Skip to main content

Jak větrání zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti

Průvodce problematikou špatné kvality vnitřního ovzduší a způsoby jejího zlepšení.

Čtyřčlenná rodina si díky ventilaci užívá čerstvý vzduch v obývacím pokoji

Vzduch v místnostech dýcháme velkou část svého času, proto je důležité, aby byl zdravý. Větrání může mít velký vliv na kvalitu vzduchu.

Jak větrání zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti

Kvalita ovzduší má zásadní význam pro naše zdraví a pohodu. Vzhledem k tomu, že lidé v Evropě tráví 90 % svého času uvnitř budov, může být znečištění ovzduší uvnitř budov ještě škodlivější než znečištění venkovního ovzduší. To má skutečný vliv na naše zdraví, zejména vzhledem k tomu, že kvalita vzduchu v interiéru může být pětkrát více znečištěná než venkovní vzduch. Čisté domácí prostředí je nezbytné pro lepší zdraví. Jaké jsou však důsledky špatné kvality ovzduší?

  • Reakce na znečištění

Špatné větrání vede k hromadění škodlivin ve vnitřním ovzduší. V důsledku usazování nečistot nebo emisí z topných zařízení může také docházet k hromadění roztočů v domácnosti. To může vést k nepříjemným kožním reakcím nebo dýchacím potížím.

  • Těkavé organické látky a další chemická rizika

Každý den používáme v našich domácnostech potenciálně nebezpečné chemické látky. Těkavé organické látky, neboli VOC jsou emise z domácích chemikálií, které jsou ve vysokých koncentracích toxické. Správné skladování chemikálií má zásadní význam. Ujistěte se, že místnost, ve které je skladujete, je dobře větraná. Oxid uhelnatý se vyskytuje i v mnoha budovách, kde se používají spotřebiče na uhlí nebo plyn. Hromadění tohoto plynu může vést k otravě. Větrání pomáhá tato rizika snižovat.

  • Astma a dýchací potíže

Lidé s astmatem, bronchitidou a dalšími dýchacími problémy mají citlivější plíce. Tyto stavy může vyvolat znečištěné ovzduší. Prach a roztoči mohou způsobit zhoršení stavu, stejně jako plísně nebo škůdci, jako jsou švábi. Tyto problémy mohou nastat, pokud je vzduch v domě příliš vlhký nebo mokrý.

Řešení pro zlepšení kvality vzduchu

Klíčem ke zlepšení kvality vzduchu je účinný systém větrání. Profesionální mechanický systém zlepšuje kvalitu vnitřního vzduchu a větrání v celém domě.

  • Snižuje vlhkost a kondenzaci

Ke kondenzaci dochází při rychlém ochlazení vlhkého vzduchu. Na oknech, stěnách a dalších površích se tvoří vlhkost, která má za následek plísně, vlhkost nebo dokonce plíseň. Dochází k němu při každodenních činnostech, jako je sprchování nebo vaření, když místnosti nejsou dobře větrané. Je to jeden z nejčastějších problémů s kvalitou vzduchu v interiéru. Řešení nabízí větrací systém. Pomáhá regulovat teplotu a regulovat vlhkost.

  • Snižuje riziko zpětného proudění vzduchu

Ke zpětnému proudění vzduchu dochází, když je tlak vzduchu uvnitř domu nižší než tlak venku. V důsledku toho jsou plyny, jako je oxid uhelnatý, nasávány zpět komínem nebo jinými otvory. Tyto plyny jsou nebezpečné pro vaše zdraví a zhoršují kvalitu ovzduší. Větrání pomáhá regulovat tlak uvnitř budovy a snižuje riziko zpětného proudění vzduchu.

  • Snižuje znečištění a znečišťující látky

Větrací systém odstraňuje nečistoty a škodlivé látky. Odvede je ven a vpustí dovnitř čerstvý venkovní vzduch. Nedostatečné větrání znamená, že nečistoty a pachy zůstávají uvnitř a vytvářejí nepříjemné prostředí.

Naše domovy jsou jako plíce. Potřebují stálou cirkulaci čerstvého a čistého vzduchu. To pomáhá chránit majetek i zdraví lidí, kteří v něm žijí. Díky řešením větrání Daikin je vzduch ve vašem domě tak čistý a zdravý, jak jen může být, což vám zajistí trvalý klid.

Matka ukládá dceru do postele ve větrané místnosti
Dívka si čte knihu v křesle a užívá si čerstvého vzduchu

Zjistěte, jak mohou naše větrací systémy Daikin zlepšit kvalitu vzduchu ve vašem interiéru