Daikin Altherma HPC pro obytné budovy

Daikin Altherma HPC

Čerstvý přístup k domácímu komfortu

Daikin Altherma je konvektor tepelného čerpadla, který kombinuje vytápění a chlazení v jednom produktu.

Altherma_HPC_bedroom.jpg

Daikin Altherma HPC lze kombinovat s podlahovým topením a může nahradit zastaralé radiátory. Můžete jej připojit k nízkoteplotním tepelným čerpadlům a získat vyšší výkon.

Průtok vzduchu konvektorem tepelného čerpadla

Co je konvektor tepelného čerpadla

Konvektor tepelného čerpadla funguje podobně jako radiátor, protože i on používá pro vytápění místnosti konvekci. Radiátor vytváří konvekci, když jím proudí voda. S konvektorem tepelného čerpadla je proces konvekce rychlejší, protože používá malý ventilátor pro urychlení cyklu ohřevu.

Konvektor systému tepelného čerpadla vytvoří v místnosti stejnou teplotu jako radiátor, ale při nižší teplotě vody v radiátoru a z dlouhodobého hlediska přispívá k úspoře přímých nákladů uživatelů.

Rozměry Altherma HPC

Malé rozměry

S hloubkou 135 mm lze toto tepelné čerpadlo umístit do jakéhokoliv domu nebo bytu.

Rozměry Altherma HPC – hloubka
Hluk Altherma HPC

Diskrétní

Když jednotka dosáhne nastavené teploty plynule modulovaný ventilátor sníží své otáčky a je tišší. Pokud ventilátor běží na nastavené nízké otáčky, hladina akustického tlaku jednotky je 25 dB(A) ve vzdálenosti 1 m.

Kombinace Altherma HPC s řadou Daikin Altherma 3

Dokonalá kombinace

Tento konvektor tepelného čerpadla dokonale zapadá do řady Daikin Altherma 3.

Další výhody Daikin Altherma HPC

Řídicí prvky

Společnost Daikin nabízí širokou řadu ovladačů s mnoha funkcemi a vynikajícím designem.

Rychlý a výkonný

Daikin Altherma HPC kombinuje výhody podlahového vytápění obytných prostor a radiátorů. Dosahuje topného a chladicího výkonu rychleji při mimořádně nízkých teplotách (režim 35/30°).

Modulovaný průtok vzduchu

Pokud je požadavek na vytápění nižší, jednotka zeslabí svůj proud vzduchu a sníží se otáčky ventilátoru, tím se sníží i provozní hlučnost. Standardní ventilátor ovládaný ZAPNUTÍM/VYPNUTÍM běžící na plné otáčky může podstatně zvýšit hluk.

Invertor DC

Daikin Altherma HPC používá nejnovější technologie a spotřebovává méně elektrické energie a při tom si uchovává spolehlivý výkon