Skip to main content

Dotaci na čerpadlo za vás vyřídíme zdarma

Domácnosti s nižšími příjmy mohou při výměně starého kotle na tuhá paliva (1.-2. emisní třídy) získat od státu až 180 000 Kč na pořízení tepelného čerpadla. Ostatní až 100 000 Kč z programu NZÚ.

Podávání žádostí v programu NZÚ je přes léto dočasně pozastaveno. Žádosti bude možné opět podávat od září 2023.

 

Vyplňte nám krátký formulář a hned se dozvíte, jaké tepelné čerpadlo je pro vás vhodné, jaké jsou naše ceny a na jakou státní dotaci máte nárok.

 

Co se bude dít po vyplnění formuláře?

  • Do 2 dnů se vám ozveme s detaily k nabídce
  • Do e-mailu vám na základě vašich požadavků zašleme orientační cenovou nabídku na dodávku a montáž čerpadla
  • Zjistíme, na jakou dotaci máte nárok, a vyřídíme ji za vás zdarma
  • Doporučíme profesionální instalační firmu
  • Dáme vám záruku 7 let na celé čerpadlo

 

Proč si pořídit tepelné čerpadlo Daikin?

Společně najdeme to nejvýhodnější řešení pro vás – nejen z hlediska pořizovacích nákladů, možných dotací, ale také budoucích úspor energie a návratnosti vašich vložených financí. S námi dopředu víte, kolik a kdy zaplatíte.

Stanovíme si časový plán a toho se budeme držet. Nechceme slibovat nemožné, takže pokud by nastala výjimečná situace a došlo ke zpoždění dodávky z naší strany, budeme vás včas informovat a budeme to bezodkladně řešit.

Váš dům nebo byt posoudíme z hlediska tepelných ztrát, orientace ke světovým stranám, nebo délce vaší topné sezóny. Přijdeme s řešením na klíč, které bude fungovat! Žádné nekompetentní instalační firmy, jen proškolení technici.

Máme více než 90 let zkušeností s vývojem a výrobou tepelných čerpadel. V našich produktech se odráží japonská preciznost a tradice, evropský design a kvalitní česká výroba. V České republice máme hustou síť obchodních partnerů.

Tepelná čerpadla - vytápění budoucnosti, které oceníte již dnes

Snížíte své účty za elektřinu

Ušetříte jednak tím, že tepelné čerpadlo je obnovitelný zdroj velmi levné energie. Jen 25 % si bere ze sítě a 75 % z venkovního prostředí, čili zdarma. Návratnost investice do tepelného čerpadla (pokud jste původně topili jen elektřinou) je asi 5 let. Zároveň díky němu může celý váš byt nebo dům přejít na výhodnější tarif elektřiny, takže provoz veškerých vašich elektrospotřebičů vás bude stát méně.

Získáte místnost navíc

Pokud měníte starý kotel na tuhá paliva za tepelné čerpadlo, můžete už svůj sklep začít využívat i jinak než jen jako sklad uhlí. Co třeba vinotéka, nebo sauna? I v samotné technické místnosti, kde byl původně umístěn kotel na tuhá paliva, dojde k velké úspoře místa, snížení prašnosti a zlepšení kvality vzduchu. Navíc vnitřní jednotky tepelných čerpadel Daikin jsou pro svůj design ceněné a nemusíte je nutně skrývat.

Je to pohodlné

Jakékoliv změny výkonu a režimu tepelného čerpadla nastavíte snadno pomocí ovladače. Jedete na dovolenou? Není nic příjemnějšího než se vrátit do krásně vytopeného domu. Chcete zvýšit teplotu vody? Stačí v nastavení upravit teplotu v zásobníku. Tepelné čerpadlo navíc dokáže regulovat výkon podle toho, jaká je venkovní teplota. U vás doma tak nebude nikdy ani moc horko, ani moc zima.

Vždy máte teplou vodu

Jednou z funkcí tepelného čerpadla je i ohřev vody, který je navíc mnohem ekonomičtější a ekologičtější než ohřev elektrický. Voda může být nahřívána v zásobníku vedle jednotky, nebo si můžete zvolit vnitřní jednotku, která už zásobník obsahuje, a tím ušetříte místo v technické místnosti. Záleží tedy jen na tom, kolik máte místa a kolik teplé vody chcete mít vždy po ruce.

Zvýšíte hodnotu nemovitosti

Věděli jste, že domy s ekologickým, ekonomickým a automatickým zdrojem tepla se prodávají dráž? Při prodeji či pronájmu domu se musí přikládat štítek energetické náročnosti budovy a díky tepelnému čerpadlu se celý objekt dostane do vyšší kategorie. Na stáří topení v domě se navíc každý kupující zeptá.

Šetříte životní prostředí

Využíváním obnovitelných zdrojů energie nezatěžujete ovzduší prachem, emisemi CO2 apod. Energeticky vysoce účinná tepelná čerpadla také celkově šetří spotřebu elektrické energie. Právě z těchto dvou důvodů jsou také podporována ze státních peněz. Využijte toho, dokud ta možnost je, a pořiďte si tepelné čerpadlo Daikin.

Podcasty

Podcast V oblacích

Jak ušetřit v domácnosti 2021

Blogerka Tereza Salte (Instagram @TerezaInOslo) zpovídala v říjnu 2021 Vladimíra Macháčka ze společnosti Daikin. Jak tepelné čerpadlo funguje? Za kolik let se vám tahle investice vrátí? Nebo jak požádat o dotaci? Tereza zároveň popisuje i svou zkušenost, čerpadlo v té době měli už skoro rok.

Podcast Refsite

Trh s tepelnými čerpadly 2022

Petr Kotek řeší s hostem svého podcastu, Vladimírem Macháčkem z Daikin, aktuální nedostatek tepelných čerpadel na trhu. Východiskem může být i vytápění klimatizací (tedy vlastně tepelným čerpadlem vzduch-vzduch), které dokáže významně snížit spotřebu zemního plynu.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky