Skip to main content

Komplex L1 DOT Polsko

Krakov, Polsko

Dokonalost ve výrobě: Společnost Daikin se spojila s projektanty budov, aby se svými komerčními tepelnými čerpadly maximalizovala hodnocení BREEAM*

Společnost Daikin ve spolupráci se zákazníky pracuje na vývoji systémových řešení pro budovy budoucnosti, která pomáhají v jejich dekarbonizaci. Pokročilé technologie spolu s hlubokým porozuměním fungování budov učinily ze společnosti Daikin přirozeného partnera při návrhu systému HVAC pro nový kancelářský komplex vyvinutý tak, aby splňoval přísné normy pro ekologické budovy.

Nový systém HVAC se stará o plochu o rozloze 64 000 m2 , která zahrnuje šest podlaží a suterén v budově L1, jež je součástí komplexu DOT v polském Krakově.

Systém, který je komplexním řešením, zahrnuje tepelná čerpadla VRV, chladicí jednotky multiple scroll a vzduchotechnické jednotky (AHU), které jsou centrálně řízeny prostřednictvím mini systému řízení budov (BMS) Intelligent Touch Manager společnosti Daikin.

Všestranný komfort

Systém VRV zajišťuje současné chlazení a vytápění, což poskytuje flexibilitu při vytváření různých klimatických zón podle teplotních potřeb jednotlivých nájemníků. Díky technologii rekuperace tepla se dosahuje úspor energie zpětným získáváním přebytečného tepla a jeho přerozdělováním tam, kde je ho potřeba, což je ideální pro projekty, kde orientace budovy vytváří v průběhu dne chladnější oblasti. Součástí konečného řešení je také instalace chladicího systému Sky Air řady Alpha společnosti Daikin, který zajišťuje chlazení serverovny s rotací provozních režimů.

Stálý přívod čerstvého vzduchu

Čerstvý vzduch zajišťují jednotky Daikin AHU, připojené ke 3 chladicím jednotkám multi scroll, které ohřívají nebo ochlazují 36 000 m3 čerstvého vzduchu dodávaného do budovy každou hodinu. Větrací systém vybavený čidly CO2 zajišťuje čistý vzduch pro uživatele budovy a zároveň zabraňuje nadměrnému větrání a s tím spojeným energetickým ztrátám.

Centrální řízení

Systém Intelligent Touch Manager mini BMS společnosti Daikin umožňuje inteligentní ovládání prostřednictvím snadno ovladatelné a intuitivní barevné dotykové obrazovky. Systém mini BMS nabízí přímý přístup, který umožňuje pracovníkům správy budov centrálně sledovat a optimalizovat spotřebu energie celého systému a zároveň zajišťuje individuální komfort v celé řadě zón.

* BREEAM je registrovaná ochranná známka společnosti BRE (the Building Research Establishment Ltd. Community Trade Mark E5778551).

bg-image

Společně vytváříme udržitelnou budoucnost: Naše odborné znalosti přesahují rámec produktové podpory, aby vám pomohly dosáhnout vašich ekologických cílů a abyste se zároveň vešli do rozpočtu

Požadavky na projekt

Klimatizace
Vzduchová clona
Čištění vzduchu
Ovládání
Vytápění
Teplá voda
Chlazení
Větrání

Rok instalace

2019

Instalované systémy

  • 33 jednotek VRV IV se zpětným získáváním tepla
  • 325 jednotek do podhledu FXSQ
  • Řada Sky Air Alpha
  • 3 multiple chladicí jednotky se spirálovým kompresorem ke 3 vzduchotechnickým jetnotkám
  • Místní kabelové ovladače + iTM mini BMS

Odborná podpora

Projektový tým usiloval o to, aby budova získala akreditaci BREEAM, aby prokázal účinnost opatření přijatých k minimalizaci dopadu na životní prostředí a vytvoření zdravého a příjemného kancelářského prostředí. Společně s developery budovy L1 spolupracovali akreditovaní odborníci Daikin s projektovým týmem na maximalizaci hodnocení BREEAM budovy. Odborné znalosti společnosti Daikin v oblasti vzduchotechniky byly v kombinaci s její pověstí inovátora a vyspělými technologiemi úspěšně využity k dosažení nejlepšího výsledku, což se odrazilo v hodnocení BREEAM „Excellent“.

Tepelná čerpadla Daikin mohou přispět v 6 z 10 kategorií BREEAM, což dohromady činí až 30 kreditů. Náš hloubkový posudkový list navíc lze použít jako podklad pro žádost o kredity BREEAM, což šetří čas týmu projektového managementu. V závislosti na aplikaci a klimatických podmínkách lze při chlazení venkovním vzduchem zajistit až 100 % čerstvého vzduchu.

Podpora společnosti Daikin přesahuje rámec plánování a implementace a zahrnuje i proaktivní následnou péči zaměřenou na prodloužení životnosti systému a optimalizaci jeho výkonu. Průběžné monitorování účinnosti systému prostřednictvím cloudových řešení společnosti Daikin odhalí problémy dříve, než nastanou, a pomůže kontrolovat spotřebu energie při zachování kvality vzduchu v místnosti.

Certifikace BREEAM nabízí mnoho výhod. Zvyšování ekologické hodnoty budov pomáhá přilákat nájemce a zároveň snižuje provozní náklady a náklady na údržbu. Náklady na renovaci jsou také minimalizovány díky vestavěné flexibilitě a nadčasovosti systému s ohledem na legislativu.

Spolupracujeme se zákazníky a hledáme udržitelná řešení pro zlepšení výkonu budov a optimalizaci spotřeby energie.

Cirkulární ekononomika chladiv

Nad rámec současného posouzení BREEAM nabízí společnost Daikin chladicí systémy a systémy VRV s regenerovaným chladivem. Tím se zabrání roční produkci více než 400 000 kg primárního plynu. Spolupráce pro budoucnost

Další informace o řešeních společnosti Daikin pro ekologické budovy naleznete na adrese: https://www.daikin.cz/cs_cz/installers/support/get-certifications.html

Plánování

Spojte se s akreditovanými profesionály (AP) společnosti Daikin, kteří nabízejí poradenství a řešení pro dosažení udržitelného výkonu vaší budovy.

Obecná budova

Certifikace BREEAM vede ke zvýšení hodnoty nemovitosti, pronájmu nebo leasingu.

Komplex budov

Systémy Daikin VRV nabízejí komerčním budovám maximální flexibilitu s omezenými nároky na prostor a nižšími provozními náklady.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky