Skip to main content

Řešení dálkového ústředního chlazení pro celou novou čtvrť v Miláně

Společnost Daikin nedávno dodala dvě vodou chlazené odstředivé chladicí jednotky řady DWSC pro významný projekt dálkového chlazení v italském Miláně. Nově instalované jednotky pro tento projekt zajistí chlazení městské čtvrti, která byla navržena jako moderní, ekologická a udržitelná z hlediska životního prostředí.

 

Instalované produkty

2x DWSC

Celkový chladicí výkon: 5 MW

 

Situace

Cílem projektu je zajistit dálkové chlazení v jedné z milánských čtvrtí v rámci její transformace na „moderní čtvrť“. Cílem tohoto moderního projektu přestavby města je vytvořit novou krajinu a místa pro život ve městě. 

Areál zahrnuje obytné budovy (500 domů), 10 000 m2 určených pro maloobchodní prodejny a 30 000 m2 kancelářských prostor, to vše v parku o rozloze 160 000 m2, který je vzdálen pouhých 16 minut od milánského Dómu.

Hlavním cílem tohoto projektu přestavby bylo zlepšit energetickou účinnost a minimalizovat dopad na životní prostředí. K tomu byl nezbytný účinný chladicí systém, který by snížil spotřebu energie a emise CO2.

Kromě toho bylo nutné celý systém efektivně ovládat a monitorovat z dispečinku umístěného v jiné části města.

Více informací o řešeních Daikin pro dálkové chlazení naleznete zde

 

Řešení

Pro splnění požadovaného chladicího výkonu, účinnosti a ekologických omezení projektu dodala společnost Daikin dvě odstředivé chladicí jednotky řady DWSC.

Více informací o nedávno uvedené odstředivé řadě od společnosti Daikin naleznete zde

Jednotky poskytují vysoký výkon při nízké spotřebě energie díky odstředivému kompresoru a optimalizované konstrukci, které společnost Daikin sama vyvinula. Řada DWSC je také vybavena invertorem Daikin integrovaným v elektrickém panelu jednotky, který pomáhá neustále přizpůsobovat spotřebu energie jednotek potřebám chlazení v oblasti obsluhované dodaným řešením, aby se zabránilo plýtvání energií.

Více informací o technologii invertorů a o tom, proč je důležité částečné zatížení, naleznete zde

Jednotky kombinují jedinečnou službu pro vzdálené monitorování a inteligentní údržbu DaikinOnSite (DoS) s řídicím řešením integrovaným v jednotkách, které poskytuje možnosti vzdáleného monitorování a ovládání. To umožňuje vzdáleným uživatelům analyzovat výkon a provoz chladicích jednotek a plánovat preventivní údržbu, aby se snížila pravděpodobnost poruch a zajistila kontinuita provozu.

 

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky