čištění vzduchu

Čistý vzduch, protože se staráme

Při použití čističek vzduchu Daikin můžeme slíbit, že vám přivedeme vzduch, který je čistší, zdravější a čerstvější.

Dvě zařízení Daikin na čištění vzduchu

Institut Pasteur de Lille hodnotil účinnost čističek vzduchu Daikin proti respiračním virům.

Podle testů provedených v laboratořích Institut Pasteur de Lille čističky vzduchu Daikin eliminují více než 99,98 % lidského koronaviru HCoV-229E za 2,5 minuty*. Tento virus patří do stejné rodiny jako koronavirus SARS-CoV-2, který stojí za pandemií COVID-19.

Jednotky byly rovněž vyhodnoceny jako účinné z 99,93 % proti viru H1N1 za 2,5 minuty*. H1N1 je virus způsobující běžnou chřipku.

To znamená, že čističky vzduchu Daikin představují další opatření v boji proti respiračním onemocněním. Naše kompaktní čističky typu plug-and-play, jejichž účinnosti je dosaženo kombinací vysoce výkonného elektrostatického filtru HEPA, který zachytí virus, a následného intenzivního působení patentované technologie Flash Streamer společnosti Daikin, která virus eliminuje, mohou výrazně přispět ke snížení rizika přenosu respiračních virů.

* Zařízení MCK55WVM společnosti Daikin (komerční název MCK55W), testované Institutem Pasteur de Lille, odstraní 99,996 % lidského koronaviru HCoV-229E za 2,5 minuty provozu v režimu „turbo“ v laboratorních podmínkách (vzduchotěsná komora o vnitřním objemu 0,47 m3, bez výměny vzduchu). Lidský koronavirus HCoV-229E se liší od viru odpovědného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patří do stejné rodiny koronavirů.
Zařízení Daikin MC55WVM (komerční názvy MC55W/VB), testované Institutem Pasteur de Lille, odstraní 99,98 % lidského koronaviru HCoV-229E za 2,5 minuty provozu v režimu „turbo“ v laboratorních podmínkách (vzduchotěsná komora o vnitřním objemu 1,4 m3, bez výměny vzduchu). Lidský koronavirus HCoV-229E se liší od viru odpovědného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patří do stejné rodiny koronavirů.
Zařízení Daikin MCK55WVM (komerční název MCK55W), testované Institutem Pasteur de Lille, odstraní 99,986 % viru chřipky A podtypu H1N1 za 2,5 minuty provozu v režimu „turbo“ v laboratorních podmínkách (vzduchotěsná komora o vnitřním objemu 0,47 m3, bez výměny vzduchu).
Zařízení Daikin MC55WVM (komerční názvy MC55W/VB), testované Institutem Pasteur de Lille, odstraní 99,93 % viru chřipky A subtypu H1N1 za 2,5 minuty provozu v režimu „turbo“ v laboratorních podmínkách (vzduchotěsná komora o vnitřním objemu 0,47 m3, bez výměny vzduchu).
Matka s dcerou si čtou ve zdravé místnosti

Dýchejte čistý a zdravý vzduch

Čističky vzduchu Daikin minimalizují příznaky astmatu a alergie, protože odstraňují částice prachu a pylu ze vzduchu a podporují vaše zdraví odfiltrováním vzdušných virů a bakterií.

Čistá místnost s regulovanou vlhkostí

Vlhkost vzduchu je nezbytná pro zdravou pokožku.

Tenká vodní nádrž čističky vzduchu Ururu vypouští vlhkost do vzduchu, který je příliš suchý, a zabraňuje vysušení rukou nebo probuzení se škrábáním v krku.

Matka s dcerou si čtou na gauči

Udržujte svůj vzduch čerstvý

Naše čističky vzduchu odstraní pachy, takže váš domov vždy voní svěžestí a čistotou.

1 Výkonné sání

Nasává vzduch velkými plochami ze 3 směrů.

Ilustrace výkonného sání

2 Účinné zachytávání nečistot

Účinně zachytává prach a nečistoty pomocí elektrostatického HEPA filtru.

Elektrostatický HEPA filtr

3 Rozklad

Využívá technologii Daikin Streamer k oxidaci a následnému rozkladu škodlivých látek zachycených na filtru.*

Streamer

* Mezi tyto látky se řadí např. viry1, bakterie2, pyly3, spory plísní4

Poznámka:
1 Zkušební organizace: Kitasato Research Center for Environmental Science; Certifikát výsledků testu 21_0026 (vydala stejná organizace); Výsledek pokusu: odstranění 99,9 % viru A-H1N1 po uplynutí 1 hodiny.
2 Zkušební organizace: Japan Food Research Laboratories. Zkušební číslo: 15044988001-0201. Zkušební metoda: Upevnění zkušebního vzorku naočkovaného kapalinou s bakteriemi na sací stranu prachového filtru instalovaného v čističce vzduchu a následné provozování ve zkušební místnosti o objemu 25 m³. Po pěti hodinách spočítán počet živých bakterií. Výsledek testu: Po pěti hodinách sníženo o více než 99 %. Zkušební zařízení: Testováno s MCK55S (japonský model), což je model ekvivalentní k řadě MCK55W (turbo provoz).
3 Různé alergeny byly ozářeny trsovým výbojem a rozklad bílkovin v těchto alergenech byl ověřen buď pomocí metody ELISA, kataforézy, nebo elektronovým mikroskopem (společný výzkum s Wakayama Medical University). Zkušební vzorek: „pyl z japonského cetru Cryj-1“; Výsledek testu: Po 2 hodinách rozloženo a odstraněno 99,6 % a více.
4 Zkušební organizace: Japan Food Research Laboratories. Zkušební číslo: 204041635-001. Výsledek testu: Po 24 hodinách rozloženo a odstraněno 99,9% a více spor plísní (Cladosporium).

MCK55W_humidifying function_illustration.png

Výkonné zvlhčování pro ochranu proti suchému vzduchu a virům

  • Chrání pokožku, hrdlo a nosní dírky před vyschnutím.
  • Chrání před viry udržováním vhodné vlhkosti v místnosti.
  • Udržuje komfortní vlhkost v místnosti (40 až 60 % relativní vlhkosti)
  • Streamer eliminuje bakterie na zvlhčovacím filtru.

Vysoce výkonný HEPA filtr pro zachycení jemných částic prachu

Odstraní 99 % částic o velikosti 0,1 μm až 2,5 μm

arrow-right.png

Filtr účinně zachytává prach elektrostatickými silami. Ve srovnání s neelektrostatickými HEPA filtry, které zachytávají částice pouze jemností oka, není náchylný na ucpávání.

Elektrostaticky nabité

Elektrostatický HEPA filtr

Odstraňuje 99,97 % jemných částic 0,3 μm. Filtrační vlákno samotné je nabité statickou elektřinou a účinně zachytává částice. Neucpává se snadno, proto má nízké tlakové ztráty.

arrow-right.png

Filtrem proto může procházet větší množství vzduchu.

OPROTI

arrow-right.png

Filtr vyčistí větší množství vzduchu!

Elektrostaticky neutrální

Neelektrostatický filtr

Protože zachytávání částic závisí pouze na velikost ok, musí být sítko jemnější, což usnadňuje jeho ucpávání a způsobuje vysoké tlakové ztráty.

Kompaktní, efektivní a tichý díky nové, inovativní struktuře

Ilustrace struktury čističky vzduchu

Prozkoumejte naše čističky vzduchu

MC55W.jpg

Čistička vzduchu s technologií Streamer

Naše technologie Streamer odděluje vzdušné částice, které mohou často představovat vážné zdravotní riziko.

MCK55W.jpg

Čistička vzduchu Ururu s technologií Streamer

Čistička vzduchu Daikin Ururu čistí a zvlhčuje vzduch uvnitř vašeho domova. Jednoduše naplňte 2,7litrovou nádobu a zařízení zvlhčí místnost maximálním množstvím vody 500ml/hod.

clean-air-ururu-sarara-v2.png

Kvalita vnitřního ovzduší, zkušenost se značkou Daikin

Dýcháte čistý vzduch?

Na mapě níže si můžete zkontrolovat kvalitu ovzduší a úroveň znečištění ve vaší lokalitě.
AirCare vám zobrazuje Index kvality ovzduší v Evropě (EU AQI) na kterémkoliv místě. Měří se na stupnici od 0 do 100 a zohledňuje všechny naměřené znečišťující látky (tuhé částice, pyl, CO2 atd.) z našich stanic. AQI, který používá AirCare, je oficiálním AQI EU a vyhovuje novým normám EÚ pro čistotu vzduchu.