Skip to main content

Kvalita vnitřního vzduchu

Kompaktní a cenově dostupná - nová čistička vzduchu Daikin MC30Y pro domácnosti, hotelové pokoje a obchody

Tisková zpráva

Většina z nás tráví více než 90 % svého času uvnitř budov, kvalita vzduchu, který dýcháme, se stala aktuálním tématem - doma, v práci i ve volném čase. Nejnovějším přírůstkem do řady čističek vzduchu Daikin je MC30Y, řešení s nízkými nároky na údržbu, které pomáhá zlepšit kvalitu vzduchu v menších místnostech. Díky životnosti HEPA filtru až deset let a přijatelné ceně se jedná o investici, která se vyplatí.

Princip je jednoduchý: Čističky vzduchu Daikin čistí a recirkulují vzduch, čímž zlepšují kvalitu vzduchu v místnosti tím, že ho osvěžují, snižují zápach a zachycují poletující částice ve vzduchu včetně znečišťujících látek, prachu a nečistot, pylů, bakterií a virů. Jsou osvědčeným prostředkem pro zajištění zdravějšího vnitřního ovzduší a jsou zvláště prospěšné pro astmatiky nebo alergiky, ale také pro majitele domácích zvířat nebo kuřáky.

Kompaktní a cenově dostupná - nová čistička vzduchu Daikin MC30Y, která se hodí do každé malé místnosti, Copyrights Daikin Central Europe

"Přestože se kvalita ovzduší v EU v posledních dvou desetiletích zlepšila díky rostoucímu povědomí o dopadu znečištěného ovzduší na lidské zdraví, mnoho městských oblastí ve střední a jihovýchodní Evropě stále vykazuje velmi špatnou kvalitu ovzduší v žebříčcích, které pravidelně zveřejňuje Evropská agentura pro životní prostředí.1) Kromě toho většina stávajících a nově postavených domů nemá v provozu větrací systémy a/nebo systémy čištění vzduchu. Čističky vzduchu Daikin by mohly být jednoduchým, kompaktním a cenově dostupným řešením pro zlepšení kvality vzduchu v interiéru," říká Bruno Zrno, generální ředitel SBU Residential, Daikin Central Europe, který je zodpovědný za 16 zemí střední a jihovýchodní Evropy.

Pro koho je nejlepší volbou čistička vzduchu Daikin MC30Y?

  • Nová čistička vzduchu Daikin MC30Y je ideální pro malé byty, ložnice, dětské pokoje, hotelové pokoje, malé kavárny nebo zasedací místnosti, kde účinně snižuje koncentraci bakterií, virů, pylů a škodlivin ve vzduchu s průtokem vzduchu až 180 m3 za hodinu. V turbo režimu provozu je vhodný pro místnosti do 46 metrů čtverečních (podle normy NRCC 54013).
  • Navzdory svým malým rozměrům (450 x 270 x 270 mm) v sobě jednotka ukrývá pokročilou technologii Daikin v kompaktním bílém prostorově úsporném pouzdře a hodí se do každé místnosti.
  • Nová čistička vzduchu je jednou z nejtišších jednotek na evropském trhu s hlučností 19 dB(A)2) v tichém režimu, což je srovnatelné se šepotem nebo šustěním listí. Vestavěný režim "spánku" zajišťuje klidný odpočinek během noci nastavením nejnižších otáček ventilátoru na následujících osm hodin, poté jednotka pokračuje v normálním provozu.

 

Catch, cycle and clean - jak funguje čistička vzduchu Daikin MC30Y

Čističky vzduchu Daikin fungují na principu dvojího čištění, které využívá patentovanou technologii Flash Streamer k rozkladu škodlivých látek ve vzduchu zachycených elektrostatickým filtrem HEPA. Tento inteligentní přístup zachycuje a odstraňuje škodliviny a alergeny ve 3 snadných krocích:

Catch - Čistička vzduchu nasává vzduch z širokého okolí ze tří směrů.

Cycle - Vysoce výkonný elektrostatický filtr HEPA zachytí až 99 % částic o velikosti 0,1 µm až 2,5 µm.3) Sbírá prach účinněji bez ucpávání a bez ztráty tlaku.

Clean - jedinečná technologie Flash Streamer společnosti Daikin využívá plazmový výboj k odstranění škodlivých a nebezpečných látek zachycených na filtru oxidací.

 

Catch-Cycle-Clean - princip čističky vzduchu Daikin MC30Y

Žádné náklady na údržbu po dobu nejméně deseti let

Integrovaný deodorační filtr pohlcuje a odstraňuje pachy, zatímco vstupní otvor ve spodní části předního panelu zachycuje škodlivé látky na úrovni podlahy. Deodorační filtr není třeba během životnosti jednotky vyměňovat a elektrostatický HEPA filtr vydrží až deset let, takže čistička vzduchu Daikin MC30Y je investicí, která se vyplatí.

Další informace o technologii Daikin Flash Streamer

Další informace o portfoliu čističek vzduchu Daikin pro každou místnost

Podívejte se také na prohlížeč kvality ovzduší evropských měst - Evropská agentura pro životní prostředí (europa.eu)

 

Odkazy a zkratky:

1) Kvalita ovzduší v Evropě 2021 - Evropská agentura pro životní prostředí (europa.eu)

2) dB(A) = A-vážené decibely zohledňují frekvence, které lidské ucho nevnímá.

3) µm = mikrometr

 

Daikin Airconditioning Central Europe

Společnost Daikin Airconditioning Central Europe byla založena v roce 1999 se sídlem ve Vídni v Rakousku jako dceřiná společnost Daikin Europe N.V.. Portfolio společnosti zahrnuje výrobky a řešení pro vytápění, chlazení, větrání, čištění vzduchu a chlazení. Více než 560 zaměstnanců a 2 500 partnerů zajišťuje prodejní a servisní činnosti v 16 zemích střední a východní Evropy (Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Černá Hora, Chorvatsko, Kosovo, Maďarsko, Moldavsko, Severní Makedonie, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Srbsko). S centrem Your Daikin World ve Vídni má průmysl HVAC-R a stavebnictví přístup k modernímu zážitkovému centru pro spoluvytváření řešení na míru pro hotely, maloobchod, kanceláře nebo velké komerční aplikace. Jeho součástí je také jedno z 9 školicích středisek v regionu střední Evropy společnosti Daikin.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. je dceřinou společností Daikin Industries Ltd. a předním poskytovatelem technologií pro vytápění, chlazení, větrání, čištění vzduchu a chlazení. Společnost navrhuje, vyrábí a uvádí na trh široké portfolio zařízení a také řešení na míru pro obytné, komerční a průmyslové účely v Evropě, na Středním východě a v Africe. K dnešnímu dni má společnost Daikin Europe N.V. více než 12 000 zaměstnanců ve více než 59 konsolidovaných dceřiných společnostech. Má 12 hlavních výrobních závodů se sídlem v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, Rakousku a Velké Británii. Sídlo skupiny Daikin Europe se nachází v belgickém Ostende. Společnost byla založena v roce 1972, výroba v Evropě byla zahájena v roce 1973.

Daikin Industries Ltd.

Společnost Daikin Industries Ltd. se sídlem v japonské Ósace zaměstnává po celém světě přibližně 89 000 lidí a ve fiskálním roce 2021 (21. dubna - 22. března) dosáhla tržeb ve výši přibližně 23,7 miliardy eur. Společnost je světovým lídrem na trhu tepelných čerpadel a klimatizačních systémů a také filtrace vzduchu. Společnost Daikin Industries Ltd. je jediným výrobcem klimatizací na světě, který všechny důležité komponenty, jako jsou chladiva, kompresory a elektronika, vyvíjí a vyrábí ve vlastní režii.

 

Kontakt pro média

Jana Mašatová 

Marketing Supervisor

T.: +421 778 469 247

Mail: masatova.j@daikin.cz

 

 

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky