Skip to main content

Účinné mechanické větrání pro školy

Společnost Daikin nedávno dodala větrací řešení pro projekt zahrnující dvě střední školy v Nizozemsku. Systémy HVAC budou zajišťovat komfortní chlazení a vytápění a vysoké standardy kvality vnitřního vzduchu pro 3 355 studentů a zaměstnanců.

 

Produkty

4x Daikin AHU – Modular R včetně DX modulu

1x Daikin AHU – Professional včetně HW, výměníku DX a ovládacího panelu

 

Situace

Projekt se týkal vzdělávacích zařízení v obcích Putten a Ermelo, přičemž 4 jednotky Modular R byly instalovány ve škole v Puttenu a jednotka Professional ve škole v Ermelu. Oba systémy zajistí vynikající kvalitu vzduchu v učebnách a kancelářích a také komfort při vytápění a chlazení.

Jedním z hlavních důvodů pro výběr společnosti Daikin byla udržitelnost. Školy jsou držiteli ekologického certifikátu OSN, a proto hledaly systémy HVAC, které by jim pomohly dosáhnout náročných cílů udržitelnosti pomocí vysoce energeticky účinných jednotek AHU napájených solární energií. 

Cílem projektu bylo také vytvořit bezpečné a zdravé prostředí pro studenty i zaměstnance a poskytnout jim pohodlí a dobrou kvalitu vnitřního ovzduší. 

 

Řešení

Společnost Daikin díky pokročilým technologiím splnila požadavky koncového uživatele na energetickou účinnost a také na vytvoření dobrého vnitřního prostředí pro lidi. 

Vzduch v místnostech je obvykle znečištěnější než venkovní vzduch, protože obsahuje celou řadu částic nebo dokonce virů. Špatná kvalita vnitřního ovzduší je tedy příznakem nezdravého prostředí, které negativně ovlivňuje kognitivní schopnosti lidí nebo způsobuje jejich častější onemocnění. Dobré větrací systémy mohou tento jev snížit a vytvořit zdravější prostředí.

Vzduchotechnické jednotky Daikin pomáhají zajistit správné větrání prostor a filtraci vnitřního vzduchu, takže obyvatelé mohou při práci nebo studiu dýchat co nejčistší vzduch.

Více informací o tom, jak může mechanické větrání pomoci minimalizovat šíření koronaviru, naleznete zde

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky