Skip to main content

Daikin ukazuje cestu i na poli celoroční účinnosti

bg-image

Průkopník inovací

Naše poslání spočívá v inovacích, takže se snažíme spotřebitelům přinášet vždy co nejekologičtější a energeticky nejúčinnější výrobky. Když Evropská unie vydala směrnici o ekodesignu (2009/125/ES), čili legislativní akt definující normy ohledně minimální účinnosti energetických produktů, byli jsme na tuto výzvu již připraveni.

V roce 2010 se společnost Daikin stala prvním výrobcem zařízení HVAC-R, který zavedl celoroční účinnost: nejmodernější metodu pro vývoj a zavádění dalších energeticky účinných technologií, díky nimž u svých výrobků ještě více snižuje provozní náklady a omezuje škodlivý vliv na životní prostředí.

Tato iniciativa vytvořila základ pro to, že se výrobce Daikin stal aktivním lídrem v oblasti plnění budoucích legislativních požadavků a tyto požadavky nejen plní, ale díky svým pokrokovým technologiím i překračuje.

Co je celoroční účinnost?

Celoroční účinnost měří skutečnou energetickou účinnost zařízení pro vytápění a chlazení po dobu jednoho roku. Na rozdíl od starších systémů vytápění a chlazení sleduje metodika celoroční účinnosti veškeré každodenní operace systému, aby do výpočtu byly zahrnuty i výkyvy teploty i doba, kdy se systém nachází v pohotovostním stavu. Po uplynutí jednoho roku poskytnou data celoroční účinnosti hlubší a spolehlivý přehled o spotřebě energie daného systému. To spotřebiteli poskytne jasné vodítko na cestě ke snížení ekologické stopy tohoto systému.

Celoroční účinnost a energetické štítky

Aby měl spotřebitel jistotu, že jsou normy energetické účinnosti splněny, je řada produktů Daikin na základě směrnice Evropské unie o ekodesignu opatřena jednotnými energetickými štítky. Tyto energetické štítky dokládají energetickou účinnost vytápěcích a chladicích zařízení a umožňují spotřebitelům snadné porovnání jednotlivých modelů.

Inteligentní využívání energie

Od roku 2010 zavedla společnost Daikin pro svůj obrovský sortiment produktů metodiku celoroční účinnosti, která spotřebitelům napomáhá ve snaze snižovat náklady a dosáhnout co nejvyšší energetické účinnosti. Podívejte se na některá špičková řešení klimatizace se značkou Daikin, která využívají celoroční účinnost při plnění požadavků z oblasti průmyslu, komerčních aktivit a bydlení.

 • Daikin Sky Air

  Daikin Sky Air je řada špičkových produktů pro menší komerční aplikace. Produkty řady Sky Air jsou navrženy s ohledem na optimální celoroční účinnost, takže pro chlazení i vytápění dosahují energetické třídy až A ++.

 • Daikin Split

  Split systém Daikin zahrnuje široké spektrum vnitřních jednotek splňujících vysoké nároky v oblasti designu i výkonu. Funkce úspory energie, jako je například inteligentní čidlo nebo týdenní časovač, dosahují celoroční účinnosti až na úrovni A+++.

 • Daikin VRV

  Technologie VRV výrobce Daikin je navržena s cílem dosáhnout vysoké celoroční účinnosti v komerčním sektoru. Funkce variabilní teploty chladiva (VRT) zajišťuje, že řada VRV dosahuje pro koncové uživatele té nejvyšší úrovně pohodlí a účinnosti.

 • Daikin Chillers

  Chladicí zařízení Daikin obsahují nejmodernější technologie, které zajišťují maximální energetickou účinnost při minimálních provozních nákladech.

 • Daikin Altherma

  Daikin Altherma je nejprodávanějším tepelným čerpadlem na trhu, které nabízí minimální úrovně emisí díky udržitelné výrobě energie a ekologicky šetrné technologii.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky