Skip to main content

Řešení chlazení pro komplex kancelářských budov

Krakov, Polsko

Společnost Daikin nedávno poskytla svá chladicí řešení pro další velký projekt kancelářských budov, tentokrát v polském Krakově.

Výše zmíněný projekt zahrnuje komplex pěti budov s moderními kancelářskými prostory v samém centru Krakova. Kancelářský komplex nabízí přibližně 70 000 m2 komerční pronajímatelné plochy. Projekt byl zahájen před třemi a půl lety, kdy byly předány budovy D, E a C.

Instalované produkty

O projektu

Účelem výše popsaných zařízení je zajistit, aby byly po celý rok splněny požadavky na komfort a aby zaměstnanci firem, které budou využívat tyto působivé kancelářské budovy, měli co nejlepší pracovní prostředí.

Všechny budovy byly vybaveny jednotkami Daikin se šroubovými kompresory řízenými invertorem a se vzduchovým chlazením, přičemž tam, kde projekt představoval větší prostorové nároky, byla použita řada VZ.

„Technologie řízení invertorem plynule moduluje otáčky motoru kompresoru, což je nejefektivnější způsob, jak regulovat výkon kompresoru. Pohon s integrovaným proměnlivým kmitočtem umožňuje chladicím jednotkám dosáhnout vynikající účinnosti jak při částečném zatížení, tak i v celoročním provozu, a současně skýtá i velké možnosti úspory energie.“

Hlavní aspekty

Mezi hlavní aspekty tohoto projektu patřila rozhodně energetická účinnost.

Účinnost, jakou dokáže chladicí jednotka poskytnout, má jednoznačně vliv na spotřebu energie a provozní náklady spojené s kancelářskou budovou. A zájmem zákazníků bylo instalovat technologii, která by pomohla udržet spotřebu energie na co nejnižší úrovni.

Proto byly v každé budově instalovány jednotky Daikin se šroubovým kompresorem řízeným invertorem.

Technologie řízení invertorem plynule moduluje otáčky motoru kompresoru, což je nejefektivnější způsob, jak regulovat výkon kompresoru. Pohon s integrovaným proměnlivým kmitočtem umožňuje chladicím jednotkám dosáhnout vynikající účinnosti jak při částečném zatížení, tak i v celoročním provozu, a současně skýtá i velké možnosti úspory energie.

Aby byl systém HVAC ještě účinnější, bylo důležité zajistit, aby chladicí jednotky mohly měnit průtok vody také v závislosti na aktuální výkonové poptávce budovy. Z tohoto důvodu byl navržen proměnlivý průtok vody v primárním okruhu. Díky tomu budou čerpadla účinnější, protože budou modulovat množství vody protékající systémem, čímž se sníží vliv čerpadel na spotřebu energie.

Dalším důležitým aspektem pak byla spolehlivost. Ta představovala další důvod, proč byly vybrány jednotky se šroubovými kompresory vyvinutými společností Daikin, neboť ty oproti jiným zaručují delší životnost.

Dalším zajímavým aspektem byla skutečnost, že chladicí jednotky musí v tomto projektu pracovat s čistou vodou (bez glykolu), což není vzhledem k okolním podmínkám v Krakově zcela standardní požadavek. Společnost Daikin však dokázala splnit i tento požadavek.

VÍCE INFORMACÍ O ŘEŠENÍCH CHLADICÍCH JEDNOTEK DAIKIN PRO KANCELÁŘSKÉ PROSTORY NALEZNETE ZDE

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky