Skip to main content

Technologie řízení invertorem

Technologie řízení invertorem šetří energii a dlouhodobě zvyšuje účinnost. Neustálé spouštění a zastavování motoru klimatizace nebo tepelného čerpadla není úsporné. Díky invertoru proto motor běží neustále, ale plynule.

Technologie řízení invertorem

Konec plýtvání energií 

Klimatizace a tepelná čerpadla udržují v místnosti nastavenou teplotu. Když teplota v místnosti stoupne nad nastavený limit, jednotky chladí. Když naopak teplota klesne, zařízení vytápí.

Invertor reguluje otáčky motoru plynulým způsobem. Motor tak běží nepřetržitě a systém má dlouhodobě vyšší účinnost. Nespotřebovává se totiž energie na jeho rozběh a zastavování. Díky udržování rovnoměrného chodu tak naše technologie řízení invertorem dokáže v porovnání s tradičními systémy, které se zapínají a vypínají, snížit spotřebu o 30 %.

Princip Daikin technologie řízení invertorem lze přirovnat k lidskému běhu. Běžec také vydá více energie, když střídavě sprintuje a zastavuje, než když běží rovnoměrným vytrvaleckým tempem.

Typ klimatizace bez invertoru

Klimatizace bez invertoru

Jednotka pracuje v režimu, kdy se neustále spouští a zastavuje. Spotřebuje tím více energie.

 

Typ klimatizace s invertorem

Klimatizace s invertorem

Jednotka běží nepřetržitě a plynule. Díky tomu šetří energii.

Příjemné klima se stabilní teplotou

Invertor průběžně upravuje chlazení či vytápění na výstupu podle momentální teploty v místnosti. V kombinaci se zkrácenou dobou rozběhu systému se díky tomu v interiéru udržuje stabilní teplota.

 

Nižší spotřeba energie

Invertor sleduje teplotu vzduchu v interiéru a podle potřeby ji upravuje. Místo toho, aby spotřebovával energii na rozběh a zastavování motoru, reguluje jeho otáčky tak, aby běžel plynule. Díky tomu se sníží spotřeba energie až o 30 %. V delším časovém úseku jsou navíc jednotky s invertorem účinnější

 

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky