Skip to main content

Turkmenský příběh úspěchu

Ašchabad, Turkmenistán

Společnost Daikin nedávno dodala kompletní řešení HVAC pro největší nákupní a zábavní centrum v Ašchabadu, hlavním městě Turkmenistánu. Kromě obchodů, barů, restaurací a kaváren obsahuje tento multifunkční komplex také kancelářské budovy a obytné prostory.

Instalované produkty

Chladicí jednotky se šroubovými kompresory EWAD-T-C

Pozadí projektu

Po dokončení stavby bude komplex vypadat spíše jako sultánský palác než nákupní centrum: 17 budov se stovkami místností o rozloze téměř 240 tisíc m2. Komplex je výsledkem nápadů nejlepších turkmenských architektů a designérů.

„Tento komplex se staví s ohledem na životní prostředí,“ říká Kerim Širbajev, odborník ze Svazu podnikatelů a průmyslníků. „To vedlo k velmi preciznímu výběru stavebních materiálů včetně klimatizačního systému, což má jednoznačný vliv na celkovou energetickou účinnost komplexu.“

„Tento komplex je postaven s ohledem na životní prostředí“

Hlavními aspekty jsou ekologická udržitelnost, spolehlivost a kvalita vnitřního ovzduší

Ekologická udržitelnost je jedním z nejdůležitějších aspektů tohoto projektu. Celý komplex je budován tak, aby byl co nejšetrnější k životnímu prostředí, proto bylo důležité mít technologii HVAC, která by do tohoto konceptu zapadala a pomohla zajistit, aby byl komplex co nejekologičtější.

To bylo možné díky vysoké účinnosti chladicích jednotek Daikin se šroubovými kompresory. Účinné technologie HVAC jsou klíčové, protože mají vliv na účty za energii a provozní náklady. Navíc nižší spotřeba energie zajišťuje, že se do atmosféry vypustí méně CO2, což je zásadní, protože dopady klimatických změn jsou stále viditelnější.

Šroubová technologie Daikin je také známá svou spolehlivostí, což je další důležitý aspekt.

Na rozdíl od jiných šroubových kompresorů využívají kompresory Daikin jeden hlavní šroub, který je spojen se zdvojeným hvězdicovým rotorem a vytváří kompresní cykly odpovídajícího objemu. Ložisko kompresoru je mimořádně spolehlivé díky hlavnímu rotoru, který je vyvážen v podélném i příčném, což zajišťuje delší životnost než u jiných šroubových kompresorů. Jednošroubový kompresor má pouze tři pohyblivé části, což snižuje možnost poruchy a také provozní náklady.

Třetím důležitým aspektem je kvalita vzduchu v interiéru.

Čerstvý a filtrovaný vzduch budou v komplexu rozvádět vzduchotechnické jednotky, které se současně postarají i o odsávání odpadního vzduchu. Díky této neustálé výměně vzduchu systém zajistí, že se z vnitřního vzduchu budou neustále odstraňovat nečistoty a kontaminanty, což je velmi důležité, jak jsme se přesvědčili během pandemie covidu-19 .

PŘEČTĚTE SI VÍCE O ŘEŠENÍCH PRO CHLAZENÍ A VĚTRÁNÍ SPOLEČNOSTI DAIKIN:

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky