Skip to main content

Multi systémy pro celoroční vytápění, chlazení a ohřev vody

Hledání ideálního řešení pro vytápění a chlazení vašeho domova nemusí být složité na instalaci ani zabírat mnoho místa. Díky své flexibilitě a možnosti ohřevu vody, může být Multi systém přesně tím, co hledáte pro maximální celoroční pohodlí.

Proč instalovat alternativní systém vytápění a chlazení?

Vzhledem k tomu, že rostoucí ceny energií zvyšují životní náklady v celé Evropě a očekává se, že ještě nějakou dobu zůstanou vysoké, hledají lidé dostupnější způsoby regulace teploty ve svých domovech. Zatímco provozní náklady mohou být hnací silou rozhodnutí najít jiné možnosti, ekologické výhody moderního tepelného čerpadla nebo vícesystémového systému také přispívají k atraktivitě a dlouhodobé udržitelnosti změny. 

Tepelná čerpadla pro vytápění, chlazení a ohřev vody

Tepelná čerpadla fungují tak, že získávají tepelnou energii zvenčí a přenášejí ji do vašeho domu, kde pracuje se zdroji tepla, které zajišťují vytápění, chlazení a ohřev vody. Z dlouhodobého hlediska jsou tepelná čerpadla ekonomickou alternativou k používání fosilních paliv, protože většina tepla pochází z obnovitelného zdroje. V případě tepelného čerpadla vzduch-voda pochází teplo ze vzduchu a u geotermálního tepelného čerpadla pochází teplo ze země.

Multi systémy pro vytápění, chlazení a ohřev vody ve vaší domácnosti

Tepelná čerpadla vzduch-voda nebo geotermální jsou sice vynikajícím dlouhodobým řešením pro vytápění a ohřev teplé vody, ale jejich cena je vysoká, protože vyžadují značnou počáteční investici a jejich instalace často vyžaduje rozsáhlé práce. Jaká je tedy jiná možnost? Multi systém.

Multi systém je řada vnitřních klimatizačních jednotek připojených k jedné venkovní jednotce. Přestože si většina lidí myslí, že klimatizační jednotky slouží pouze k chlazení, ve skutečnosti jsou stejně účinným řešením pro vytápění a navíc mohou nabízet i možnost ohřevu vody pro domácnost, takže multi systém je ideální alternativou energeticky účinného a udržitelného způsobu chlazení, vytápění a dokonce i ohřevu vody ve vaší domácnosti.

Jaké jsou výhody Multi systému?

Existují dva typy Multi systémů. První z nich, Multisplit, umožňuje připojit až pět vnitřních klimatizačních jednotek k jedné venkovní jednotce, což vám dává možnost vytápět a chladit více místností, a pokud jsou ve stejném topném nebo chladicím cyklu, můžete nastavit teplotu každé z nich nezávisle. Druhý, Multi+ systém Daikin, umožňuje připojit až tři vnitřní klimatizační jednotky a zásobník teplé vody, což z něj činí univerzální řešení pro vytápění, chlazení a ohřev vody. V závislosti na vašich potřebách jsou obě možnosti cenově dostupnější alternativou v porovnání s jinými typy tepelných čerpadel (například vzduch-voda nebo geotermální) a jsou účinnější a ekologičtější než tradiční systémy vytápění a ohřevu vody.

Multi systémy jsou flexibilní

Multi systémy mohou uspokojit potřeby vytápění, chlazení a ohřevu vody v celém domě a poskytnout vám celoroční komfort "All-in-One". Možnost připojení více klimatizačních jednotek vám navíc dává značnou míru flexibility při umísťování jednotek tam, kde je potřeba, a podle vašeho přání můžete pro každou místnost zvolit jiný model nebo styl. Za předpokladu, že jsou všechny v režimu vytápění nebo chlazení, lze teplotu každé jednotky ovládat nezávisle, takže ji můžete pro každé místo nastavit jinak. 

Multi systémy jsou efektivní

Klimatizace nebo tepelná čerpadla vzduch-vzduch využívají tepelnou energii vzduchu k vytápění nebo chlazení místnosti a dodávají teplo do zásobníku teplé vody. Ačkoli je pro fungování klimatizace zapotřebí určitá elektrická energie, převážná část použité energie je obnovitelná, což z multi systémů činí mnohem účinnější alternativu k tradičnímu plynovému nebo elektrickému vytápění. Další funkce, jako je invertorová technologie a použití chladiv s nízkým dopadem na životní prostředí, mohou dále snížit spotřebu energie klimatizačních jednotek se systémem multisplit nebo multi+. Při výběru nové domácí klimatizace by měla hrát důležitou roli účinnost a dlouhodobé náklady, proto zvažte jednotky, které mají alespoň třídu účinnosti A++.

Multi systémy se snadno instalují a udržují

V porovnání s instalací nízkoteplotního tepelného čerpadla vzduch-voda s různými zdroji vytápění je instalace multi systému ve vašem domě poměrně snadná a rychlá. Stačí namontovat pouze jednu venkovní jednotku, která je následně propojena elektrickými kabely a měděným potrubím s každou z vnitřních jednotek. Čištění klimatizace je také jednoduchý proces, který lze snadno provést svépomocí. Doporučuje se čistit filtry alespoň čtyřikrát ročně, aby byl systém zdravý a pracoval s optimální účinností. Doporučuje se také pravidelný odborný servis, aby byl váš systém ve špičkové kondici.

 

Systémy Multi šetří místo a jsou tiché

Pokud chcete investovat do více klimatizačních jednotek a váš venkovní prostor je buď omezený, nebo jej chcete udržet co nejméně rušivý, je multi klimatizace skvělou volbou. Protože potřebujete místo pouze pro jednu venkovní jednotku, snadno se vejde na balkon, terasu, střechu nebo na malou zahradu a neubírá nic z vašeho obytného prostoru. Díky tomu, že máte pouze jednu venkovní jednotku místo několika, je také omezen hluk, což minimalizuje jakékoli rušení vašeho pohodlí nebo vašich sousedů.

multi_systemy
multi_systemy

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky