetí generace jednotky Daikin Emura má jedinečný 3D tvar zahrnující křivky a jemné stínové linie, které představují harmonizované proudění vzduchu a společně vytvářejí výrazný vizuální efekt, který vnitřní jednotku oživuje. Nová vnitřní jednotka je navržena tak, aby splynula s okolím, a je nyní ještě kompaktnější - její celková šířka se zmenšila o 10 %. Ke stávajícím stříbrným a bílým alternativám přibyla nová matná černá povrchová úprava, která nabízí větší flexibilitu při sladění s designovými schématy interiéru.

 

Přepracovaná venkovní jednotka obsahuje novou horizontální přední mřížku, která snižuje viditelnost vnitřních ventilátorů, zatímco slonovinově bílý plášť odráží sluneční světlo, aby se v létě nepřehříval.

 

Začleněním nejnovějších technologií nabízí Daikin Emura inteligentní proudění vzduchu, které zajišťuje konstantní teplotu v celém prostoru, zatímco nová funkce zvýšení teploty pomáhá rychleji dosáhnout nastavené teploty pro okamžitý komfort.

 

Technologie Bluevolution společnosti Daikin s chladivem R-32 s nízkým GWP a nejlepším sezónním výkonem A+++ ve své třídě zajišťuje nízké provozní náklady při optimální účinnosti při používání. Také vestavěné čisticí filtry a technologie Flash Streamer zlepšují kvalitu vzduchu v interiéru, aby byla domácnost zdravá.

 

Jednoduchost a přístupnost jsou klíčem k uživatelskému komfortu klimatizace Daikin Emura. Elegantní nové ruční dálkové jednotky, barevně sladěné s vnitřními jednotkami a montovatelné vedle sebe, mají omezený počet tlačítek a snadno použitelné menu pro pohodlí uživatelů, přičemž složitější funkce a možnosti dálkového ovládání jsou k dispozici prostřednictvím aplikace Onecta.

 

Hiroyasu Kosuge, designér značky Daikin Technology and Innovation center, v komentáři k ocenění, které je pro společnost Daikin Emura již třetím v tomto roce, řekl: "Naše inovativní výrobky a řešení jsou navrženy tak, aby zlepšovaly zdraví a pohodu lidí a snižovaly dopad vytápění a chlazení na životní prostředí. Ocenění Good Design Award potvrzuje naši schopnost technického a produktového designu zajišťovat trvalý komfort a spokojenost zákazníků a zároveň usilovat o uhlíkovou neutralitu."

 

Další informace o ocenění The Best 100 - Daikin Emura Award naleznete zde

P1691 LIQUID SOCIETY Daikin Emura III_Interieur shot_HR_20211208

O společnosti Daikin

 

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe je dceřinou společností Daikin Industries Ltd. a předním poskytovatelem řešení pro vytápění, chlazení, větrání, čištění vzduchu a chlazení v Evropě, na Středním východě a v Africe. Společnost navrhuje, vyrábí a uvádí na trh široké portfolio zařízení a také řešení na míru pro obytné, komerční a průmyslové účely. K dnešnímu dni má společnost Daikin Europe více než 12 000 zaměstnanců, kteří pracují ve více než 59 konsolidovaných dceřiných společnostech. Má 12 hlavních výrobních závodů se sídlem v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, Rakousku a Velké Británii. Sídlo skupiny Daikin Europe se nachází v belgickém Ostende. Společnost byla založena v roce 1972, výroba v Evropě byla zahájena v roce 1973.

 

O spplečnosti Daikin Industries Ltd.

Společnost Daikin Industries se sídlem v japonské Ósace zaměstnává po celém světě více než 89 000 lidí. Tato celosvětová společnost je lídrem na trhu tepelných čerpadel a klimatizačních systémů a také filtrace vzduchu. Je jediným výrobcem klimatizací na světě, který všechny důležité součásti systému, jako jsou chladiva, kompresory a elektronika, zkoumá, vyvíjí a vyrábí ve vlastní režii. Ve finančním roce 2021 (1. dubna 21 - 31. března 22) dosáhla společnost obratu 23,7 miliardy eur.

 

Kontakty pro média Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s r. o.

Jana Mašatová: +420 778 469 247, mail: masatova.j@daikin.cz

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky