Skip to main content

Řešení vzduchotechniky od společnosti Daikin pro zajímavý projekt HVAC

Lanheses, Portugalsko

Společnost Daikin nedávno dodala svá vzduchotechnická řešení pro zajímavý projekt HVAC, který byl realizován v portugalském Lanheses.

Projekt zahrnoval 2 velké vzduchotechnické jednotky s průtokem vzduchu více než 110 000 m³/h, které dokážou zajistit, že výrobní závod amerického dodavatele automobilového průmyslu pro velkou nadnárodní společnost bude mít vždy potřebný klimatický komfort a adekvátní výměnu vzduchu.

V rámci tohoto projektu musel klient vyměnit staré vzduchotechnické jednotky a rozhodl se pro Daikin, protože s touto japonskou značkou měl již v minulosti velmi pozitivní zkušenosti.

Instalované produkty

3x D-AHU Professional s integrovanou digitální regulací

  • Celkový průtok vzduchu: 113 000 m3/h

Více informací o produktech

V tomto projektu byly instalovány 3 velmi velké vzduchotechnické jednotky. Dvě z nich zajišťují průtok vzduchu 50 000 m3/h každá (přívod a odvod), zatímco třetí poskytuje průtok vzduchu 13 000 m3/h (přívod a odvod).

Součástí dodaných řešení byla i nová digitální regulace Daikin a také další řešení na míru: malý rotační výměník pouze pro čerstvý vzduch (mechanický obtok k výměníku) a směšovací komora.

Instalované vzduchotechnické jednotky jsou součástí řady Daikin Professional, která je známá tím, že dokáže nabídnout řešení na míru umožňující více než 1000 možných kombinací. Tato řada nabízí vysoce flexibilní a přizpůsobitelná řešení vzduchotechnických jednotek, vhodná pro řadu různých aplikací, a právě flexibilita hrála v tomto projektu důležitou roli.

Řada Professional umožnila přizpůsobit řešení vzduchotechnických jednotek potřebám klienta díky široké škále možností a modulární povaze samotné řady.

„Nové řešení digitální regulace Daikin usnadňuje a urychluje zapojení oproti tradičnímu řešení, a to především díky platformě, která zjednodušuje komunikaci mezi jednotlivými sekcemi a zařízeními ve vzduchotechnické jednotce Daikin Professional.“

Nová platforma digitální regulace

Vzduchotechnické jednotky řady Daikin Professional dodané pro tento projekt rovněž využívají novou platformu digitální regulace Daikin, aby splnily potřeby tohoto specifického projektu.

Nové řešení regulace využívá digitální řídicí box, který je integrován v každé sekci vzduchotechnické jednotky, aby bylo možné připojit všechny snímače a akční členy a následně komunikovat s řídicí jednotkou DDC namontovanou na vzduchotechnické jednotce.

To vše činí řešení společnosti Daikin na trhu jedinečným.

Nové řešení digitální regulace Daikin usnadňuje a urychluje zapojení oproti tradičnímu řešení, a to především díky platformě, která zjednodušuje komunikaci mezi jednotlivými sekcemi a zařízeními ve vzduchotechnické jednotce Daikin Professional.

To je velmi důležité, protože řada Professional se skládá z modulů, které je vzhledem k rozměrům, jichž jednotky mohou dosahovat, obvykle nutné zapojit a sestavit na místě.

Standardní řídicí řešení sice stále pomáhala propojovat různé moduly a zařízení na jednotce, ale představovala omezení z hlediska vstupů a výstupů a také z hlediska počtu modulů a zařízení, které bylo možné připojit.

Nová digitální řídicí platforma pro vzduchotechnické jednotky tyto limity překonává díky digitálnímu boxu nabízejícímu až 310 vstupů a výstupů, což umožňuje téměř nekonečné rozšíření možnosti, které řada Professional nabízí.

VÍCE INFORMACÍ O VĚTRACÍCH ŘEŠENÍCH DAIKIN NALEZNETE ZDE:

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky