Skip to main content

Obytný dům s domácí kanceláří

Kompaktní a poskytující monovalentní řešení vytápění domu. Zjistěte, proč VRV 5 představuje ideální řešení pro tuto vilu s domácí kanceláří.

Novostavba obytného domu/domácí kanceláře

Varšava, Polsko

Majitel novostavby obytného domu v Kaminos Forest na okraji Varšavy si přál komplexní řešení klimatizace pro svůj dům a oddělenou kancelář. Hlavním motorem při výběru bylo nalezení udržitelného řešení s nízkým dopadem na životní prostředí bylo, což následně vedlo k rozhodnutí investovat do tepelného čerpadla.

Montážní firma Budomat prověřila s klientem několik možností, včetně systému multi a systému VRV s chladivem R-410A, než se rozhodla pro klientem preferovanou volbu systému VRV 5 řady S společnosti Daikin, který používá chladivo R-32.

„Systém Daikin VRV 5 řady S nabídl majiteli udržitelnost a výkon, které hledal, jako kompletní balíček. Nám jako montážní firmě toto řešení VRV nové generace nabídlo flexibilitu, díky níž jsme mohli systém snadno přizpůsobit potřebám domácností i kanceláří.“

- Pawel Szuchnik, majitel, Budomat -

Jednotka Daikin VRV 5 řady S

Udržitelnost s vynikající energetickou účinností

Zcela nové VRV 5 řady S představuje novou generaci řešení pro vytápění a klimatizaci. Tato instalace dokonale ilustruje roli, kterou mohou tepelná čerpadla hrát při realizaci strategie EU pro dekarbonizaci domácností a budov, neboť nabízejí komfortní, nízkouhlíkové monovalentní vytápění a chlazení.

Jednosložkové chladivo R-32 poskytuje vynikající energetickou účinnost a přitom má nízký dopad na životní prostředí – potenciál globálního oteplování (GWP) je pouze třetinový ve srovnání s běžnými řešeními používajícími chladivo R-410A. R-32 vyžaduje o 15 % méně chladiva, a proto se s ním také snadněji manipuluje a snáze se i recykluje, což majitelům domů nabízí udržitelnost, o kterou usilují.

VRV 5 řady S, která zahrnuje všechny nejnovější technologické vymoženosti, byla vyvinuta tak, aby byla po celou dobu své životnosti maximálně udržitelná, a to včetně nového kompresoru swing, který zajišťuje vysokou reálnou celoroční účinnost, a kompaktní třířadé výměníky, což přináší další úspory energie.

Díky schopnosti zadržovat chladivo a snížené náplni chladiva nevyžaduje VRV 5 řady S ve většině případů každoroční kontrolu těsnosti, což byl také další specifický požadavek majitele domu při výběru systému.

Plochá stropní kazeta VRV 5 řady S

Maximální flexibilita a komfort

Díky mimořádně kompaktním rozměrům a nízké výšce jednotky VRV 5 řady S lze systém snadno skrýt. V tomto případě byla venkovní jednotka namontována na boční stěnu domu v nenápadné poloze. Systém VRV 5 lze kombinovat s řadou vnitřních jednotek, což z něj učinilo ideální volbu pro tento dvouúčelový dům. Zcela ploché stropní kazety Daikin poskytují elegantní, minimalistické řešení v prostoru domácí kanceláře, zatímco v ložnicích mají jednotky do podhledu čistý, uhlazený vzhled.

Systém VRV 5, který zahrnuje jedinečnou technologii Daikin Shîrudo, otevírá výhody technologie VRV pro aplikace s menšími rozměry místností. Továrně integrovaná opatření umožňují instalaci do místnosti s plochou do 10 m2 bez nutnosti úprav na místě nebo dodatečného vybavení a zároveň splňují nejnovější specifickou normu pro tepelná čerpadla IEC60335-2-40: 6. vydání. Jiné systémy VRF R-32 bez této technologie lze použít pouze v místnostech s plochou 28,6 m2 nebo větší.

VRV 5 řady S poskytuje majitelům domů celoroční komfort, inovativní technologie, jako je variabilní teplota chladiva, a zajišťuje konstantní teplotu bez průvanu.

Inovativní asymetrická konstrukce ventilátoru s dalšími režimy nízké hlučnosti,
kterými je VRV 5 řady S vybaveno, zajišťuje tichý provoz s hladinou hluku 39 db(A), což poskytuje tiché pracovní podmínky ve dne a klidné noci.

Navrženo s ohledem na lidi

Díky kompaktním rozměrům a nízké výšce je jednotka VRV 5 řady S dosud nejjednodušší jednotkou systému mini VRV pro přepravu, instalaci a údržbu. Ergonomicky navržená madla pro přenášení a lehký kryt pomáhají při zvedání a umisťování jednotky na místo, zatímco přehledný sedmisegmentový displej umožňuje rychlou a jednoduchou konfiguraci. Díky širokému prostoru, který usnadňuje přístup ke všem komponentám a přístupným servisním portům, je zajištěna špičková servisní obslužnost v oboru.

Balíček doplňuje inteligentní ovládání s intuitivním online a hlasovým ovládáním, které umožňuje majitelům domů přizpůsobit systém svým osobním potřebám a úrovni komfortu.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky