Skip to main content

Cementárna Holcim

Dotternhausen, Německo

Výroba cementu spotřebovává velké množství energie, protože probíhá při vysokých teplotách. Německá cementárna Holcim se rozhodla dosáhnout co nejvyšší energetické účinnost a zároveň být šetrná k životnímu prostředí. Zvolila proto chladicí jednotky Daikin, které jsou vybaveny těmi nejmodernějšími technologiemi.

bg-image

Hlavní prioritou projektu v cementárně Holcim v německém Dotternhausenu byl minimální dopad na životní prostředí a místní obyvatelstvo. Protože produkce cementu probíhá při vysokých teplotách, spotřebuje se značné množství energie. 


Aby naše řešení dosáhlo energetické účinnosti i ambiciózních cílů v oblasti životního prostředí, využívá tu nejmodernější technologii. Chladicí jednotka Daikin, kterou jsme do cementárny dodali, je vybavená špičkovými technologiemi a zajišťuje vysokou energetickou účinnost a nízké náklady na energii.

„Chladicí jednotka Daikin nám v cementárně Dotternhausen pomáhá dosáhnout všech cílů v oblasti životního prostředí a energetické účinnosti, které si společnost Holcim Süddeutschland GmbH stanovila. Mezi tyto cíle patří snížení škodlivých emisí, zejména emisí CO2, zachování přírodních zdrojů a zvyšování energetické účinnosti.“

- Stephen Mocker, Holcim (Süddeutschland) GmbH

Instalace chladicí jednotky Daikin

Společnost Holcim již mnoho let využívá technologii Daikin ve svých serverových a transformátorových místnostech. V roce 2016 začala firma používat také naši chladicí jednotku. Jednotka slouží k neutralizaci tepla, které se v cementárně vytváří v pohonech, ložiscích a v hydraulickém okruhu při broušení, a také k chlazení kompresorů v centrální stanici stlačeného vzduchu. Jelikož se materiál v rotační peci předehřívá na teplotu 1400 °C, kladou tyto aplikace vysoké nároky na výkon a spolehlivost jednotky. 

Instalace chladicí jednotky probíhala za náročných podmínek. Technici měli pouze tři hodiny na její začlenění. Při delší odstávce by se totiž vzduchové kompresory přehřívaly a vypínaly – bez stlačeného vzduchu by cementárna nemohla fungovat a její provoz by musel být zastaven. Řešení plug-and-play nám umožnilo splnit všechny náročné požadavky. Systémy jsme dodali předem připravené k instalaci a provozu.

Instalace

Snížení dopadu na životní prostředí

bg-image

Cement jako pojivo pro beton je součástí všech staveb od silnic až po továrny, kanceláře a obytné budovy. Holcim se zaměřuje na výrobu cementu a pojiva z vypálené naftonosné břidlice – tento výrobní proces snižuje emise CO2. Výroba slínku (produktu, který vzniká při výrobě cementu) spotřebovává velké množství energie. Je to způsobeno vysokými teplotami, které jsou potřebné k pálení vápence. To z hlediska spotřeby energie ztěžuje optimalizaci výrobního procesu.

Společnost Holcim se však snaží o splnění své ekologické odpovědnosti. Za svou nejvyšší prioritu stanovila používání energeticky účinných systémů. Své stávající systémy cíleně vylepšuje, přičemž se zaměřuje na zvýšení účinnosti nových investic. Například investice do chladicích jednotek Daikin, které zaručují vynikající výkon a zároveň minimalizují spotřebu energie.

Více informací

Podívejte se na naše další projekty

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky