Skip to main content

Centrála Zome s víceúčelovými kancelářemi

Volba systému VRV 5 byla snadná: technologicky vynikající, vyšší energetická účinnost a ekologická udržitelnost. Zjistěte, proč bylo VRV 5 preferovanou volbou pro zákazníka i montážní firmu!

Mezinárodní síť realitních kanceláří se silným zastoupením v Portugalsku a Španělsku Zome nabízí prostřednictvím svých realitních center jedinečný koncept. Tato centra jsou moderní a agilní prostory, kde pracují profesionální poradci a jejich zkušené podpůrné týmy, aby zákazníkům nabídli individuální zkušenost.

Společnost Zome je již řadu let zákazníkem specialistů na větrání a klimatizaci Frivenco. Pokročilá technologie, známost značky Daikin a kvalita výrobků z ní udělaly důvěryhodného partnera jak pro společnost Zome, tak pro Frivenco, které se snaží dodávat klientům špičková řešení pro řízení klimatu.

Pro středisko v Paço de Arcosin v metropolitní oblasti Lisabonu byla při výběru klimatizačního systému klíčová flexibilita. Koncepce centra vyžaduje moderní a agilní prostory s multifunkčními místnostmi a uspořádání, které zahrnuje různé velikosti místností s různými typy obsazení a využití. Nalezení řešení, které by nabízelo maximální udržitelnost, bylo také zásadní pro soulad s hodnotami značky společnosti, mezi něž patří přemýšlení směrem do budoucnosti a používání pokročilých technologií.

Uvnitř centra ZOME v Lisabonu

Součástí kanceláří lisabonského centra je velký co-workingový prostor, kde mohou pracovat externí konzultanti sítě Zome, školicí místnost a kanceláře týmu. Kromě recepce je zde také několik dalších společných prostor, včetně odpočinkové místnosti, kde mohou lidé relaxovat a jíst, a prostoru pro zábavu dětí.

Nejnovější systém VRV 5 S-Series společnosti Daikin, který je součástí portfolia jejích produktů Bluevolution využívajících R-32, byl doporučen společností Frivenco a bezvýhradně podpořen společností Zome jako technicky nejlepší varianta, která splňuje požadavky na všestrannost, využití prostoru a udržitelnost.

„Systém VRV 5 byl pro společnost Zome přirozenou volbou: technologicky vynikající systém poskytuje vyšší energetickou účinnost a zároveň nabízí ekologickou stabilitu, čímž přispívá k lepšímu klimatu pro naši planetu.“

Letecký pohled na centrálu Zome v Lisabonu

Flexibilní konfigurace a instalace

Jedním z omezení instalace v Zome bylo umístění v centru města, což znamenalo, že venkovní jednotky nesměly přesáhnout určitou výšku. Díky jedinému ventilátoru a kompaktní skříni o výšce pouhých 95 cm byly jednotky po instalaci za metrovou římsu přímo nad klimatizovaným prostorem neviditelné.

Ve srovnání s předchozími jednotkami R410A společnost Frivenco zjistila, že jednotky VRV 5 řady S se instalují rychleji a snadněji. Zabudovaná manipulační madla umožňují transport a umístění pouhými dvěma osobami bez nutnosti použití dalšího zvedacího zařízení.

Jednou z klíčových výhod jednotek VRV 5 řady S byl pro společnost Frivenco jedinečný návrhový nástroj VRV Web Express, který nabízí konzultantům a montážním firmám pohodlný a rychlý přístup k návrhu a instalaci systému v každé fázi projektu a pokrývá všechny aplikace.

Návrhový software VRV zajišťuje, že vybrané zařízení je v souladu s bezpečnostními standardy pro tepelná čerpadla specifickými pro daný výrobek a normou IEC60335-2-40: 6. vydání. Unikátní a pokročilá technologie Daikin Shîrudo umožňuje instalovat VRV i do malých místností s plochou pouhých 10 m2, což je pro společnost Zome s menšími zasedacími místnostmi důležitý faktor. Továrně instalovaná opatření, která jsou součástí VRV 5 řady S, poskytují další flexibilitu a umožňují použití R-32 v menších prostorách bez nutnosti dalších úprav nebo přidávání zařízení na místě. Jiné systémy VRF R-32 bez této technologie lze použít pouze v místnostech s plochou 28,6 m2 nebo větší.

Jednotky VRV společnosti Daikin jsou kombinovatelné s řadou možností vnitřních jednotek. Lisabonský uzel obsluhují tři venkovní jednotky VRV 5 řady S s výkonem 4,5 a 6 HP. Uvnitř jsou 4 kazetové jednotky s plochým dekoračním panelem a čtyři jednotky do podhledu, které nenápadně splývají s kancelářemi a zachovávají tak otevřený dojem a estetiku moderního designu.

Snížení nákladů na energii s Daikin Intelligent Touch Manager

Snížení nákladů na energie

R-32 má nižší dopad na životní prostředí z hlediska emisí CO2 a zároveň nabízí vyšší energetickou účinnost a úsporu nákladů ve srovnání s ekvivalentními řešeními využívajícími R410A. Chladivo R-32 vyžaduje menší náplň, a proto se s ním snadněji manipuluje a snáze se recykluje. Pokročilé VRV 5 řady S zahrnuje také nové komponenty navržené tak, aby přinášely další úspory v podobě reálné celoroční energetické účinnosti, včetně nového kompresoru swing a kompaktního třířadého výměníku tepla.

Inteligentní ovládací prvky umožňují vylepšené řízení spotřeby energie pro udržení nízkých provozních nákladů a spotřeby energie. Daikin Intelligent Touch Manager umožňuje centralizované ovládání všech jednotek prostřednictvím tabletu s dotykovou obrazovkou, zatímco pokročilé nástěnné ovladače Daikin Madoka nabízejí elegantní řešení s dotykovým ovládáním, které umožňuje přizpůsobení jednotlivých místností různým uživatelům a způsobům využití.

VRV 5 řady S, které zajišťuje všestrannou neviditelnou regulaci klimatu, přináší udržitelné řešení a příjemné prostředí po celý rok.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky