Skip to main content

Historický hotel se rozhodl pro udržitelnou modernizaci s tepelnými čerpadly L∞P by Daikin VRV.

Las Arena, Valencie

Když došlo na modernizaci stávajících systémů VRV s cílem snížit náklady na údržbu a dále zlepšit řízení komfortu, byla volba výměny stávajícího řešení za moderní s nižšími emisemi CO2 na prvním místě.

Architektonicky výrazný pětihvězdičkový hotel Balneirio Las Arenas, který se nachází na Playa de Las Arenas ve Valencii, pochází z roku 1898. Jeho filozofií je nabídnout hostům a návštěvníkům luxus a pohodlí.

Péče o životní prostředí je rovněž jedním z hlavních témat hotelového étosu. Když došlo na modernizaci stávajících systémů VRV s cílem snížit náklady na údržbu a dále zlepšit řízení komfortu, byla volba výměny stávajícího řešení za moderní s nižšími emisemi CO2 na prvním místě.

Vzhledem k tomu, že hotel již dříve spolupracoval se společností Daikin, rozhodl se vyměnit stávající tepelná čerpadla za čerpadla L∞ P by Daikin VRV, neboť hlavními cíli rekonstrukce byla udržitelnost a snížení provozních nákladů.

Majitel hotelu se rozhodl pro tepelná čerpadla VRV s rekuperací tepla, kdy je teplo získané z místností, které potřebují chlazení, znovu využito k vytápění chladnějších prostor v jiných místech, což umožňuje dosáhnout obrovských úspor. 

 

 

Dokončeno s dodržením rozpočtu a včas

Projekt, který byl původně plánován na dva roky, aby se minimálně dotkl provozu a neomezoval hosty, byl dokončen za rekordních šest měsíců, přičemž bylo využito uzavření hotelu v důsledku pandemie covid-19 .

„Rychlost realizace díky podpoře ze strany společnosti Daikin zajistila, že celá operace proběhla podle stanoveného harmonogramu.“

Komentuje Jesus Perez, instalatér klimatizací v rámci programu modernizace. 

Celkem bylo vyměněno 88 venkovních jednotek, přičemž bylo zachováno 485 stávajících vnitřních jednotek, což přineslo výhody v podobě úspory nákladů a výrazného zkrácení doby trvání projektu.

Součástí akce byla přestavba stávajícího dvoutrubkového systému na třítrubkovou konfiguraci a rozšíření systému o vnitřní jednotky, které lépe obslouží prostory ve vstupní hale. 

bg-image

„Dosáhli jsme našeho cíle efektivní regulace klimatu s prémiovou značkou, která nabízí komfort a kvalitu vnitřního klimatu, jakou si naši zákazníci zaslouží, a navíc je udržitelná a šetrná k životnímu prostředí, což je pro naše hotely prvořadá hodnota.“ 

Carlos Boga, ředitel hotelu Balneario Las Arenas 

Požadavky na projekt

Klimatizace
Vzduchová clona
Čištění vzduchu
Ovládání
Vytápění
Teplá voda
Chlazení
Větrání

Rok instalace

2022

Instalované systémy

  • Výměna 88 venkovních jednotek, včetně 22 nových systémů VRV s rekuperací tepla.
  • 60 rozvodných boxů – přechod z dvoutrubkového na třítrubkový systém
  • 24 vnitřních jednotek obsluhujících lobby

Inteligentní komfort 

Systém rekuperace tepla nabízí maximální komfort pro hosty a uživatele hotelových prostor pro pořádání akcí a konferencí.

Oddělené teplotní zóny umožňují individuální regulaci každé místnosti a přizpůsobení komfortních podmínek pro jednotlivce nebo činnost. Součástí rekonstrukce byla instalace inteligentního systému BMS Touch Manager mini společnosti Daikin s připojením ke cloudu. To umožňuje vedení hotelu na dálku zajistit úroveň komfortu a zároveň poskytuje plnou kontrolu pro optimalizaci spotřeby energie.

 

L∞P by Daikin

Tento projekt je příkladem filozofie L∞P by Daikin, která zodpovědně znovu využívá dostupné zdroje. 

Znovu využití zdrojů bylo v tomto projektu implementováno na dvou úrovních. Za prvé, z původního systému bylo ponecháno měděné potrubí a vnitřní jednotky, čímž došlo k výrazné úspoře zdrojů a času potřebného na realizaci projektu. Zadruhé, nová tepelná čerpadla LOOP by Daikin VRV opětovně využívají chladivo dostupné z vyřazených systémů. Chladivo je odčerpáno a regenerováno tak, aby mělo stejnou kvalitu jako původní chladivo, s tím rozdílem, že nespotřebovává nové zdroje.

Bylo zachováno 485 stávajících vnitřních jednotek, což přineslo úsporu nákladů a výrazné zkrácení doby projektu

Rozsáhlá renovace provedená v hotelu Balneario Las Arenas ilustruje, jak dnešní technologie mohou umožnit budovám snížit uhlíkovou stopu a snížit účty za energii rychle a nákladově efektivně pouhou výměnou venkovních jednotek. 

Hotel nyní funguje mnohem udržitelnějším a efektivnějším způsobem, chrání životní prostředí a zároveň šetří náklady a dále zvyšuje komfort. 

Plánování

Nové jednotky VRV zajišťují nezávislou regulaci klimatu v pokojích pro hosty a konferenčních prostorách, čímž maximalizují komfort hostů. 

Obecná budova

Cloudové připojení poskytuje vedení hotelu plnou kontrolu nad optimalizací spotřeby energie. 

Komplex budov

Tepelná čerpadla L∞P by Daikin VRV s rekuperací tepla instalovaná na střeše snižují uhlíkovou stopu hotelu a náklady na údržbu. 

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky