Skip to main content

Proč lepší vzduch zlepšuje práci – i zdraví

Od globální pandemie se pracovní návyky na celém světě výrazně změnily. Mnoho lidí pracuje z domova, a pokud pracují ve sdíleném pracovním prostoru, věnují hygieně a větrání větší pozornost než kdy dříve. V budoucnu bude kvalita vzduchu v interiéru rozhodujícím faktorem pro pohodu zaměstnanců. Jak ale můžete zajistit zdravé klima na pracovišti a jaké jsou nejúčinnější způsoby, jak toho dosáhnout?

Nový normál

Po pandemii zaznamenala většina firem změnu pracovišť a chování lidí. Více lidí začalo pracovat z domova či z příležitostných coworkingových center a podstatně větší pozornost je věnována návykům, které přišly s covidem, jako je hygiena rukou a větrání. V důsledku toho se po celém světě objevují v kancelářském prostředí senzory CO2 a současné kancelářské budovy jsou stále častěji vybavovány špičkovými ventilačními systémy. Je to tak správně, protože kvalita vzduchu v interiéru může mít významný vliv na výkonnost a pohodu zaměstnanců.

Proč je kvalita vnitřního ovzduší důležitá

Kvalita vnitřního ovzduší označuje kvalitu vzduchu v budově, který denně dýchají její obyvatelé nebo návštěvníci. Ačkoli se obecně předpokládá, že vzduch uvnitř budov je čistší a zdravější než vzduch venku, ve skutečnosti to není pravda. Studie ukazují, že v mnoha případech je neupravený vzduch v interiéru dvakrát až pětkrát více znečištěný než vzduch venku, a to kvůli znečišťujícím látkám, jako jsou pyly a bakterie. To může způsobovat nemoci, jako je chřipka a infekce dýchacích cest, a v kombinaci s vysokou hladinou CO2 v důsledku nedostatečného větrání může vést k bolestem hlavy, problémům se soustředěním, snížené pracovní výkonnosti a celkově horšímu zdravotnímu stavu.

Naštěstí lze pomocí správných systémů odfiltrovat ze vzduchu škodliviny, jako jsou pyly, bakterie a viry, a vytvořit tak zdravé vnitřní prostředí pro všechny.

Jak zlepšit kvalitu vzduchu

Domy a budovy jsou dnes izolovány lépe než kdy dříve. To je dobrá zpráva pro životní prostředí, ale také to znamená, že jakmile se nezdravé částice vzduchu, škodliviny a pyly dostanou do pracovního prostředí, je těžší než kdy jindy se jich zbavit. Řešení: větrání, filtrace a především: čištění.

VĚTRÁNÍ >> FILTRACE >> ČIŠTĚNÍ

Větrání je nezbytné pro zředění a odstranění škodlivin. Například otevření oken může pomoci vyrovnat hladinu CO2 a znečištění a bylo prokázáno, že dobře udržované větrací systémy s dostatečnou rychlostí výměny vzduchu účinně chrání lidi před škodlivinami ve velkých kancelářských budovách. Dalším krokem je pořízení klimatizačních a ventilačních systémů vysoce účinnými vzduchovými filtry, které mohou pomoci zachytit většinu částic přenášených vzduchem, snížit koncentraci bakterií a virů v ovzduší, a tím i riziko jejich přenosu vzduchem. Filtrační systémy ovšem sice zachycují viry, bakterie a plísně, ale nedokážou je inaktivovat, takže se stále mohou množit a potenciálně způsobovat onemocnění. Proto je čištění vzduchu dalším nezbytným krokem pro zaměstnavatele, kteří chtějí aktivně eliminovat kontaminanty a důkladně zlepšit kvalitu vzduchu ve svých kancelářských budovách.

Daikin: váš partner v oblasti čištění vzduchu

Společnost Daikin uvedla na trh svou první čističku vzduchu již v roce 1975. Jako specialista na řízení kvality ovzduší považujeme za své poslání poskytovat inovativní řešení, která jsou skutečně účinná proti znečištěnému ovzduší, stejně jako proti sezónním pylům a virům. Studie prokázaly, že naše řada čističek vzduchu odstraní více než 99,98 % lidského koronaviru (HCoV-229E) a 99,93 % viru způsobujícího běžnou chřipku (H1N1) za pouhé 2,5 minuty. *

V době, kdy se firmy po celém světě připravují na návrat do kanceláří, mohou čističky vzduchu Daikin pomoci vytvořit podmínky pro jejich bezpečnější provoz. Naše úsilí o zdravé vnitřní prostředí – ještě před vypuknutím celosvětové pandemie – vyústilo v široké portfolio výrobků pro filtraci a čištění vzduchu, které přímo přispívají ke snížení rizika přenosu respiračních virů. Tyto technologie používáme v našich řešeních pro klimatizaci, vytápění a větrání – pro malé i velké budovy a v kompaktních čističkách typu plug-and-play pro rychlé a flexibilní čištění. Díky tomu můžeme nabídnout správné řešení pro každý typ budovy, které pomůže učinit pracovní prostředí svěžejším, zdravějším a pohodlnějším – pro každou kancelář zvlášť.

*Čističky vzduchu Daikin čistí vzduch v interiéru tak, že jej nechají cirkulovat přes jednotku a projít množstvím filtrů a čisticích technologií: vysoce výkonný elektrostatický filtr HEPA zachytí viry a znečišťující látky, poté jsou vystaveny naší patentované technologii Flash Streamer, která vzduch dezinfikuje a odstraní viry a bakterie.

Prozkoumejte naši nabídku čističek vzduchu se zvlhčováním

Nastal čas pro čerstvější, zdravější a pohodlnější kancelářské prostory. Nyní více než kdy jindy. Objevte naši kompletní řadu čističek vzduchu, které vám pomohou zajistit zdravé vnitřní klima.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky