Skip to main content

Investice

Společnost Daikin Europe investuje 300 milionů euro do nové polské továrny na výrobu tepelných čerpadel

Tisková zpráva, červenec 2022

Brusel, 7. července 2022 – Společnost Daikin Europe N.V. oznámila, že investuje 300 milionů euro do vybudování nové továrny v polské Lodži, která bude první výrobní základnou společnosti Daikin v této zemi. Vedle stávajících evropských výrobních základen nacházejících se v Belgii, České republice a Německu bude tato nová továrna vyrábět jednotky tepelných čerpadel pro obytné domy. Provoz zde bude zahájen v červenci 2024. Tyto investice doplňují 840 milionů euro vyčleněných ve strategickém plánu řízení FUSION 25 společnosti Daikin Europe, který byl oznámen v loňském roce, a další investice do stávajících továren. Celková výše investic společnosti Daikin Europe tak do roku 2025 přesáhne 1,2 miliardy euro.

Ve svém plánu FUSION 25 na rozšiřování svého podnikání v oblasti vytápění tepelnými čerpadly považuje společnost Daikin Evropu za region s nejvyšší prioritou.

Toshitaka Tsubouchi, President společnosti Daikin Europe, říká: „Jako vedoucí společnost na evropském trhu vytápění tepelnými čerpadly se společnost Daikin chopila výzvy usnadnit přechod společnosti od kotlů na fosilní paliva k tepelným čerpadlům. Za tímto účelem jsme posilovali naše schopnosti v oblasti vývoje produktů a služeb a nyní jsme se rozhodli zbudovat novou továrnu v Polsku. Tato továrna bude mít největší kapacitu v rámci skupiny Daikin Europe, pokud jde o celkový tepelný výkon čerpadel. S touto investicí se snažíme dosáhnout největšího tržního podílu v každé z velkých zemí.“

 

 

Toshitaka Tsubouchi, President of Daikin Europe
Hiromitsu Iwasaki, Vice President of Daikin Europe
Patrick Crombez, General Manager Daikin Europe Heating and Renewables

Stabilní dodávky pro neustále rostoucí trh s tepelnými čerpadly

Hiromitsu Iwasaki, Vice President společnosti Daikin Europe, říká: „Rozšiřujeme naši výrobní kapacitu prostřednictvím kapitálových investic a zvyšováním zaměstnanosti v našich stávajících továrnách na tepelná čerpadla v Evropě. Rozhodnutí založit tuto zcela novou továrnu v Polsku prokazuje schopnost společnosti Daikin okamžitě reagovat na rostoucí evropskou poptávku. Polsko je zemí s velkým počtem kvalifikovaných pracovníků a nová továrna bude do roku 2025 zaměstnávat 1 000 lidí. Naše úsilí nám umožní do roku 2025 vyrábět čtyřnásobek současného objemu a vytvořit výrobní systém se stabilními dodávkami směřujícími na rychle rostoucí trhy. Tato nová továrna představuje pokračování naší strategie blízkosti, což znamená, že všechny výrobky pro vytápění prodávané v Evropě jsou také v Evropě vyráběny.“

 

Tepelná čerpadla přispívají k dekarbonizaci Evropy

Evropský trh tepelných čerpadel rostl v posledních deseti letech silným tempem a v roce 2021 dosáhl více než 1 milionu prodaných kusů ročně. Patrick Crombez, generální ředitel Daikin Europe Heating and Renewables, říká: „Prostřednictvím Zelené dohody pro Evropu definovali evropští lídři jasnou cestu, jak se Evropa do roku 2050 stane klimaticky neutrálním kontinentem. Následný balíček Fit for 55 a zároveň i nejnovější plán REPowerEU urychlují zavádění opatření směřujících ke snižování emisí a závislosti na fosilních palivech v Evropě. Tepelná čerpadla hrají klíčovou roli při dosahování těchto ambiciózních cílů, proto očekáváme, že v následujících letech budou tepelná čerpadla široce rozšířena. Očekává se, že do roku 2025 bude každý rok instalováno nejméně 3 miliony topných jednotek s tepelným čerpadlem, což představuje roční tempo růstu okolo 30 %. Je zřejmé, že ve společnosti Daikin usilujeme o opětovné prokázání, že jsme na špici v investování do budoucnosti.“

 

Venkovní jednotka tepelného čerpadla Daikin Altherma, Copyrights Daikin Europe
Vizualizace nové továrny v Polsku, Copyrights Daikin Europe
Výroba tepelných čerpadel v továrně Daikin v Ostend v Belgii, Copyrights Daikin Europe

O společnosti Daikin

Vzduch je element naprosto nezbytný pro naši existenci. Posláním společnosti Daikin je a vždy bylo starat se, aby byl vzduch, který dýcháme a díky němuž žijeme, co nejlepší. Naše inovativní produkty a řešení jsou navrženy tak, aby zlepšovaly zdraví a pohodu lidí a snižovaly dopad vytápění a chlazení na životní prostředí. Společnost Daikin si klade za cíl stát se do roku 2050 uhlíkově neutrální v celém hodnotovém řetězci a po celý životní cyklus svých produktů a řešení.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. je dceřinou společností Daikin Industries Ltd. a předním poskytovatelem technologie vytápění, klimatizace, ventilace, čištění vzduchu a chlazení. Společnost navrhuje, vyrábí a uvádí na trh široké portfolio zařízení a také na míru šitá řešení pro obytné, komerční a průmyslové účely v Evropě, na Středním východě a v Africe. K dnešnímu dni má společnost Daikin Europe N.V. přes 12 000 zaměstnanců pracujících ve více než 65 subjektech. Má 12 hlavních výrobních závodů, které sídlí v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, Rakousku a Spojeném království. Centrála Daikin Europe Group sídlí v belgickém Ostende. Společnost byla založena v roce 1972 a výroba v Evropě byla spuštěna v roce 1973.

Poskytovatel komplexních řešení pro vytápění, klimatizaci, ventilaci a chlazení

Daikin Europe se opírá o silnou síť montážních techniků a partnerů napříč svými regiony díky téměř 50 let trvajícímu rozvoji svého podnikání v oblasti inovativních a energeticky účinných klimatizačních systémů.

K dnešnímu dni je společnost Daikin Europe rovněž lídrem na evropském trhu tepelných čerpadel a je dobře známá díky hydronickým tepelným čerpadlům Daikin Altherma pro vytápění domácností, jichž byla v roce 2006 průkopníkem. Vzhledem k vysoké evropské poptávce po nízkouhlíkovém vytápění jsou tato tepelná čerpadla vyráběna v Evropě v belgických, českých a německých továrnách.

V posledních letech společnost Daikin Europe přidala mezi své předměty podnikání také kompletní řešení pro chladicí řetězce. Kromě vlastních inovací v oblasti chlazení společnost rozšířila své portfolio a síť několika akvizicemi.  V roce 2016 Daikin Europe N.V. získala Zanotti, italského výrobce průmyslového a dopravního chlazení. V roce 2017 byla do skupiny začleněna společnost Hubbard (UK), krátce po ní Tewis Smart Systems (Španělsko). Poslední akvizicí, která posílila celou řadu maloobchodních chladících řetězců, byla globální chladicí skupina AHT Cooling Systems GmbH se sídlem v Rakousku.

Daikin Industries Ltd.

Společnost Daikin Industries Ltd. se sídlem v japonské Ósace zaměstnává po celém světě přibližně 89 000 lidí a ve finančním roce 2021 (1. dubna 2021 – 31. března 2022) dosáhla obratu 23,7 miliard euro. Společnost je světovým lídrem na trhu tepelných čerpadel, klimatizačních systémů a filtrace vzduchu. Daikin Industries Ltd. je jediným výrobcem klimatizací na světě, který si sám vyvíjí a vyrábí všechny důležité komponenty, jako jsou chladiva, kompresory a elektronika.

Více na stránkách www.daikin.eu a www.daikin.com

Media Contacts Daikin Europe N.V.

Sofie Sap – Manažer pro firemní komunikaci

(holandsky/francouzsky/anglicky Tel.: +32 472 580 482  E-mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga – Manažer pro firemní komunikaci

(japonsky/anglicky Tel.: +32 465 462 321  E-mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Kontakt pro média

Jana Mašatová - Marketing Supervisor 

Tel.: + 420 778 469 247  E-mail: masatova.j@daikin.cz

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky