Skip to main content

Zajištění chlazení pro průmyslového výrobce automobilových součástek

Společnost Daikin nedávno dodala vzduchem chlazenou šroubovou invertorovou chladicí jednotku řady TZ pro potřeby chlazení průmyslového závodu poblíž Lisabonu v Portugalsku. Tento závod vyrábí brzdy a další komponenty pro automobilový průmysl.

Instalované produkty

1x EWAD-TZ

Celkový chladicí výkon: 307 kW

O produktech a projektu

Pro tento projekt potřeboval koncový uživatel naléhavě chladicí zařízení, které by nahradilo to, které právě přestalo fungovat. Dodaná jednotka TZ plně vyhovovala potřebám procesního chlazení objektu, zejména z hlediska energetické účinnosti.

Více informací o šroubových jednotkách s invertorem Daikin a o projektu

Účinnost byla pro koncového uživatele velmi důležitá. Chladicí jednotka společností Daikin překonala cíle účinnosti stanovené koncovým uživatelem, a to zejména díky šroubovému kompresoru s invertorem a platformě Daikin on Site, která slouží k dálkovému monitorování.

Šroubový kompresor Daikin, který vyvinula a vyrábí společnost Daikin, integruje v kompresoru invertorovou technologii. Je také chlazený chladivem. To pomáhá zvyšovat spolehlivost této komponenty a účinnost kompresoru.

Invertor zaručuje vynikající výkonnost chladicího zařízení při částečném zatížení, což je důležité pro životní prostředí. Ačkoli průmyslové výrobní závody často vyžadují konstantní chladicí zátěž po celý rok, podmínky, ve kterých chladicí jednotky pracují, se mění v závislosti na ročním období.

Díky invertorové technologii Daikin poskytuje instalovaná chladicí jednotka TZ potřebný chladicí výkon s nejvyšší úrovní energetické účinnosti po celý rok, a to i přes kolísání okolních teplot.

Dalším důležitým aspektem projektu je Daikin on Site.

Daikin On Site (DoS) je platforma pro vzdálené monitorování, která poskytuje údaje o provozu chladicích jednotek a jejich funkčnosti v reálném čase 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. To umožňuje majitelům zařízení přijímat preventivní opatření, aby se vyhnuli dodatečným nákladům spojeným s poruchami a odstávkami.

Platforma umožňuje správcům zařízení snadno rozpoznat problémy, když nastanou, a najít správné řešení. Správci mohou platformu využívat také k vyhodnocování parametrů v reálném čase a k úpravě nastavení na dálku. To zlepšuje efektivitu a řízení jednotky, umožňuje plánovat preventivní údržbu a zvyšuje spolehlivost.

Více informací o systému Daikin on Site naleznete zde.

Zajímají vás řešení Daikin s jedním šroubovým kompresorem s invertorem? Kontaktujte nás prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky