Skip to main content

Showroom společnosti Desco

Brusel, Belgie

Střešní systém Daikin „plug and play“ nabízí udržitelné celoroční řešení klimatu pro showroom zákazníka

Když nastal čas výměny stávajícího klimatizačního systému v showroomu zákazníka, hledal dodavatel instalatérských a topenářských výrobků DESCO čisté a udržitelné řešení pro regulaci klimatu pomocí tepelného čerpadla.

Belgická společnost DESCO zásobuje obchodní i soukromé spotřebitele ze svého showroomu o rozloze 720 m2 v oblasti Zaventem poblíž Bruselu. Starý střešní systém, který sloužil k chlazení, potřeboval vyměnit. Při hledání nového řešení požadoval zákazník systém, který by mohl nahradit i plynový kotel používaný k vytápění. Jeho cílem bylo získat udržitelný systém tepelného čerpadla, který by snížil uhlíkovou stopu budovy a zároveň byl nákladově efektivní.

Společnost Bumaco group, která je dlouhodobým špičkovým prodejcem výrobků Daikin, nabídla novou řadu rooftop jednotek Daikin, která splňovala požadavky společnosti DESCO na energeticky účinné řešení s výrazně sníženým dopadem na životní prostředí a zároveň zajišťovala optimální komfort pro otevřenou velkou výstavní plochu.

Vysoce účinné EC ventilátory s volným oběžným kolem a s vysokým ESP až 800 Pa umožnily začlenit do instalace rozsáhlou potrubní síť, aby bylo možné dosáhnout v celém velkém prostoru požadované teploty.

Lineární difuzory instalované po obvodu showroomu zajišťují rovnoměrnou distribuci vzduchu v celém rozsáhlém prostoru a zpětný vzduch je odváděn přes centrální mřížky.

Nové rooftop jednotky Daikin, které jsou součástí řady Bluevolution, zajišťují špičkovou udržitelnost díky použití chladiva R-32, které nabízí nižší potenciál globálního oteplování (GWP), a to pouze o 1/3 oproti systémům používajícím chladivo R-410A.

Chladivo R-32 nabízí vyšší energetickou účinnost a je pouze jednosložkové, takže se s ním snadno manipuluje a také se snadno recykluje, čímž přispívá k oběhovému hospodářství.

Jako součást celkového řešení dodala společnost Daikin také menší tepelná čerpadla Sky Air DX, která zajišťují chlazení a vytápění zázemí kanceláří.

bg-image

Díky kompresorům řízeným invertorem a použití chladiva R-32 má jednotka velmi vysokou celoroční účinnost, což udržuje nízké provozní náklady.

„Plug and Play“: Vnitřní a venkovní systémové prvky jsou dodávány sestavené z výroby jako jeden celek, na místě je třeba připojit pouze potrubí.

Požadavky na projekt

Klimatizace
Vzduchová clona
Čištění vzduchu
Ovládání
Vytápění
Teplá voda
Chlazení
Větrání

Rok instalace

2021

Instalované systémy

  • Jednotka rooftop UATYA90BFC2Y1
  • Integrovaný čerstvý vzduch
  • Tepelná čerpadla Sky Air DX

Úspora energie a čerstvý vzduch

Rooftop jednotky Daikin kombinují vnitřní i venkovní stranu do jediného systému, přičemž na místě je třeba připojit pouze potrubí.

Systém zajišťuje vysokou celoroční sezónní účinnost díky kompresorům řízeným invertorem. Systém instalovaný ve společnosti Desco integruje přívod čerstvého vzduchu v samotné jednotce, čímž snižuje potřebu dalších systémů a s tím spojené náklady na instalaci.

V závislosti na aplikaci a klimatických podmínkách může při chlazení čerstvým vzduchem pocházet až 100 % z čerstvého vzduchu.

Integrovaný alarm filtru signalizuje, kdy jsou filtry zanesené a je třeba je vyčistit, čímž je zajištěn vysoký výkon pro další optimalizaci spotřeby energie.

Vestavěná všestrannost

Nová řada rooftop jednotek, která je k dispozici buď ze skladových zásob nebo na zakázku, má širokou škálou standardních funkcí a pokrývá výkon až 190 kW. Navíc je plně přizpůsobitelná prostřednictvím doplňků, jako jsou filtrace, pomocné zdroje tepla, zvlhčování a další funkce.

Dodává se ve 4 různých verzích: základní; FC2 s čerstvým vzduchem; FC3 s čerstvým vzduchem a odtahem; a RS4 s čerstvým vzduchem a deskovým rekuperačním prvkem, který recykluje až 58 % odpadního tepla.

Systém se snadno ovládá prostřednictvím barevného dotykového displeje, který je k dispozici přímo v showroomu.

Spolupráce pro budoucnost

Toto nové rooftop řešení pro showroom společnosti DESCO je přímým důsledkem vize společnosti Daikin stát se do roku 2050 uhlíkově neutrální tím, že bude svým zákazníkům nabízet vysoce účinná řešení s nižším GWP, která výrazně snižují uhlíkovou stopu budov.

Vnitřek showroomu společnosti Desco

Uvnitř showroomu je rovnoměrná distribuce vzduchu zajištěna pomocí difuzorů a zpětný vzduch je odváděn centrálními mřížkami.

Venkovní rooftop jednotka

Rychlá a pohodlná instalace, protože venkovní, vnitřní a větrací komponenty jsou integrovány v jediném systému.

Ovládací jednotka Daikin na stěně

Jednoduchý dotykový ovladač umožňuje inteligentní ovládání, které pomáhá při sledování a optimalizaci spotřeby energie.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky