Skip to main content

Přepravní chlazení pro rozvíjející se evropský trh

Chladírenská přeprava je nezbytnou součástí dodavatelského řetězce pro některá významná průmyslová odvětví, z nichž největší jsou potravinářský a farmaceutický průmysl. S využitím našich dlouholetých zkušeností v oblasti chladicí techniky jsme přenesli naše odborné znalosti do oblasti dopravního chlazení, čímž se společnost Daikin stala komplexním poskytovatelem řešení HVAC-R pro chladicí řetězce ve střední Evropě.

Změny v potravinářském průmyslu v posledních letech vedly k nárůstu služeb doručování potravin do domu a k nárůstu tmavých obchodů v celé Evropě. Vzhledem k tomu, že se potřeba chladírenských skladů vyvíjí a zahrnuje tyto nové operace, je důležité, aby technologie a technika následovaly tento vývoj a splnily tak trvalý cíl zdravého dodavatelského řetězce s minimálním plýtváním. Společnost Daikin, která stojí v čele tohoto odvětví, pokračuje ve vývoji nových produktů, přičemž naším nejnovějším inovativním řešením je Exigo E1500

Chlazená přepravní řešení

Naše řada výrobků je navržena tak, aby splňovala potřeby středoevropského trhu pro přepravu čerstvých a mražených výrobků a zároveň se zaměřila na snížení dopadu na životní prostředí. Různá dostupná chladicí řešení pro dodávky a nákladní automobily poskytují různé možnosti spolehlivé přepravy potravin a léčiv v různých fázích dodavatelského řetězce. Každý z našich modelů je navržen tak, aby jej bylo možné nakonfigurovat podle konkrétních potřeb vaší firmy, díky čemuž jsou naše jednotky praktické a efektivní pro širokou škálu použití.

Všechny naše chladírenské vozy mají nízkou hlučnost, jsou kompatibilní s telematikou a mají uživatelsky přívětivé rozhraní, které usnadňuje jejich používání a ovládání přímo z místa řidiče. Některé jednotky jsou také v souladu s GDP a splňují minimální standardy směrnic Evropské komise pro skladování a teplotu přepravy farmaceutických výrobků.

 

Chlazení lehkých užitkových vozidel a dodávek

Řadu Invisible a řadu Zero pro chladírenské vozy lze instalovat do vozidel s přímým pohonem nebo do elektrických vozidel.

Jak již název napovídá, řada jednotek Invisible není vidět, protože jednotka je umístěna pod šasi. Rozměry vozidla nejsou nijak ovlivněny, což z ní činí ideální volbu tam, kde je prioritou úspora místa.

Řada Zero je flexibilní chladicí jednotka, kterou lze namontovat buď na střechu, nebo na přední stěnu boxu. Má snadný přístup pro instalaci a servis a lze ji konfigurovat pro širokou škálu chladicích aplikací.

Modely Invisible i Zero mají v nabídce také model Multi, který umožňuje nastavení více teplotních zón v jednom vozidle.

Chlazení lehkých nákladních vozidel

Model SFZ je určen pro chladírenské vozy do délky 6,5 metru. Instaluje se na přední stěnu skříně a lze jej použít s kombinací různých nastavení výparníku a ventilátoru, aby vyhovoval požadavkům na chlazení nákladního vozidla a jeho obsahu. Varianty SFZ Multi-Temp mají navíc přídavné výparníky, které umožňují přepravu produktů skladovaných při různých teplotách v oddělených zónách nákladního automobilu.

 

Chlazení nákladních vozidel

Pro velké nákladní vozy je řada Uno ideální díky své vysoké chladicí schopnosti a energetické účinnosti. Jednotky Uno se montují na přední stěnu skříně a jsou k dispozici v různých výkonech, takže jsou vhodné pro celou řadu chladicích vozidel. K dispozici je také model Uno Undermount, který lze instalovat pod box. Chladničky Uno jsou navrženy s ohledem na vysokou spolehlivost a výkon a jsou poháněny nezávisle na dieselovém motoru. Stejně jako naše ostatní chladicí přepravní řešení má i řada Uno možnost Multi, takže zboží lze přepravovat v různých teplotních zónách v rámci jednoho vozidla.

Chlazení přívěsů

V roce 2021 byla odhalena chladicí jednotka pro přívěsy Daikin Exigo E1500, která rozšiřuje naši nabídku chladicích přepravních produktů. Inovativní, lehká konstrukce chladicí jednotky Exigo usnadňuje její instalaci a díky zapojení invertorové technologie Daikin dosahuje až o 20 % nižší spotřeby paliva ve srovnání s jednotkami s pevnými otáčkami.

Jako nejnovější přírůstek do řady přepravních chladicích zařízení Daikin je Exigo vybaveno pokročilou telematikou, která je ideální pro správu celých vozových parků, a grafickým rozhraním s vysokým rozlišením, které řidičům usnadňuje ovládání jednotky po celou dobu jízdy.  

 

Síť podpory společnosti Daikin

Spolehlivost výrobků Daikin a dostupná podpora vám zajistí klid, pokud je přeprava chlazených výrobků hlavní funkcí vaší firmy. Máme síť inženýrů a techniků po celé střední Evropě, kteří poskytují nepřetržitý servis pro údržbu a opravy. Všechny naše jednotky jsou vyrobeny pro vysoký výkon s použitím vysoce kvalitních originálních dílů zkonstruovaných společností Zanotti a je na ně poskytována standardní dvouletá záruka. K dispozici je také možnost prodloužené záruky až na pět let. 

 

Vznik temných skladů a dopad na chladírenskou přepravu v Evropě

Vznik tmavých obchodů mění tvář zásobování potravinami a nakupování potravin. Na začátku roku 2021 investovaly začínající podniky v Evropě téměř dvě miliardy eur do realizace potravin v temných obchodech. Vzhledem k tomu, že stále více lidí se rozhoduje pro online objednávání a doručování potravin domů, ekonomičtí experti očekávají, že se bude otevírat více temných obchodů, zejména v oblastech s vysokou poptávkou.

Nárůst počtu tmavých obchodů a nákupů potravin online je přínosem pro chladírenskou přepravu na obou koncích chladírenského řetězce. Vzhledem k tomu, že temné obchody slibují rychlejší možnosti dodání, je pro ně důležité zajistit bezpečné dodávky kvalitních čerstvých potravin svým zákazníkům. To znamená nejen rostoucí počet spolehlivých chladicích vozů, které budou dodávat zboží z prodejny až domů, ale s přibývajícím počtem provozoven dark store se zvyšuje i požadavek na distribuci chlazených výrobků od dodavatele k prodejci.

Budoucnost chladírenské přepravy

Na neustále se vyvíjejícím trhu je nutné předvídat budoucí požadavky odvětví. Naše Technologické inovační centrum pro chladicí zařízení je výzkumné a vývojové pracoviště, kde pokračujeme v navrhování a testování výrobků, abychom zajistili, že budeme vždy na špičce v oblasti technologií chladicí přepravy. Důležitou součástí našeho procesu je porozumění potřebám našich zákazníků a odborné znalosti, které nám umožňují neustále inovovat naše výrobky.

Současně musí být veškerý budoucí vývoj i nadále koncipován tak, aby se snížil dopad na životní prostředí díky nízkým emisím a pokročilým technologiím, aniž by byla ohrožena schopnost chlazení potřebná pro chladírenskou přepravu.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky