Skip to main content

Školicí středisko Daikin

Společnost Daikin, která se zavázala minimalizovat dopad svých klimatizačních řešení a do roku 2050 se stát CO 2 neutrální, hledala pro své nové školicí středisko v Gentu nadčasové řešení HVAC s nízkou spotřebou energie.

Zařízení zabírající 175 m2 potřebovalo technologicky vyspělé řešení, které by doplnilo estetiku uspořádání a zároveň pracovalo s menšími rozměry místností. Požadavkem bylo integrované řešení nabízející celkovou regulaci klimatu pro maximální celoroční pohodlí návštěvníků a zároveň respektující omezení rušné městské lokality z hlediska přístupu pro instalaci, úrovně hluku a vnějšího vzhledu.

VRV 5 řady S, nejnovější přírůstek do rodiny systémů Daikin mini VRV, byl vybrán pro svou vynikající energetickou účinnost a nižší GWP chladiva, společně s výkonem technologie VRV, prezentované v kompaktním a univerzálním obalu.

„Nejnovější jednotka VRV 5 řady S nabízí známé pohodlí jako řada R-410A z hlediska připojení a instalace, ale její nové konstrukční prvky z ní udělaly ještě rychlejší a jednodušší volbu pro montážní techniky.“

Diskrétní řešení

Stále častěji se objevuje požadavek na skrytí venkovních jednotek jak z důvodu projektu, tak i z důvodu estetiky. Nízký profil jednotky VRV 5 řady S a její kompaktní rozměry umožňují „neviditelné“ umístění za parapet nebo, jako v případě školicího střediska Daikin, na balkon.

Téměř tichý provoz díky asymetrické konstrukci ventilátoru a režimům s nízkou hlučností zajišťuje minimální rušení návštěvníků školicího střediska a sousedních kanceláří.

logo Shirudo

Technologie Shîrudo

Jedním z klíčových požadavků na školicí středisko byla flexibilita, která by umožňovala zohlednit potřeby řady místností používaných k různým účelům a různých velikostí místností. Pokročilá technologie Shîrudo vyvinutá pro VRV 5 řady S, která je jedinečná pro společnost Daikin, umožnila začlenit do instalace malou zasedací místnost bez nutnosti dalšího vybavení nebo přizpůsobování na místě, zároveň ovšem byly splněny specifické bezpečnostní požadavky na tepelná čerpadla podle normy IEC60335-2-40: 6. vydání.

Za účelem splnění těchto požadavků má VRV 5 řady S všechna opatření pro odezvu chladiva integrována již z výroby a umožňuje instalaci v místnostech o rozloze do 10 m², aniž by bylo nutné v kterékoli fázi návrhu zohledňovat konstrukci.

Ostatní systémy, které tuto technologii neobsahují, lze bezpečně specifikovat pouze v místnostech s minimální plochou 28,6 m2 a více. Více informací naleznete na https://www.daikin.eu/shirudo-technology.

Snímek obrazovky videa na youtube

Jednoduchá instalace a servis

Lehký a kompaktní systém VRV 5 řady S byl navržen s ohledem na montážní firmy, takže jej bylo možné snadno dopravit na místo a umístit bez nutnosti zvedání pomocí věžového nebo mobilního jeřábu, což vedlo k úspoře nákladů na projekt. Ke zvedání jednotky a jejímu přesnému umístění byla nápomocná dvě ergonomická madla. Díky své nízké výšce a konstrukci s jedním ventilátorem nabízí VRV 5 řady S maximální flexibilitu.

Zmenšený průměr potrubí ve srovnání s modely R-410A dále zjednodušil montáž, protože je flexibilnější a lépe se s ním manipuluje. Nastavení bylo rychlé a snadné, k čemuž přispěl i snadno čitelný sedmisegmentový displej jednotky. Součástí venkovní jednotky VRV 5 řady S byl také otočný přístupový panel, který umožňuje plný přístup ke všem komponentám a servisním portům pro budoucí servis a údržbu, což ocení zejména montážní pracovníci.

Nadčasová technologie

Daikin VRV 5 řady S nabízí vynikající výkon s nízkým dopadem na životní prostředí. Tento systém, který je součástí řady Daikin Bluevolution, pracuje s chladivem R32, které má oproti svým předchůdcům méně než třetinový GWP a vyžaduje menší náplň chladiva. Systém VRV 5 řady S nejenže splňuje, ale i výrazně překračuje aktualizované evropské požadavky na ekodesign, které vstoupily v platnost v letošním roce.

V kombinaci s řadou stropních kazet, jednotek do podhledu a nástěnných jednotek splnilo toto řešení všechna kritéria požadovaná novým školicím střediskem pro prostorově nenáročné řešení nabízející energetickou účinnost a spolehlivý komfort.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky