Skip to main content

Daikin Altherma 3 R MT

Chladicí jednotka ve verzi split

Řada Daikin Altherma 3 představuje nový přírůstek do rodiny – chladivovou jednotku ve verzi split pro středně teplotní tepelné čerpadlo.

Daikin Altherma 3 R MT využívá kompresor a chladivo k přenosu energii ze vzduchu do vody. Chladivová split jednotka zajišťuje vedle vytápění a ohřevu teplé vody také chlazení.

Design

Je doplňkem všech typů domů uvnitř i venku.

Více informací

Hluk

Téměř neslyšná jednotka a okolní prostředí je tiché bez rušení hlukem.

Více informací

Výkon

Využijte nejnovější technologie a ušetřete energii a náklady.

Více informací

Kombinace

Přizpůsobte systém svému životnímu stylu a požadavkům na komfort.

Více informací
bg-image
Ocenění 'iF' Design Award 2019 a Reddot Design Award 2019.

Design s řadou ocenění

Vlastníci domů chtějí jednotku, která je nejen výkonná, ale také dobře vypadá, v každé místnosti. Proto se společnost Daikin zaměřila na vytvoření jednotky s vynikajícími technickými vlastnostmi a přizpůsobitelným designem.

bg-image

Co je dokonalé uvnitř musí také vypadat dokonale z venku…

Na venkovní jednotku Daikin Altherma 3 H MT se nejlépe hodí popis čistá, minimální a nekomplikovaná. Černá vodorovná mřížka kryje celou přední desku, která skrývá jeden ventilátor a snižuje provozní hluk, a matná šedá povrchová úprava odpovídá barvě povrchu zdi a pomáhá jednotce zapadnout do různých prostředí a krajin.

bg-image

Ticho je komfort

Pokud běží v režimu standardní hlučnosti, hladina akustického tlaku venkovní jednotky je 38 dBA (ve vzdálenosti 3 m) – což je někde mezi ptačím švitořením a tichou knihovnou. Pokud běží v tichém režimu, je akustický tlak snížen na polovinu (35 dBA ve vzdálenosti 3 metry).

Jak se měří hlučnost

Hladina akustického výkonu je generována samotnou jednotkou bez ohledu na vzdálenost a prostředí. Akustický výkon je hluk vnímaný v určité vzdálenosti. Akustický výkon se zpravidla počítá ve vzdálenosti 1 až 5 metrů od jednotky.

Hladina akustického výkonu
bg-image

Vynikající výkon přichází zevnitř

Jednotka Daikin Altherma 3 H MT obsahuje nejnovější technologie HVAC vyvinuté v Evropě pro evropské klima. Objevte funkce,
díky kterým tento produkt vyniká nad ostatními.

bg-image

Vytvořeno s mimořádnou pečlivostí

1. Moderní opláštění

Inženýři Daikin spolupracovali s designéry, aby přivedli čerstvý vzduch do vzhledu tradiční venkovní jednotky. Inspirována vynikajícím designem vnitřních jednotek Daikin, tato venkovní jednotka je charakteristická atraktivní přední deskou a čistými liniemi, takže snadno splyne se svým okolím.


2. Vysoce výkonný ventilátor

Většina vysoce výkonných jednotek používá dva ventilátory, ale tato venkovní jednotka vyžaduje pouze jeden. Ventilátor větších rozměrů zlepšuje cirkulaci vzduchu, což pomáhá snižovat provozní hlučnost.

vnitřní části tepelného čerpadla 3 H HT

3. Kompresor s dvojitým vstřikováním

Společnost Daikin Europe spolupracovala s vývojovým střediskem Daikin Technology and Innovation Centre v Japonsku na vývoji speciálního kompresoru, který dodává vodu o teplotě až 65 °C.
Toto středněteplotní tepelné čerpadlo používá chladivo R-32, které je energeticky účinnější a uvolňuje méně emisí CO2.


4. Odolná izolace

3vrstvá izolace v pryžovém obkladu mezi spodní deskou a vibrační deskou absorbuje a izoluje hluk z běžícího kompresoru.

bg-image

Vítězí nad zimou

Daikin Altherma 3 H MT je řešení vytápění využívající obnovitelné energie, které funguje v chladném i teplém podnebí. Ve srovnání s jinými systémy vytápění tato řada používá vzduch z venku pro dodávku správného topného výkonu a teplé vody i při teplotách do -25 °C.

bg-image

Jedno řešení – Více kombinací

Jednotka Daikin Altherma 3 H MT obsahuje nejnovější technologie HVAC vyvinuté v Evropě pro evropské klima. Objevte funkce,
díky kterým tento produkt vyniká nad ostatními.

bg-image
Pohled dovnitř domu s instalovanými třemi vnitřními jednotkami Daikin a venkovní jednotkou. Ilustrace

Vyberte vaši vnitřní jednotku

Objevte tři vnitřní jednotky, které jsou součástí této řady a tři různá uspořádání (tři charakteristiky), která si můžete vybrat pro přizpůsobení této řady vašim požadavkům.

1. Nástěnný model

Jednotka malých rozměrů se samostatnou nádrží na teplou užitkovou vodu. Tento model nabízí volitelnou funkci chlazení.


2. Model s integrovanou nádrží z nerezové oceli na teplou užitkovou vodu

Jednotka malých rozměrů s půdorysem 595 × 625 mm. Jednotka se připojuje k nádrži 180 nebo 230 l, aby pokryla požadavky na teplou užitkovou vodu a může fungovat v nastavení pro chlazení nebo dvouzónovém.

Jedna vnější a tři vnitřní jednotky Daikin.

3. Model s integrovaným zásobníkem na teplou vodu ECH2O

Jednotka ECH2O je vybavena zásobníkem na teplou vodu o objemu 300 nebo 500 litrů, který lze připojit k tepelným solárním panelům. Tento model nabízí volitelné nastavení chlazení.

Čtyři funkce

Pouze vytápění

Tato funkce je standardem v řadě produktů Daikin a je dostupná pro všechny tři vnitřní jednotky. Toto nastavení poskytuje prostorové vytápění a teplou užitkovou vodu.

Vytápění a chlazení

Pokud kromě vytápění a teplé užitkové vody potřebujete komfortní chlazení, je funkce vytápění a chlazení nejlepším řešením. Tato funkce je dostupná pro všechny tři vnitřní jednotky. Tato funkce umožňuje přepínat provoz systému na chlazení místo vytápění. Toto uspořádání vyžaduje podlahové vytápění nebo jednotky fan coil.

Dvě zóny

Integrovaná parapetní jednotka je jediná vnitřní jednotka s dvouzónovým nastavením. S dvouzónovým nastavením si můžete vybrat správu a regulaci teploty dvou oddělených zón ve vašem domě, které používají různá topná tělesa, jako jsou radiátory a podlahové vytápění.

Logo aplikace Daikin Residential Controller.

Aplikace Daikin Residential Controller s hlasovým ovládáním

  • Ovládejte systém vytápění z domova nebo na dálku chytrým telefonem
  • Ovládejte systém vytápění pomocí hlasových příkazů
  • Integrace pomocí Google Assistant a Amazon Alexa
  • Mezi další funkce patří:
    • Harmonogram pro každodenní použití nebo prázdninový režim
    • Ovládání více jednotek/posílení výkonu
    • Monitorování spotřeby energie

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky