Skip to main content

Perial Asset Management

Boulogne-Billancourt, Francie

Milník rekonstrukce HVAC přináší udržitelnost prostřednictvím L∞P by Daikin, opětovné použití regenerovaného chladiva pro tovární náplň a doplňování

Společnost Daikin France dodala první HVAC systém ve Francii, který také používá odčerpané chladivo pro plnění na místě. Jedná se o rozšíření programu cirkulární ekonomiky L∞P by Daikin, který byl uveden v roce 2019 a kterého se účastní stále více společností, které chtějí aby jejich podnikání bylo šetrnější k životnímu prostředí pomocí odčerpání a opětovného použití chladiva v jejich budovách.

Spolu se společností Perial Asset Management (Perial AM) instalovala společnost Daikin jednotky VRV s opětovně použitým chladivem v jejich kancelářské budově, když recyklovala chladivo R-410A z jejích starších jednotek a použila jej pro plnění nového systému na místě. Společnost Daikin je jediný výrobce na trhu, který dokáže zákazníkům nabídnout holistický přístup pro použití jejich vlastního chladiva v nových projektech prostřednictvím programu L∞P by Daikin – Odčerpání – Regenerace – Opětovné použití.

Perial AM spravuje různorodé portfolio nemovitostí většinou ve Francii a roste i ve zbytku Evropy. Součástí procesu neustálého zlepšování, který je podporován týmem udržitelného rozvoje, který se skládá z interních a externích auditorů, je snaha omezovat spotřebu energie a vody.

Příchod nových nájemníků GEMA ESI BUSINESS SCHOOL (environmentální obchodní škola) urychlil rozhodnutí Perial AM provést renovaci kancelářské budovy
v Boulogne-Billancourt, aby plnila cíle Perial AM v oblasti sociální odpovědnosti firem (CSR).

Budova byla postavena v roce 1990. Rekonstruovaná budova se rozkládá na 4 200 m² a skládá se z přízemí a sedmi pater, ve kterých jsou kanceláře a také 1 800 m² veřejné plochy.

Na základě společné studie týmu udržitelného rozvoje, konzultantů stavebních systémů BET ID Fluides, montážní společnosti Semeru a Daikin, bylo rozhodnuto instalovat nová tepelná čerpadla L∞P by Daikin VRV pro přízemí, první a druhé patro. Jenom díky společnosti Daikin tyto jednotky používají umístění odčerpaného chladiva, čímž brání výrobě nového chladiva, což je v souladu s environmentálními cíli Perial AM.

Loop by Daikin – Logo
bg-image

Program L∞P by Daikin minimalizoval přímý i nepřímý vliv budovy nejen díky vzhledu a účinnosti systému, ale také opakovaným použitím zdrojů.

Chceme se stát etalonem odvětví, proto L∞P by Daikin pomáhá klientům dosahovat jejich cílů udržitelnosti.

Požadavky na projekt

Klimatizace
Vzduchová clona
Čištění vzduchu
Ovládání
Vytápění
Teplá voda
Chlazení
Větrání
Chlazení

Rok instalace

2021

Instalované systémy

  • Program L∞p by Daikin VRV vytápění
  • Kazetové jednotky s kruhovým výdechem
  • iTouch Manager

Minimalizace dopadů na životní prostředí ve všech směrech

Společnosti Perial a Daikin vytvořily plán rekonstrukce pro maximální opětovné použití chladiva a minimalizaci spotřeby energie a tím snížily přímé i nepřímé dopady na životní prostředí rekonstrukce a provozu budovy.

Prvním krokem bylo odčerpání a recyklace chladiva R-410A ze starých VRV jednotek. Toto bylo provedeno v ústředí společnosti Daikin ve městě Nanterre. Recyklované chladivo bude použito pro plnění nové instalace.

Osm nových VRV L∞p by Daikin tepelných čerpadel umístěných za mřížemi kvůli akustickému a vizuálnímu komfortu osob. Tyto jednotky používají umístěné regenerované chladivo, což znamená, že celá instalace používá opětovně použité chladivo a tím šetří 156 kg nového chladiva.

Kromě toho byly na zasklení na jižní fasádě instalovány tepelné povlaky, aby se zlepšil letní komfort pro obyvatele budov. Tím se snižuje teplota v interiéru o 2 °C a při tom účinnější systémy snižují spotřebu energie o 28 %.

Systém je doplněn Intelligent Touch Manager společnosti Daikin, který zaručuje chytrou regulaci a pomáhá centrálně sledovat a optimalizovat spotřebu energie a zajišťovat individuální komfort.

Abychom dále napomohli plnění cílů recyklace, byly použitelné součásti starých jednotek uskladněny v podzemních garážích budovy. Tyto budou znovu použity jako náhradní díly pro existující jednotky, které se používají v třetím až sedmém podlaží.
Všechny tyto aktivity, mimo jiné, vyústili v získání certifikátu BREEAM

In-USE je oceněním výsledků Perial AM a je přidanou hodnotou pro pronájem budovy.

Další informace naleznete na: www.daikin.cz/cs_cz/loop

Vnitřní jednotka v podhledu

Vnitřní jednotky jsou umístěny do podhledu. Jedná se o diskrétní řešení, které splyne s nově renovovanými moderními interiéry.

Certifikát BREEAM

Certifikace BREEAM In-Use je oceněním aktivit Perial AM a je přidanou hodnotou pro pronájem budovy.

Vnější jednotky Daikin Loop

Venkovní jednotky L∞p by Daikin VRV IV podporují opětovné použití chladiva.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky