Skip to main content

Čističky vzduchu Daikin jsou to pravé (nejen) pro alergiky

Naše čističky odstraní za pár minut ze vzduchu 99,9 % všech virů (včetně koronavirů) a bakterií, dále alergeny (prach, pyl, plísně, roztoče), ale třeba také nepříjemné pachy (z domácích mazlíčků či z vaření) nebo nebezpečné těkavé organické látky (např. formaldehyd). Tyto škodliviny rozpoznají čističky Daikin ve vzduchu automaticky. Mohou pracovat, zatímco vy v klidu spíte.

Účinně čistí vzduch a odstraňuje:

viry

alergeny

prachové částice

pachy

Testováno

IPL

99,98 % koronavirů odstraněno za 2,5 minuty* Testováno Institutem Pasteur de Lille

Podle testů provedených v laboratořích Institut Pasteur de Lille eliminují čističky vzduchu Daikin více než 99,98 % lidského koronaviru HCoV-229E za 2,5 minuty*. Tento virus patří do stejné rodiny jako koronavirus SARS-CoV-2, který stojí za pandemií COVID-19.

Jednotky byly rovněž vyhodnoceny jako účinné z 99,93 % proti viru H1N1 za 2,5 minuty*.
H1N1 je virus způsobující běžnou chřipku.
To znamená, že čističky vzduchu Daikin představují další opatření v boji proti respiračním onemocněním. Naše kompaktní čističky typu plug-and-play, jejichž účinnosti je dosaženo kombinací vysoce výkonného elektrostatického filtru HEPA, který zachytí virus, a následného intenzivního působení patentované technologie Flash Streamer společnosti Daikin, která virus eliminuje, mohou výrazně přispět ke snížení rizika přenosu respiračních virů.

Účinné proti alergenům podle BAF (British Allergy Foundation)

Schvalovací pečeť organizace Allergy UK zaručuje, že výrobek je účinný při redukci malých částic, které mohou zahrnovat alergeny, bakterie a viry.

Schválená kvalita tohoto výrobku šetrného k alergiím je certifikována Nadací Evropského centra pro výzkum alergií.

Nezávislá poradní skupina 15 předních mezinárodních vědců a techniků vypracovala kritéria, která ECARF používá k hodnocení různých skupin výrobků. Zahrnují prahové hodnoty a vylučovací kritéria, díky nimž je alergická reakce velmi nepravděpodobná. Kritéria jsou pravidelně aktualizována, aby odrážela nejnovější vědecké poznatky. Výrobek obdrží pečeť, pokud lze na základě auditů nebo studií prokázat, že kritéria byla splněna. Čističky vzduchu Daikin těmito testy prošly a lze je považovat za vhodné pro alergiky. ​

*Zařízení Daikin MCK55WVM (komerční název MCK55W), testované Institutem Pasteur de Lille, odstraňuje 99,996 % lidského koronaviru HCoV-229E za 2,5 minuty provozu v režimu „turbo“ v laboratorních podmínkách (vzduchotěsná komora o vnitřním objemu 0,47 m3, bez výměny vzduchu). Lidský koronavirus HCoV-229E se liší od viru odpovědného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patří do stejné rodiny koronavirů. | Zařízení Daikin MC55WVM (komerční názvy MC55W/VB), testované Institutem Pasteur de Lille, odstraní 99,98 % lidského koronaviru HCoV-229E za 2,5 minuty provozu v režimu „turbo“ v laboratorních podmínkách (vzduchotěsná komora o vnitřním objemu 1,4 m3, bez výměny vzduchu). Lidský koronavirus HCoV-229E se liší od viru odpovědného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patří do stejné rodiny koronavirů. | Zařízení Daikin MCK55WVM (komerční název MCK55W), testované Institutem Pasteur de Lille, odstraní 99,986 % viru chřipky A podtypu H1N1 za 2,5 minuty provozu v režimu „turbo“ v laboratorních podmínkách (vzduchotěsná komora o vnitřním objemu 0,47 m3, bez výměny vzduchu). | Zařízení Daikin MC55WVM (komerční názvy MC55W/VB), testované Institutem Pasteur de Lille, odstraní 99,93 % viru chřipky A subtypu H1N1 za 2,5 minuty provozu v režimu „turbo“ v laboratorních podmínkách (vzduchotěsná komora o vnitřním objemu 0,47 m3, bez výměny vzduchu).

Žádné náklady na údržbu po dobu nejméně 10 let

Během prvních 10 let po zakoupení jednotky není třeba měnit filtry, čímž se vyhnete dalším nákladům na jejich pravidelnou výměnu.

Jedna z nejtišších řad čističek vzduchu na evropském trhu.

Naše čističky vzduchu jsou při tichém provozu tiché jako šepot (hladina akustického tlaku: 19 dBA) a poskytují vám čistý vzduch, aniž byste to zaregistrovali.

Kompaktní a výkonná

Malé rozměry, ale ideální i pro velmi velké plochy.

Pár s dítětem

Dýchejte čistý a zdravý vzduch

Čističky vzduchu Daikin minimalizují příznaky astmatu a alergie, protože odstraňují částice prachu a pylu ze vzduchu a zajišťují vaše zdraví odfiltrováním vzdušných bakterií a virů.

Matka s dcerou ve dveřích

Vlhkost vzduchu je nezbytná pro zdravou pokožku.

Tenká vodní nádrž čističky vzduchu Ururu vypouští vlhkost do vzduchu, který je příliš suchý, a zabraňuje vysušení rukou nebo probuzení se škrábáním v krku.

Otec s dítětem na pohovce

Udržování čerstvého vzduchu v interiéru je životně důležité pro vaše zdraví

Podle organizace Allergy Uk dnes lidé tráví v průměru 90 % svého času v interiéru. Kvalitní vnitřní ovzduší má tedy zásadní význam pro naše zdraví.

Čistý vzduch v místnostech je obzvláště důležitý pro zranitelné skupiny, jako jsou velmi mladí a staří lidé a také lidé trpící respiračními chorobami a alergiemi.

bg-image

Udržujte svůj vzduch čerstvý

Naše čističky vzduchu odstraní pachy a váš domov tak vždy voní svěžestí a čistotou. Čistička vzduchu Daikin je navržena tak, aby si poradila se škodlivými částicemi, ale i s prachem, pachy, bakteriemi, zvířecími chlupy, plísněmi, pylem, roztoči a dalšími alergeny a zanechala vzduch v místnosti čistý a zdravý.

Prozkoumejte naše čističky vzduchu

 • Čistička vzduchu Daikin MC55W

  Čistička vzduchu MC55W s technologií Streamer

  Naše technologie Streamer odděluje vzdušné částice, které mohou často představovat vážné zdravotní riziko. 

  Čistička vzduchu s 20% slevou

 • Čistička vzduchu Daikin MCK55W

  Čistička vzduchu Ururu s technologií Streamer MCK55W

  Čistička vzduchu Daikin Ururu MCK55W čistí a zvlhčuje vzduch. Jednoduše naplňte 2,7litrovou nádobu a zařízení zvlhčí místnost maximálním množstvím vody 500 ml/hod.

  Čistička vzduchu s 20% slevou

 • Čistička vzduchu MC30Y s technologií Streamer

  Čistička vzduchu MC30Y odfiltruje částice přenášené vzduchem, které často představují vážné zdravotní riziko. Kompaktní a výkonná, až do 46 m².

 • Čistička vzduchu Ururu s technologií Streamer MCK70YV

  Čistička vzduchu Daikin Ururu MCK70YV čistí a zvlhčuje vzduch uvnitř vašeho domova. Zvlhčí vaši místnost maximální rychlostí 650 ml/h, takže je ideální pro větší plochu.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Vzduch, který dýcháme doma nebo v interiéru, je až pětkrát více znečištěný než vzduch venku. Čistička vzduchu Daikin díky svému jedinečnému přístupu „zachyť a vyčisti“ zachycuje a odstraňuje škodlivé látky, čímž snižuje znečištění v interiéru a zlepšuje kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti, kanceláři, obchodě atd.

Čistička vzduchu Daikin nám pomáhá dýchat čistý vzduch díky zásadní redukci virů, jemného prachu a alergenů. Podle testů provedených v laboratořích Institut Pasteur de Lille odstraňují čističky vzduchu Daikin nejméně 99,98 % lidského koronaviru HCoV-229E za 2,5 minuty. Tento virus patří do stejné rodiny jako koronavirus SARS-CoV-2, který stojí za pandemií COVID-19. Čističky vzduchu Daikin nám také pomáhají předcházet alergiím, což uznává například renomovaná British Allergy Foundation. Dezodorační filtr čističek vzduchu Daikin úspěšně zachycuje a pohlcuje pachy všude tam, kde je to potřeba.

Čistička vzduchu Daikin je vybavena pokročilým filtračním systémem, který zachycuje viry, bakterie a alergeny, zatímco patentovaná technologie Streamer se stará o jejich odstraňování a udržování čistoty vzduchu v místnosti i čistoty samotných filtrů. Předfiltr zachycuje větší částice, které zadržuje uvnitř. Díky své elektrostatické kapacitě zachycuje HEPA filtr Daikin škodliviny, aniž by se ucpalo sítko, což znamená, že jej není třeba vyměňovat po dobu 10 let. Dezodorační filtr zachycuje a pohlcuje pachy, aniž by došlo k jeho nasycení, jako se to stává u tradičních filtrů s aktivním uhlím. A konečně zvlhčovací filtr (výhradně u modelu čističky vzduchu Daikin vybaveného zvlhčovačem) eliminuje bakterie v nádržce na vodu díky dvouvrstvému filtru s kazetou s ionty stříbra. ​

Ano, čistička vzduchu Daikin byla testována a certifikována prestižním institutem ECARF jako ideální výrobek pro alergiky. Kromě toho je čistička vzduchu Daikin uznána jako účinná také organizací BAF (British Allergy Foundation). Tato pečeť je zárukou, že výrobek účinně redukuje malé částice, které mohou zahrnovat alergeny, bakterie a viry.

Ne, řada čističek vzduchu Daikin je považována za jednu z nejtišších na trhu. Během tichého provozního režimu jsou čističky tiché jako šepot a poskytují vám čistý vzduch, aniž byste si toho všimli. ​

Na rozdíl od jiných značek není nutné měnit filtr čističky vzduchu Daikin v prvních 10 letech po zakoupení. Poskytuje vám tak roky čistého vzduchu s klidnou myslí.

Díky kompaktnímu designu můžete čističku vzduchu snadno zvednout a přenést na jiné místo. Nepříjemný zápach v kuchyni? Přesuňte tam čističku vzduchu a nechte kouzlo působit. Nechali jste otevřené okno během pylové sezóny? Přeneste do místnosti čističku vzduchu a zbavte se těchto škodlivin během několika minut.

Samozřejmě existují. Prohlédněte si naše různé řady čističek vzduchu, všechny s různou využitelnou plochou místnosti.

Jaké výhody poskytují naše čističky vzduchu?

Unikátní přístup Daikin „zachyť a vyčisti“ rozkládá ve 3 krocích škodlivé látky.

1 Výkonné sání

Nasává vzduch velkými plochami ze 3 směrů.

Ilustrace výkonného sání

2 Účinné zachytávání nečistot

Účinně zachytává prach a nečistoty pomocí elektrostatického HEPA filtru.

Elektrostatický HEPA filtr

3 Rozklad

Využívá technologii Daikin Streamer k oxidaci a následnému rozkladu škodlivých látek zachycených na filtru.*

Streamer

* Mezi tyto látky se řadí např. viry1, bakterie2, pyly3, spory plísní4

Výkonné zvlhčování pro ochranu proti suchému vzduchu a virům

 • Chrání pokožku, hrdlo a nosní dírky před vyschnutím.
 • Chrání před viry udržováním vhodné vlhkosti v místnosti.
 • Udržuje komfortní vlhkost v místnosti (40 až 60 % relativní vlhkosti)
 • Streamer eliminuje bakterie na zvlhčovacím filtru.

Vysoce výkonný HEPA filtr pro zachycení jemných částic prachu

Odstraní 99 % částic o velikosti 0,1 μm až 2,5 μm

Filtr účinně zachytává prach elektrostatickými silami. Ve srovnání s neelektrostatickými HEPA filtry, které zachytávají částice pouze jemností oka, není náchylný na ucpávání.

Elektrostaticky nabité

Elektrostatický HEPA filtr

Odstraňuje 99,97 % jemných částic 0,3 μm. Filtrační vlákno samotné je nabité statickou elektřinou a účinně zachytává částice. Neucpává se snadno, proto má nízké tlakové ztráty.

Filtrem proto může procházet větší množství vzduchu.

OPROTI

Filtr vyčistí větší množství vzduchu!

Elektrostaticky neutrální

Neelektrostatický filtr

Protože zachytávání částic závisí pouze na velikost ok, musí být sítko jemnější, což usnadňuje jeho ucpávání a způsobuje vysoké tlakové ztráty.

Poznámka:
1 Zkušební organizace: Kitasato Research Center for Environmental Science; Certifikát výsledků testu 21_0026 (vydala stejná organizace); Výsledek pokusu: odstranění 99,9 % viru A-H1N1 po uplynutí 1 hodiny.
2 Zkušební organizace: Japan Food Research Laboratories. Zkušební číslo: 15044988001-0201. Zkušební metoda: Upevnění zkušebního vzorku naočkovaného kapalinou s bakteriemi na sací stranu prachového filtru instalovaného v čističce vzduchu a následné provozování ve zkušební místnosti o objemu 25 m³. Po pěti hodinách spočítán počet živých bakterií. Výsledek testu: Po pěti hodinách sníženo o více než 99 %. Zkušební zařízení: Testováno s MCK55S (japonský model), což je model ekvivalentní k řadě MCK55W (turbo provoz).
3 Různé alergeny byly ozářeny trsovým výbojem a rozklad bílkovin v těchto alergenech byl ověřen buď pomocí metody ELISA, kataforézy, nebo elektronovým mikroskopem (společný výzkum s Wakayama Medical University). Zkušební vzorek: „pyl z japonského cetru Cryj-1“; Výsledek testu: Po 2 hodinách rozloženo a odstraněno 99,6 % a více.
4 Zkušební organizace: Japan Food Research Laboratories. Zkušební číslo: 204041635-001. Výsledek testu: Po 24 hodinách rozloženo a odstraněno 99,9% a více spor plísní (Cladosporium).

Kompaktní, efektivní a tichý díky nové, inovativní struktuře

Ilustrace struktury čističky vzduchu

Čističky vzduchu Daikin jsou vybaveny technologií Streamer

bg-image

Kvalita vnitřního ovzduší, zkušenost se značkou Daikin

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky