Skip to main content

Produktová novinka

S novým tepelným čerpadlem Daikin Altherma 3 R MT je renovace vytápění hračka

Tisková zpráva, Říjen 2023

Vysoké náklady na energie a zvýšené obavy o životní prostředí vedou mnoho lidí k tomu, aby zvážili odchod od tradičních systémů vytápění, jako jsou plynové nebo olejové kotle. Pro ty, kteří plánují rekonstrukci domu nebo chtějí modernizovat či nahradit stávající kotel, aniž by museli měnit stávající radiátory, nabízí nejnovější tepelné čerpadlo od společnosti Daikin, Daikin Altherma 3 R MT, významné řešení. Uvedení výrobku na trh podtrhuje závazek společnosti Daikin přispět k dekarbonizaci vytápění nejen v nově postavených, ale i ve stávajících domech.

Vídeň, září 2023 - Dvě třetiny ze 43,6 milionu bytů v jedno a vícegeneračních domech v zemích střední a východní Evropy (SVE) jsou starší než 30 let (podle údajů EU Building Stock Observatory byly postaveny před rokem 1989) a jsou do značné míry neefektivní.1)  Rekonstrukce může být ideální příležitostí k výměně zastaralého systému vytápění a ohřevu vody v obytných domech. Daikin Altherma 3 R MT, nejnovější přírůstek do portfolia tepelných čerpadel Daikin, se sem hodí: Toto středně teplotní tepelné čerpadlo lze použít spolu se stávajícími radiátory, podlahovým vytápěním, kompatibilním zásobníkem teplé vody nebo dokonce v kombinaci se solárními panely. Stejně jako celá řada nabízí i nová Daikin Altherma 3 R MT vynikající úroveň komfortu v kombinaci s energetickou účinností a atraktivním designem.

Daikin Altherma 3 R MT

Flexibilní možnosti

Toto nejnovější tepelné čerpadlo se skládá z venkovní jednotky, kterou lze kombinovat s jednou ze tří různých vnitřních jednotek:

 • Podlahová jednotka má integrovaný zásobník vody, takže je ideální volbou pro modernizaci stávajícího kotle, aby poskytovala jediné řešení pro správu všech požadavků na teplou vodu, vytápění a chlazení. Tato jednotka má také možnost funkce Bizone pro řízení teploty ve dvou různých částech domácnosti..
 • Nástěnná jednotka je kompaktnější jednotka, kterou lze kombinovat buď se stávajícím kompatibilním zásobníkem vody, nebo s novým samostatným kompatibilním zásobníkem.
 • Pokud majitelé domů mají nebo plánují instalovat solární panely nebo termické kolektory, jednotka ECH2O má zásobník vody, který se k nim připojuje, čímž se maximalizuje energetická účinnost dlouhodobého systému vytápění, chlazení a ohřevu vody v domě..

Všechny jednotky Daikin Altherma 3 R MT mají třídu účinnosti až A+++ pro vytápění prostoru a podlahové jednotky a jednotky ECH2O mají třídu A+ pro přípravu teplé vody. Tato vysoce účinná tepelná čerpadla mají výstupní teplotu vody 65 °C při venkovní teplotě až -15 °C, což je dostatečné pro fungování se stávajícími vysokoteplotními radiátory a pro většinu požadavků na teplou vodu pro domácnost. I při poklesu venkovních teplot až na -25 °C je zaručena funkčnost těchto tepelných čerpadel, což je ideální pro obytné budovy v oblastech s mimořádně drsnou zimou.

Daikin Altherma 3 R MT - novinka

Ideální pro domy jakékoli velikosti

Při modernizaci jakéhokoli spotřebiče v domácnosti může být prostor často značným omezením . To však není problém v případě tepelného čerpadla Daikin Altherma 3 R MT, která potřebuje pouze malý prostor pro vnitřní i venkovní jednotku. Štíhlá venkovní jednotka se stejně dobře hodí na balkón v bytě nebo na zahradu, zatímco každá z vnitřních jednotek je stylová, aby hladce zapadla do každé místnosti. Podlahové jednotky i jednotky ECH2O mají malé rozměry a vyžadují pouze minimální plochu podlahy. Tam, kde je prostor omezenější, může být dobrou volbou nástěnná jednotka Altherma 3 R MT.

Pohodlné a chytré

Nízký akustický výkon všech tří vnitřních jednotek navíc znamená, že obyvatelé nebudou pociťovat žádné rušení, ať už si vyberou kteroukoli z nich a ať už je umístěna kdekoli v jejich domě. Vzhledem k tomu, že konektivita spotřebičů podporuje pohodlí obyvatel, přináší Daikin Altherma 3 R MT řadu chytrých možností ovládání systému.

Daikin Altherma 3 r mt benefity

Ať už jako součást celkové rekonstrukce, nebo jako náhrada zastaralého kotle, je splitové chladivové tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 R MT  možností modernizace vytápění, chlazení a ohřevu teplé vody v domácnosti.

Specifikace výrobků Daikin Altherma 3 R MT 

 • K dispozici ve 3 třídách: 08, 10, 12 kW,
 • Rozměry (VxŠxH): 1003 x 1270 x 533 mm
 • Energetická účinnost až A+++ (vytápění prostoru)
 • Energetická náročnost až A+ (teplá voda)
 • Provozní rozsah do -25 °C venkovní teploty
 • Teplota výstupní vody 65 °C až do -15 °C venkovní teploty
 • Možnost kombinace se 3 různými vnitřními jednotkami (nástěnná, stojící s integrovaným zásobníkem, stojící se zásobníkem ECH2O).
 • Možnost připojení ke cloudovému řešení

O společnosti Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.

 

Daikin je celosvětově významným výrobcem klimatizací, tepelných čerpadel a chladicích zařízení s přibližně 13 700 zaměstnanci a 14 hlavními výrobními závody (v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, ve Velké Británii, Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii). Je také jedinou společností, která nabízí všechny kroky od vývoje technologií, výroby, prodeje a služeb souvisejících s řešením chlazení, vytápění, ventilace a chladírenství.

 

Společnost Daikin v České republice je součástí Daikin Airconditioning Central Europe, která je dceřinou společností Daikin Europe N.V. V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

 

Kontakt pro média: Daikin Central Europe - Czech Republic

 

Jana Mašatová

Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s.r.o.

Budějovická 778/3a, Praha 4 - Michle

M: masatova.j@daikin.cz

Mohlo by vás také zajímat

 • Cesta za inspirací 2023 zavedla Daikin kings do Dub

  Vídeň, Dubaj, říjen 2023 - Společnost Daikin Central Europe každoročně oceňuje své nejvýkonnější partnery v regionu střední Evropy v jedné ze tří kategorií: nejvyšší obrat, nejvyšší spokojenost zákazníků a inovativní projekty. Letošních 39 vítězů, takzvaných Daikin Kings, se vydalo na inspirativní cestu do pulzujícího města Dubaj, města, které je hnací silou inovací ve stavebnictví a zároveň podporuje pohodlná a udržitelná řešení v oblasti HVAC. #pr2316
 • Nové funkce řady malých chladičů R-32 s invertory společnosti Daikin umožňují snížit emise CO2 při vytápění obytných budov.

  Vídeň, listopad 2023 - Různé možnosti konfigurace řady malých jednotek R-32 s invertorem umožňují navrhovat systémy, které poskytují komfortní vytápění a ohřev teplé vody s vyšší energetickou účinností a nižšími emisemi CO2 - přesně podle vašeho přání: Nová řada tepelných čerpadel EWYT-CZ je k dispozici k rychlému dodání rovnou ze skladů. Je součástí rodiny výrobků Bluevolution společnosti Daikin a vyniká rozsahem výkonu od 16 do 90 kW, kompaktností a širokým provozním rozsahem. Díky nejlepším úrovním energetické účinnosti na trhu v režimu chlazení i vytápění je každá jednotka z této řady vynikající volbou do budoucna. #pr2310
 • Tepelná čerpadla se stávají preferovanou volbou pro vytápění obytných prostor.

  Vídeň, září 2023 - Nedávná studie společnosti GfK, kterou si nechala vypracovat společnost Daikin Central Europe, ukazuje rozhodování a nákupní chování majitelů domů a projektantů v kategorii tepelných čerpadel v devíti zemích střední a východní Evropy: Téměř na všech trzích v segmentu bydlení stále dominují fosilní plynové topné systémy. Tepelná čerpadla však získávají na oblibě jak u majitelů bytů, tak u majitelů domů, kteří zvažují výměnu svých stávajících topných systémů z důvodu nízkých alternativních nákladů, úspory energie a menšího dopadu na životní prostředí. Projektanti dávají přednost řešením s tepelnými čerpadly především díky jejich technologii šetrné k životnímu prostředí. #pr2312

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky