Skip to main content

Dokonalé klima pro dobrý spánek

Už jste se někdy probudili s pocitem sucha v ústech a škrábání v krku? Pak je pravděpodobné, že vlhkost vzduchu ve vaší ložnici klesla pod mezinárodně uznávanou hranici pro zdravé vnitřní klima. Ale kde přesně je tato hranice? A jak vytvořit ideální klima pro dobrý spánek?

Proč je vlhkost důležitá?

Vlhkost vzduchu označuje koncentraci vodní páry ve vzduchu. Úroveň vlhkosti ve vaší domácnosti může ovlivnit vaše osobní zdraví mnoha způsoby. Příliš vysoká vlhkost je například spojena s vyšší koncentrací alergenů, zatímco příliš nízká vlhkost může způsobit zdravotní problémy, jako je suchá kůže, svědění očí a bolest v krku. Udržování zdravé úrovně vlhkosti je zásadní pro to, aby se vaše ložnice stala příjemným místem a zajistila vám zdravý a osvěžující spánkový cyklus.

Co je to zdravá úroveň vlhkosti?

Úroveň vlhkosti se obvykle měří v relativní vlhkosti, což je poměr vodní páry ve vzduchu k množství vodní páry, které může ve vzduchu existovat při dané teplotě. O nejvhodnější relativní vlhkosti vzduchu pro spánek se vedou diskuse, ale většina studií se shoduje na tom, že nejlepší relativní vlhkost vzduchu v místnosti se pohybuje mezi 40 a 60 %. Pokud máte tendenci probouzet se se škrábáním v krku a suchýma očima, je pravděpodobné, že relativní vlhkost vzduchu ve vaší ložnici klesla hluboko pod hranici 40 %.

Jak si mohu zajistit ideální klima?

Zajištění dokonalého vnitřního klimatu může být náročné. V klimatických podmínkách s nadměrně vysokou vlhkostí může být dobrým nápadem instalace klimatizačního systému se zabudovaným odvlhčovačem. Tyto systémy automaticky detekují hodnoty nad preferovanou úrovní (obvykle začínající na 60 % relativní vlhkosti) a odvádějí vlhkost ze vzduchu, aby bylo dosaženo zdravé úrovně vlhkosti.

V případě příliš nízké úrovně vlhkosti může instalace čističky vzduchu s integrovaným zvlhčovačem pomoci dosáhnout zdravějšího a příjemnějšího vnitřního klimatu. Například čistička vzduchu se zvlhčováním Daikin vhání do vzduchu vlhkost, když relativní vlhkost vzduchu klesne pod vámi preferovanou úroveň (obvykle od 40 % relativní vlhkosti), aby se udržela zdravá úroveň vlhkosti. Čističky vzduchu Daikin navíc minimalizují příznaky astmatu a alergií tím, že ze vzduchu odstraňují prachové částice a pyl, a technologie Streamer udržuje vzduch zdravý a svěží tím, že rozkládá alergeny, odstraňuje bakterie a obtěžující pachy. Tato čisticí složka odlišuje čističky vzduchu od tradičních zvlhčovačů vzduchu, protože tradiční zvlhčovače mají tendenci zachycovat škodliviny, místo aby je odstraňovaly, což jim umožňuje se stále množit a potenciálně způsobovat nemoci. A co hlučnost? Čistička vzduchu Daikin s vestavěným zvlhčovačem je mimořádně tichá díky novému inovativnímu nastavení a špičkovému tichému režimu, což z ní činí jednu z nejtišších řad čističek vzduchu na evropském trhu. Dokonalé řešení pro klidný spánek, které vám po celou dobu zajistí zdraví, svěžest a pohodlí.

TIP OD PROFESIONÁLŮ

Abyste zajistili zdravé vnitřní klima a optimální úroveň vlhkosti pro spánek, ujistěte se, že je termostat v ložnici nastaven na správnou hodnotu. Odborníci se shodují, že ideální teplota pro spánek je přibližně 18 °C.

Prozkoumejte naši nabídku čističek vzduchu se zvlhčováním

Investujte do svěžejší, zdravější a pohodlnější ložnice. Objevte naši kompletní řadu čističek vzduchu s vestavěnými zvlhčovači, které vám pomohou zajistit zdravé vnitřní klima.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky