Skip to main content

Větrání ve školách

Společnost Daikin nedávno dodala řešení větrání v rámci projektu dvou středních škol v Nizozemsku. Systémy HVAC budou zajišťovat komfortní chlazení, vytápění a vysoké standardy kvality vnitřního vzduchu pro 3 355 osob z řad studentů a zaměstnanců.

Dodané zářízení: 

4  x Daikin AHU - Modular R včetně DX modulu

1  x Daikin AHU - Professional včetně DX výměníku a řídicího panelu

 

Projekt zahrnuje středoškolská zařízení pro různé stupně vzdělávání. Školy se nachází ve 2 obcích: Putten a Ermelo.

Ve škole v Puttenu byly instalovány 4 jednotky Modular R a ve škole v Ermelu byla instalována jednotka Professional. Oba systémy zajistí vynikající kvalitu vzduchu ve třídách a kancelářích a kromě toho poskytnou potřebný komfort jak z hlediska vytápění, tak chlazení.

Mezi hlavní důvody pro výběr společnosti Daikin patřila udržitelnost. Škola je držitelem certifikátu ekologické školy OSN. Hledali systémy HVAC umožňující splnit náročné cíle udržitelnosti díky vysoké energetické účinnosti jednotek AHU a využití solární energie k jejich napájení.

Kromě cílů udržitelnosti bylo cílem projektu také vytvořit bezpečné a zdravé prostředí pro studenty i zaměstnance, poskytnout jim pohodlí a kvalitu vnitřního vzduchu.

 

Více o projektu

Společnost Daikin dokázala díky pokročilé technologii splnit nejen potřeby koncového uživatele z hlediska energetické účinnosti, ale také potřeby z hlediska vytvoření dobrého prostředí pro lidi.

Vzduch v interiéru je obvykle více znečištěný než venkovní vzduch, protože obsahuje celou řadu částic nebo dokonce virů. Špatná kvalita vnitřního vzduchu je tedy příznakem nezdravého prostředí, které negativně ovlivňuje kognitivní schopnosti lidí nebo způsobuje jejich častější onemocnění. Dobrý systém větrání však může pomoci vytvořit zdravější prostory ve školách.

Vzduchotechnické jednotky Daikin pomohou zajistit správné větrání prostor a filtraci vnitřního vzduchu, takže obyvatelé mohou při práci nebo studiu dýchat co nejčistší vzduch.

 

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky