Skip to main content

Daikin Altherma HPC

Čerstvý přístup k domácímu komfortu

Daikin Altherma je konvektor tepelného čerpadla, který kombinuje vytápění a chlazení v jednom produktu.

bg-image

Daikin Altherma HPC lze kombinovat s podlahovým topením a může nahradit zastaralé radiátory. Můžete jej připojit k nízkoteplotním tepelným čerpadlům a získat vyšší výkon.

Průtok vzduchu konvektorem tepelného čerpadla

Co je konvektor tepelného čerpadla

Konvektor tepelného čerpadla funguje podobně jako radiátor, protože i on používá pro vytápění místnosti konvekci. Radiátor vytváří konvekci, když jím proudí voda. S konvektorem tepelného čerpadla je proces konvekce rychlejší, protože používá malý ventilátor pro urychlení cyklu ohřevu.

Konvektor systému tepelného čerpadla vytvoří v místnosti stejnou teplotu jako radiátor, ale při nižší teplotě vody v radiátoru a z dlouhodobého hlediska přispívá k úspoře přímých nákladů uživatelů.

Rozměry Altherma HPC

Malé rozměry

S hloubkou 135 mm lze tyto otopné plochy použít v jakémkoliv domě nebo bytu.

Rozměry Altherma HPC – hloubka
Hluk Altherma HPC

Diskrétní

Když jednotka dosáhne nastavené teploty plynule modulovaný ventilátor sníží své otáčky a je tišší. Pokud ventilátor běží na nastavené nízké otáčky, hladina akustického tlaku jednotky je 25 dB(A) ve vzdálenosti 1 m.

Kombinace Altherma HPC s řadou Daikin Altherma 3

Dokonalá kombinace

Tento konvektor tepelného čerpadla dokonale zapadá do řady Daikin Altherma 3.

NOVINKA! Volitelné řízení kvality vnitřního ovzduší pro parapetní model

bg-image

Kvalitou vnitřního ovzduší (IAQ) se rozumí kvalita vzduchu v budově nebo stavbě, který lidé v jejích vnitřních prostorách každý den dýchají.

Při plánování nových obytných budov, škol, kanceláří nebo malých komerčních budov je třeba zohlednit řadu různých aspektů. Kromě otázek spojených se samotnou stavbou je zde také technické vybavení budovy, jako například vytápění či klimatizace, ale také řada věcí, které jsou často zanedbávány – kvalita vnitřního ovzduší.

Věděli jste, že vzduch uvnitř budov, který dýcháme, může být ve skutečnosti mnohem více znečištěný než venkovní vzduch? A nezáleží na tom, zda jsme doma, v kanceláři nebo v hotelovém pokoji.

  • 90 % našeho života trávíme v interiéru
  • Kvalita vnitřního ovzduší může být 2 až 5krát horší než kvalita vzduchu venku kvůli znečišťujícím látkám, jako jsou pyly, bakterie atd.

Znečišťující látky a částice ve vnitřním ovzduší

Se správným systémem (klimatizace, větrání, zařízení na čištění vzduchu) lze nečistoty, jako jsou pyly, spory, cementový prach, bakterie, viry nebo mikroby, ze vzduchu odfiltrovat.

Čím jsou tyto částice menší, tím jsou pro naše zdraví nebezpečnější, proto se rozdělují do kategorií podle jejich velikosti.

Ilustrace nečistot ve vnitřním ovzduší

Dostupné též jako nástěnná jednotka

Kompaktní jednotka Daikin Altherma HPC je vyrobena s kovovým opláštěním včetně všech ventilů. Je jí možné zavěsit na zeď, čímž se ušetří podlahová plocha pro nábytek a dekorace.

Hloubka 129 mm je úžasným technickým úspěchem, který zajistí tu nejlepší instalaci do jakékoliv domácnosti.

Pokud je požadavek na vytápění nižší, jednotka zeslabí svůj proud vzduchu a sníží se otáčky ventilátoru, a tím se sníží i provozní hlučnost. Standardní ventilátor ovládaný vypínačem běžící na plné otáčky může zvýšit akustický tlak.

A u jednotek do podhledu

Zjistěte,

jak jsou

produkty diskrétní.

Do podhledu
Do podhledu
Do podhledu
Do podhledu

Jednotku Altherma HPC lze instalovat 4 různými způsoby, což vám umožňuje instalaci za téměř všech podmínek. Jednotku lze umístit do horizontální i vertikální polohy. U horizontální instalace na strop jsou k dispozici 3 různé možnosti:

› Horizontální kryt a vertikální mřížka pro výstup vzduchu
› Horizontální vstupní mřížka a vertikální mřížka pro výstup vzduchu
› Horizontální vstupní mřížka a výstupní mřížka pro výstup vzduchu

Další výhody Daikin Altherma HPC

Řídicí prvky

Společnost Daikin nabízí širokou řadu ovladačů s mnoha funkcemi a vynikajícím designem.

Rychlý a výkonný

Daikin Altherma HPC kombinuje výhody podlahového vytápění obytných prostor a radiátorů. Dosahuje topného a chladicího výkonu rychleji při mimořádně nízkých teplotách (režim 35/30°).

Modulovaný průtok vzduchu

Pokud je požadavek na vytápění nižší, jednotka zeslabí svůj proud vzduchu a sníží se otáčky ventilátoru, tím se sníží i provozní hlučnost. Standardní ventilátor ovládaný ZAPNUTÍM/VYPNUTÍM běžící na plné otáčky může podstatně zvýšit hluk.

Invertor DC

Daikin Altherma HPC používá nejnovější technologie a spotřebovává méně elektrické energie a při tom si uchovává spolehlivý výkon

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky