E(D-B)LQ-C3V3_C3W1_ip3.tif

Ušetřete a získejte dotaci na tepelné čerpadlo

Rádi byste přešli na tepelné čerpadlo, ale jeho pořízení je pro vás moc nákladné? Využijte možnosti získat na nákup čerpadla dotaci. Zažádat můžete o tzv. kotlíkovou dotaci, nebo o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Dotace se vztahuje například na naše čerpadla Daikin Altherma. Ještě stále váháte, zda si čerpadlo pořídit? Přečtete si, jaké výhody vám tepelné čerpadlo přinese!

Seznam dotovaných čerpadel

Proč Daikin Altherma

Nová zelená úsporám

Kotlíková dotace

7 let záruka

Proč tepelné čerpadlo

Žádost o Daikin Dotaci pro čerpadla zakoupená do 31.3.2020

Nová zelená úsporám

Další z programů Ministerstva životního prostředí, který poskytuje dotace na energeticky úsporné zdroje tepla. Dotace se vztahuje mimo jiné na výměnu elektrického vytápění za systém s tepelným čerpadlem na principech země–voda, vzduch–voda a voda–voda.

 

 

Kotlíková dotace

Kotlíková dotace se netýká pouze podpory na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva za kotle moderní a nízkoemisní, ale můžete ji využít i na pořízení efektivnějšího a ekologicky šetrnějšího zdroje – např. tepelného čerpadla. Podmínkou pro zapojení čerpadla do programu je, aby bylo zapsáno v seznamu registrovaných zdrojů. A naše tepelná čerpadla Daikin Altherma všechny náročné požadavky pro zařazení do programu na kotlíkové dotace splnila!

 

Speciální Daikin dotace

Pokud už máte schválenou dotaci z programu Nová zelená úsporám a máte tepelné čerpadlo Daikin Altherma, můžete nás požádat ještě o extra příspěvek v hodnotě 5 000 Kč.

 

Proč tepelné čerpadlo

Jednoduše je to pohodlné

Jakékoliv změny výkonu a režimu tepelného čerpadla nastavíte snadno pomocí ovladače. Jedete na dovolenou? Není nic příjemnějšího než se vrátit do krásně vytopeného domu. Chcete zvýšit teplotu vody? Stačí v nastavení upravit teplotu v zásobníku. Tepelné čerpadlo navíc dokáže regulovat výkon podle toho, jaká je venkovní teplota. U vás doma tak nebude nikdy ani moc horko, ani moc zima.

 

Vždy máte teplou vodu

Jednou z funkcí tepelného čerpadla je i ohřev vody, který je navíc mnohem ekonomičtější a ekologičtější než ohřev elektrický. Voda může být nahřívána v zásobníku vedle jednotky, nebo si můžete zvolit vnitřní jednotku, která už zásobník obsahuje, a tím ušetříte místo v technické místnosti.

 

Konec manuální práci

S tepelným čerpadlem se můžete rozloučit s pracemi, jako je skládání uhlí, přikládání do kotle, čištění kotle, úklid zaprášených a znečištěných prostor nebo vynášení popela.

 

Nižší náklady na elektřinu

Provoz veškerých vašich elektrospotřebičů vás bude stát méně. Díky výhodným tarifům (22 hodin denně levný proud) snížíte náklady na elektřinu.

 

Nová místnost navíc

Jelikož nebudete potřebovat místnost na uhlí, můžete ji zrekonstruovat a využít k jinému účelu. Co třeba vinotéka? Nebo sauna?

 

Šetříte životní prostředí

Díky používání obnovitelných zdrojů energie nezatěžujete ovzduší prachem, emisemi CO2 apod. Významně tím budete šetřit životní prostředí.

 

Konec starostí se zásobováním a odpady

Starosti s hledáním dodavatele uhlí, s nárůstem jeho cen, se zajišťováním skladovacích prostor pro uhlí, svozem komunálního odpadu či s rekonstrukcí vašeho starého komína přenechte jiným! Vás už trápit nebudou.

 

Zvýšíte hodnotu nemovitosti

Věděli jste, že domy s ekologickým, ekonomickým a automatickým zdrojem tepla jsou na vyšší cenové úrovni? Při prodeji či pronájmu domu se musí přikládat štítek energetické náročnosti budovy a díky tepelnému čerpadlu se celý objekt dostane do vyšší kategorie.

 

Snížíte náklady na vytápění

S tepelným čerpadlem snížíte provozní náklady na váš dům, a to jak výdaje za vytápění, elektřinu i ohřev vody. Dále ušetříte za povinné revize kotle a komína. A nezapomeňte také na úsporu pohonu podavačů paliva, ventilátorů apod.

 

Důležití jsou kvalifikovaní partneři

Tepelná čerpadla mohou být nainstalována pouze kvalifikovanými firmami s platným osvědčením (zákon 406/2000 Sb.). V opačném případě vám nebude dotace uznána.

Daikin partneři vám pomohou najít vhodné tepelné čerpadlo pro váš dům, zařídí vám zdarma získání energetického štítku, který je nutný pro získání dotace, a pomohou vám i se samotným vyřízením dotace. Od vás budou potřebovat následující: fotodokumentaci stávajícího kotle a jeho napojení k topné soustavě a kouřovodu.

 

Máte o dotaci zájem?

Dokumenty ke stažení