Skip to main content

Může vám klimatizace přivodit onemocnění?

Onemocnět můžete jedině vinou nesprávně udržovaného systému klimatizace. Při správné údržbě naopak systém klimatizace jedině přispívá je zdravějšímu prostředí.

Vlhkost
Vzhledem k tomu, že reguluje úrovně vlhkosti vzduchu, omezuje ve vzduchu výskyt roztočů a spor plísní. Klimatizace udržuje vlhkost vzduchu na hodnotě 40–60 %, což má kladný vliv na osoby s alergiemi.

Větrání
Systém klimatizace může obsahovat integrovanou funkci větrání. Mechanické větrání je kvůli konstrukci moderních domů čím dál důležitější. Dostatečný přívod čerstvého vzduchu omezuje výskyt syndromu nezdravých budov.

Filtrace
Všechny jednotky jsou vybaveny filtry. Typ filtru se liší v závislosti na typu systému a potřebách zákazníka. Filtr umožňuje efektivně zachytávat prach a částice, jemný prach a pyl, bakterie, viry a zápachy a dokonce také mikroby a kouř.
Je velmi důležité filtry vždy v pravidelných intervalech měnit. Pokud vyměníte filtry příliš pozdě, riskujete, že přesycené filtry začnou baktérie namísto zachytávání distribuovat do okolí.

Průvan
Při správně vybraném zařízení vás nebude obtěžovat žádný průvan. To je úkolem specialistů – vše by měla předem propočítat montážní firma. Systém s příliš malou kapacitou nebude schopen dosáhnout požadované teploty. Naopak systém s příliš vysokou kapacitou bude způsobovat průvan a kolísání teplot.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky