Skip to main content

Nechte se inspirovat

Nechte se inspirovat světem tepelných čerpadel Daikin: sledujte, dozvídejte se a zkoumejte, jak mohou tato řešení proměnit váš domov

Byt pro horolezce chladí klimatizace Daikin

Beatboxer, zpěvák, moderátor a zájmový lezec Ondřej (Endru) Havlík žije se svou ženou Hankou v ústeckém bytovém domě. Byt s neobvyklým interiérem (podle návrhu Ondrova bratra Štěpána) získal ocenění BIG SEE Interior Design Award 2019. Dodatečně však do něj bylo třeba umístit klimatizaci.

Venkovní instalace Daikin Emura
Venkovní instalace Daikin

Běchovice, Rodinný dům, Pavel L.

Novostavbu rodinného domu v pražských Běchovicích vytápí tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 R a chladí multisplitová klimatizace Daikin Perfera. 

Venkovní instalace Daikin

Říčany, bungalov, manželé Šporclovi

Bára Kodetová je herečka a zpěvačka, Pavel Šporcl světoznámý houslista. Umění je jejich život a významně ovlivňuje i jejich bydlení. Specifické potřeby rodiny pomáhá řešit i tepelné čerpadlo Daikin.

Zajímají vás další příběhy?

Více informací

O tom, který typ tepelného čerpadla je pro váš dům nejvhodnější, vám může poradit instalační partner společnosti Daikin, zaměstnanci ve firemním showroomu výrobce nebo náš navigátor řešení pro domácnosti.

Většina tepelných čerpadel se obvykle skládá z vnitřní a venkovní jednotky. Každá jednotka vydává při provozu hluk, který se obvykle měří v dBA a jeho úroveň se pohybuje od 0 dBA do 140 dBA.

Když se v dokumntaci podíváte na "hladinu hluku", uvidíte také specifikace hladiny akustického výkonu a hladiny akustického tlaku.

Hladina akustického výkonu je hladina hluku měřená přímo u zdroje.

Hladina akustického tlaku je hladina hluku měřená ve stanovené vzdálenosti (obvykle 1,5 až 2 metry) od zdroje.

Vnitřní jednotky tepelných čerpadel Daikin mají obvykle hladinu akustického tlaku přibližně 30 dBA, což se dá srovnat se zvukem lidského šeptání.

Venkovní jednotky, které se dodávají ve větší škále velikostí/výkonů, se pohybují v rozmezí hladin akustického tlaku mezi 40 dBA a 62 dBA, což je srovnatelné s hlasitostí cvrlikání ptáků a hovoru lidí.

Životnost tepelného čerpadla se obvykle pohybuje mezi 15 a 20 lety, i když závisí na řadě faktorů. Například údržbě. Přestože jsou tepelná čerpadla nenáročná na údržbu, každoroční kontrola provedená instalační firmou nebo servisním partnerem pomůže maximalizovat jejich životnost.

No! Furthermore, our air-to-air heat pumps (also known as air conditioners) can help reduce the symptoms of allergies. Daikin integrates multiple filters in all its air conditioning units: titanium deodorising filters, silver allergen filters and flash streamers remove dust and capture bacteria. With proper air conditioning maintenance, and as long as they are cleaned regularly, these filters will provide cleaner, healthier air for everyone to breathe.

 

Jaká je funkce čističky vzduchu?

Čistička vzduchu dokáže ze vzduchu odstranit škodliviny, alergeny a další kontaminanty. Čističky vzduchu využívají kombinaci technologií, jako jsou elektrostatické HEPA filtry, filtry s aktivním uhlím a ionizátory, které pomáhají zachycovat a neutralizovat znečišťující látky, takže vzduch, který dýcháte, je výrazně čistší.

5 výhod používání čističky vzduchu

Čistička vzduchu doma nebo v kanceláři má mnoho výhod, včetně:

- Zlepšení kvality vzduchu v místnosti odstraněním škodlivin, jako je prach, pyl, zvířecí srst, spory plísní a kouř.

- Snížení příznaků alergií a astmatu odstraněním alergenů ze vzduchu.

- Snížení zápachu, jako je kouř, pachy z vaření a chemikálií, pomocí filtrů s aktivním uhlím a dalších čisticích technologií.

- Zlepšení spánku je jednou z hlavních výhod čističky vzduchu. Vytváří čistší a pohodlnější prostředí pro spánek tím, že odstraňuje ze vzduchu škodliviny a alergeny.

- Odstraněním škodlivin a alergenů ze vzduchu vytvoříte pohodlnější a příjemnější obytný nebo pracovní prostor.

Tepelná čerpadla lze připojit ke starým nebo novým radiátorům.

Pokud již máte v domě radiátory, lze k nim snadno připojit vysokoteplotní tepelná čerpadla nebo hybridní tepelná čerpadla (pokud nahrazujete plynový kotel) a využít stávající potrubí bez nutnosti výměny radiátorů nebo provádění dalších prací.

Zde jsou čtyři hlavní důvody, proč může účinný větrací systém snížit náklady na bydlení a provoz domácnosti. Jsou to:

1) Úspora energie: Systém HRV - větrání s rekuperací tepla (který je nejefektivnějším způsobem úspory nákladů) pomáhá s úsporou energie. Přenáší teplo z odváděného vzduchu do čerstvého vzduchu tak, aby udržoval stabilní teplotu. Tím se snižuje potřeba vytápění a šetří se náklady na energie.

2) Snížení zátěže vytápění a chlazení: Přívodem venkovního vzduchu a odváděním vydýcahného vzduchu z interiéru pomáhá větrací systém snižovat zátěž systému HVAC při vytápění a chlazení. To zase pomáhá prodloužit životnost zařízení HVAC. To následně snižuje náklady na údržbu.

3) Snížení výskytu alergií a astmatu: Centrální systém HRV Duco výrazně pomáhá snižovat příznaky alergií a astmatu tím, že odstraňuje škodlivé částice ze vzduchu.

4) Nízké náklady na údržbu: Systém Duco má nízké náklady na údržbu a je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a pokročilých technologií, takže je odolný a má dlouhou životnost.

Máte zájem o další informace?