Skip to main content

Energetická účinnost a šetrnost k životnímu prostředí ve farmaceutickém závodě

Společnost Daikin nedávno poskytla řešení šroubového chlazení HFO s invertorem významné farmaceutické společnosti pro jeden z výrobních závodů ve Vídni v Rakousku.

Šroubové chladicí jednotky Daikin s invertorem byly nedávno testovány ve výrobním závodě předtím, než mohly být odeslány zákazníkovi, kde nahradí staré chladicí jednotky s vysokým potenciálem globálního oteplování.

Instalované produkty

2x EWAH-TZ

Celkový chladicí výkon: 580 kW

O produktech a projektu

Projekt vyžadoval výměnu 15 let staré velké splitové chladicí jednotky s chladivem R410A se vzdálenými, vzduchem chlazenými kondenzátory. Množství chladiva ve staré chladicí jednotce bylo velmi vysoké a pístový kompresor měl pouze 4 výkonové stupně. Koncový uživatel se rozhodl nahradit jej modernější technologií, protože usiloval o vyšší energetickou účinnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Hlavním aspektem, který vedl konzultanty k výběru šroubových jednotek Daikin s invertorem, byla schopnost nabídnout vysokou spolehlivost šroubového kompresoru, vyvinutého ve vlastní režii, a chladivo HFO, což plně vyhovuje potřebám daného zařízení.

Přečtěte si více o jednošroubovém kompresoru Daikin zde

„Projekt vyžadoval ekologicky šetrnou koncepci HVAC. Proto bylo rozhodnuto použít chladicí jednotky s chladivem R-1234ze. Toto chladivo představuje nový standard pro chladicí systémy šetrné k životnímu prostředí. Ve skutečnosti je díky 200násobně nižšímu GWP (potenciál globálního oteplování) oproti R-134A mnohem ekologičtější variantou a ve spojení s technologií jednošroubového kompresoru Daikin může zajistit vynikající energetickou účinnost.“

*Přečtěte si více o výhodách používání chladiva R-1234z zde

Více o požadavcích projektu

Chladicí jednotka bude sloužit k výrobě směsi chlazené vody a glykolu o teplotě -8 °C, která bude zajišťovat chlazení mikrobiologických procesů.

Během šetření provedl koncový uživatel několik měření v „reálném“ provozu a zjistil, že potřeba chlazení se může pohybovat přibližně od 70 kW do 570 kW.

Aby se snížilo množství chladiva, rozhodl se ve spolupráci se společností Daikin použít jako náhradu vzduchem chlazené šroubové jednotky HFO řady TZ s velmi nízkým GWP a s invertorem, které umožňují přizpůsobovat se změnám v požadovaném chladicím výkonu a mají vyšší energetickou účinnost při částečném zatížení.

Dalším důležitým aspektem bylo snížení hlučnosti. Projekt vyžadoval maximální hlučnost 81 dBA. Tento požadavek byl vyřešen díky optimalizaci konfigurace sníženého hluku v řadě TZ.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky