Skip to main content

Rekonstrukce kanceláří

Dvojdomek byl přeměněn na kancelářské prostory. Rekonstrukce v těsných prostorách, kde řešení poskytl systém VRV 5.

V rámci rekonstrukce, kterou realizoval majitel dvojvily v Madridu, došlo k přestavbě obytné nemovitosti na kanceláře.
Pro tým zajišťující rekonstrukci představoval tento projekt několik výzev, které ovlivnily finální výběr klimatizačního systému, přičemž jednou z nich byl omezený prostor. Stejně tak byla vzhledem k různě velkým kancelářím klíčová flexibilita návrhu a konfigurace systému, neboť bylo nezbytné přizpůsobovat prostory individuálním potřebám nájemců.
Vzhledem k omezeným prostorám v zástavbě byla třeba zajistit maximální nenápadnost, aby interiér budovy působil čistým a otevřeným dojmem.

Systém Daikin VRV 5 S poskytl ideální řešení, které zjednodušilo a urychlilo proces přestavby a současně dokonale připravilo objekt pro jeho novou roli, a to s maximální udržitelností, která zvyšuje jeho ekologický profil.

„U takovýchto rekonstrukcí je klíčem k tomu, aby změna využití z rezidenčního na komerční fungovala, flexibilita. Vyspělá technologie Daikin VRV 5 S nabízela potřebnou univerzálnost a vyhovovala všem funkčním potřebám, přičemž zároveň poskytovala vysoký energetický výkon ve velmi udržitelném řešení.“

Maximální flexibilita ihned po vybalení

Zcela nová konstrukce systému Daikin VRV 5 S, který je nejnovějším přírůstek do portfolia mini VRV společnosti, se vyznačuje řadou inovativních funkcí, které majiteli nabídly požadovanou flexibilitu pro nové kanceláře.

Klíčem k projektu rekonstrukce v Madridu byly kompaktní rozměry venkovní jednotky a její nízká výška s možností připojení k řadě pečlivě skrytých vnitřních jednotek, které vytvářejí „neviditelné“ řešení jak uvnitř, tak i venku.

Jednotka VRV 5 S na střeše v Madridu

Jednofázová kompaktní venkovní jednotka byla instalována na střeše, aby byla co nejméně viditelná, přičemž malé rozměry jednotky
VRV 5 S umožnily její snadné umístění pod pohledovou linii sousedních budov, aby se předešlo problémům se sousedními nemovitostmi a vyhovělo se místním omezením v oblasti územního plánování.

Nové režimy s nízkou hlučností a inovativní asymetrická konstrukce ventilátoru snížily emise hluku na minimální hladinu akustického tlaku 39 dB(A), což umožňuje tichý provoz v kancelářích a zároveň neruší sousedy v obytných budovách.

Štíhlé vnitřní jednotky skryté za diskrétními mřížkami a v podhledech splývají nenápadně s okolním povrchem a účinně zajišťují vytápění a chlazení podle potřeby v celé budově. Výsledkem je příjemné pracovní prostředí, kde systém hladce splývá s estetikou budovy.

Vestavěná unikátní technologie Daikin Shîrudo umožnila montážním firmám přizpůsobit se různým velikostem místností a dobře funguje i v menších prostorách s plochou pouhých 10 m2. To je možné díky opatřením integrovaným z výroby, která umožňují splnění nejnovější specifické normy pro tepelná čerpadla IEC60335-2-40: 6. vydání. Jiné systémy VRF R-32 bez této technologie lze použít pouze v místnostech s plochou 28,6 m2 nebo větší.

Daikin Intelligent Touch Manager

Pohodlí a komfort

Daikin VRV 5 S má inovativní technologii variabilního objemu chladiva, která je společná pro celou řadu VRV a která zabraňuje průvanu a zajišťuje optimální celoroční komfort.

Nové kanceláře budou také těžit z inteligentních ovladačů s centrálním systémem Daikin Intelligent Touch Manager, který lze rychle a snadno ovládat prostřednictvím počítače nebo dotykové obrazovky.

Elegantní kabelový ovladač Madoka umožňuje upravovat nastavení komfortu po jednotlivých místnostech podle individuálních preferencí.

Navrženo s ohledem na montážní pracovníky

Nový systém VRV 5 byl speciálně navržen pro rychlou instalaci a konfiguraci. Ergonomická madla spolu s kompaktními rozměry a lehkým pláštěm usnadňují přepravu a uložení na místě, zatímco sedmisegmentový digitální displej a deska plošných spojů chlazená chladivem a obsahující integrovaný volič vytápění/chlazení zjednodušují konfiguraci.

Nový systém obsahuje chladivo R-32, které má oproti svým předchůdcům třetinový potenciál GWP a vyžaduje menší náplň chladiva, což usnadňuje manipulaci se systémem. Řada nových technologií vyvinutých pro systém VRV 5 S, včetně unikátního třířadého výměníku tepla, navíc přispívá k vysoké celoroční účinnosti po celou dobu životnosti systému a snižuje potřebu každoročních kontrol těsnosti.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky