Skip to main content

Chlazení a vytápění pro malé obytné budovy

Společnost Daikin nedávno dodala kompletní systém HVAC, který splňuje požadavky na chlazení potravinářského závodu v Maďarsku. Konečný uživatel působí v oblasti doplňků stravy a vyrábí rostlinné suplementy včetně veganských proteinů.

Instalované produkty

2x nástřešní jednotky rooftop

2x R-32 chladicí jednotky se spirálovými kompresory

9x split venkovní jednotka Sky Air

Celkový chladicí výkon: 800 kW

Průtok vzduchu: 24 000 m³/h

O projektu

Závod na zpracování potravin využívá pokročilé technologie, které zajišťují optimální využití rostlinných surovin, výrobu funkčních bílkovinných složek a aplikace pro vysoce kvalitní veganské a vegetariánské potraviny. Používá při tom svůj úspěšně vyvinutý a patentovaný proces komplexního využití slunečnicových semen, který vyžaduje inovativní technologie a který dokáže systém HVAC podporovat.

Systém HVAC od společnosti Daikin bude sloužit k procesnímu chlazení nerezových trubek, nádrží a komponentů a také k distribuci chladu v místnostech a skladovacích zařízeních.

Více o projektu, řešení a produktu

Udržitelnost životního prostředí, spolehlivost a energetická účinnost byly pro tento projekt nesmírně důležité. Udržitelnost byla vyřešena použitím chladicích jednotek řady Daikin Bluevolution, které používají chladivo R-32, jež zajišťuje nízké přímé i nepřímé emise CO2 a umožňuje regeneraci.

Další informace o chladivu R-32 a regeneraci chladiva zde

Spolehlivost byla zaručena rozsáhlými zkušenostmi společnosti Daikin s technologií R-32 a bezkonkurenčním počtem instalací po celém světě.

Nejzajímavějším aspektem je energetická účinnost.

Společnost Daikin splnila požadavky na energetickou účinnost závodu použitím chlazení bez přirozené migrace chladiva, jež vypíná kompresory chladicí jednotky, když jsou venkovní teploty nízké. Nízké venkovní teploty jsou tak využívány k chlazení vody a úspoře energie.

Řešení přirozené migrace chladiva společnosti Daikin neobsahuje glykol na straně vody, což snižuje nároky na údržbu a zabraňuje riziku kontaminace v aplikacích procesního chlazení. Pro koncového uživatele bylo velmi důležité, aby byl systém HVAC bezpečný z hlediska možného znečištění a zároveň účinný.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky