Skip to main content

Zajištění účinných řešení v rámci projektu rekonstrukce nemocnice

Společnost Daikin nedávno dodala chladicí jednotky do španělského projektu rekonstrukce, jehož součástí byla i nemocnice. Projekt byl realizován v rámci programu, jehož cílem je zlepšit energetickou účinnost budovy a minimalizovat její dopad na životní prostředí.

 

Produkty 

2x EWWH-VZ

1x EWAH-TZ

Celkový chladicí výkon: 4 MW

 

Řešení

Pro tento projekt dodala společnost Daikin 3 šroubové chladicí jednotky s ivnertorem, dvě vodou chlazené chladicí jednotky a jednu vzduchem chlazenou chladicí jednotku, které nahradily staré jednotky bez invertoru v systému HVAC nemocnice. Díky instalaci pokročilejších technologií společnost Daikin splnila cíle v oblasti účinnosti, čímž pomohla dosáhnout úspor energie, snížit provozní náklady a snížit emise CO2 o 25 %.

Více informací o jednošroubovém kompresoru Daikin naleznete zde

Aby bylo možné těchto cílů dosáhnout, vyžadoval projekt ekologicky šetrnou koncepci vytápění, větrání a klimatizace. Řešením byly chladicí jednotky Daikin s chladivem R-1234ze HFO, které nastavily nový standard pro chladicí systémy šetrné k životnímu prostředí, protože mají 200x nižší GWP (potenciál globálního oteplování) než R-134a. Cíle energetické účinnosti byly dosaženy kombinací chladiva R-1234ze s jednošroubovými kompresory značky Daikin.

Více informací o výhodách používání R-1234ze naleznete zde

 

Širší pohled

Kromě energetické účinnosti byla dalším velmi důležitým aspektem spolehlivost, protože chladicí jednotky musely zajišťovat také chlazení laboratoří a technického vybavení. Spolehlivé řešení bylo tedy zásadní pro zajištění potřeb komfortu i procesního chlazení v nemocnici.

Šroubová technologie s invertorem společnosti Daikin rozhodně pomohla ke spolehlivosti. Společnost má za sebou historii vedoucího postavení v oblasti jednošroubových kompresorových chladicích jednotek, které byly za posledních 20 let instalovány po celém světě.

V porovnání se standardním šroubovým kompresorem používá jednošroubový kompresor Daikin jeden hlavní šroub, který je spojen se dvěma hvězdicovými rotory a vytváří kompresní cykly odpovídajícího objemu. Díky hlavnímu rotoru, který je vyvážen v radiálním i axiálním směru, má ložisko kompresoru mimořádně vysokou spolehlivost. A proto má i delší životnost. Kromě toho má jednošroubový kompresor Daikin pouze tři pohyblivé části, což snižuje možnost poruch a udržuje nízké provozní náklady.

 

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky