Skip to main content

Jak je to s legionellou?

Bakterie legionella je přirozeným obyvatelem různých vodních zdrojů. Pro šíření legionelly má velký význam především teplota. Zejména teploty mezi 40 a 50 °C mohou vést ke kolonizaci vodního objemu touto bakterií.

Vzhledem k tomu, že společnost Daikin nepoužívá ve svých klimatizačních systémech vodu, nehrozí člověku žádná újma na zdraví. V chlazených vodních systémech pro průmyslové využití nemůže bakterie legionelly přežívat již jen kvůli nízké teplotě vody v uzavřeném okruhu.

Princip čisté vody Daikin

Všechny systémy Daikin, které vyrábějí teplou užitkovou vodu, jsou vybaveny zásobníkem s úpravou proti legionelle a naprogramovaným týdenním dezinfekčním cyklem, jež brání množení bakterie v zásobě vody. Některé z těchto zásobníků teplé vody jsou však průtočné, což znamená, že týdenní tepelná dezinfekce není nutná.

Pokud chcete mít pocit absolutní čisté vody, podívejte se na naší prodejně na zásobník ECH20. Na rozdíl od klasických ohřívačů vody ohřívá ECH20 vodu během průchodu zásobníkem. Při tomto procesu nedochází k delšímu uchovávání vody, čímž se výrazně zvyšuje bezpečnost a kvalita vaší horké vody. Naše tepelné čerpadlo teplé užitkové vody pro domácnosti ECH20 se zásobníkem opatřeným úpravou proti množení bakterií legionelly zaručuje, že vaše teplá voda bude vždy čistá a zdravá.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky