Skip to main content
bg-image

Dotaci na čerpadlo za vás vyřídíme zdarma

Na pořízení tepelného čerpadla je možné využít státní příspěvek ve výši až 100 000 Kč – a to při výměně starého kotle na tuhá paliva (I. a II. emisní třídy), lokálního topidla (např. kamen na uhlí) nebo alespoň 2 roky starého elektrokotle či přímotopů. Pojďte do toho s námi. Dotaci za vás vyřídíme ZDARMA a na čerpadlo dáváme záruku 7 let!

Pořiďte si dokonalé tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 H HT

Daikin Altherma 3 H HT je investice do pohodlí a úspor. Toto tepelné čerpadlo vzduch-voda zajišťuje vytápění, chlazení a okamžitou dodávku teplé vody. Na tyto činnosti ovšem spotřebuje daleko méně energie. Systém je ideální pro majitele domů, kteří chtějí nahradit svůj starší kotel nebo tradiční systém vytápění řešením, které je šetrnější k životnímu prostředí a je i výhodnější z hlediska provozních nákladů.

Design

Tohle tepelné čerpadlo je škoda někde schovávat.

Více informací

Hluk

Venkovní jednotka je velmi tichá, nebudete rušit sousedy.

Více informací

Výkon

Spolehlivý obnovitelný zdroj, který šetří vaši peněženku.

Více informací

Kombinace

Vyberte si takovou vnitřní jednotku, která vám bude vyhovovat.

Více informací
bg-image

 

 

Daikin Altherma 3 H HT získala prestižní ocenění za design

Majitelé domů chtějí jednotku, která je nejen výkonná, ale také dobře vypadá, a to v jakékoliv místnosti. Proto se společnost Daikin zaměřila na vytvoření tepelného čerpadla s vynikajícími technickými vlastnostmi i výjimečným designem. Venkovní i vnitřní jednotky už získaly prestižní mezinárodní ocenění iF a Red Dot Design Award.

 

bg-image

 

Co je dokonalé uvnitř musí vypadat dokonale i z venku

Na venkovní jednotku Daikin Altherma 3 H HT se nejlépe hodí popis čistá, minimalistická a nekomplikovaná. Černá vodorovná mřížka kryje celou přední desku. Ta skrývá jeden ventilátor a snižuje provozní hluk. Matná šedá povrchová úprava na bocích odráží barevnost fasády a pomáhá jednotce zapadnout do různých prostředí.

 

 

bg-image

Tichá venkovní jednotka vám zajistí klid

Pokud běží v režimu standardní hlučnosti, hladina akustického tlaku venkovní jednotky je 38 dBA (ve vzdálenosti 3 m) – což je někde mezi ptačím švitořením a tichem v knihovně. Pokud běží v tichém režimu, je akustický tlak snížen dokonce na polovinu (35 dBA ve vzdálenosti 3 metry).

Poslechněte si, jak Daikin Altherma 3 H HT funguje

bg-image

Unikátní venkovní jednotka Altherma 3 H HT

1. Moderní opláštění

Už o něm byla řeč. Inženýři Daikin spolupracovali na podobě venkovní jednotky tepelného čerpadla Daikin Altherma 3 H HT se špičkovými designéry. Výsledkem je atraktivní přední deska s čistými liniemi, která snadno splyne se svým okolím.

 


2. Vysoce výkonný ventilátor

Většina výkonných jednotek používá dva ventilátory, ale tato venkovní jednotka má pouze jeden. Ventilátor větších rozměrů zlepšuje cirkulaci vzduchu, což pomáhá snižovat provozní hlučnost.

vnitřní části tepelného čerpadla 3 H HT

3. Zcela nový kompresor

Společnost Daikin Europe spolupracovala s vývojovým střediskem Daikin Technology and Innovation Centre v Japonsku na vývoji speciálního kompresoru, který dodává vodu o teplotě 70 °C. Toto vysokoteplotní tepelné čerpadlo je také první, které používá chladivo R-32, které je energeticky účinnější a produkuje méně emisí CO2.

 


4. Odolná izolace

Třívrstvá izolace v pryžovém obkladu mezi spodní deskou a vibrační deskou absorbuje a izoluje hluk z běžícího kompresoru.

bg-image

Vítězí nad zimou

Daikin Altherma 3 H HT je řešení vytápění využívající obnovitelné energie, které funguje v chladném i teplém podnebí. Ve srovnání s jinými systémy vytápění tato řada používá vzduch z venku pro dodávku správného topného výkonu a teplé vody i při teplotách do -28 °C.

bg-image

Jedno řešení – více možností

Řada vysokoteplotních tepelných čerpadel Altherma 3 H HT obsahuje venkovní jednotku, která je kompatibilní se třemi designovými vnitřními jednotkami pro vytápění, chlazení a ohřev teplé užitkové vody.

 

bg-image
Pohled dovnitř domu s instalovanými třemi vnitřními jednotkami Daikin a venkovní jednotkou. Ilustrace.

Vyberte si svou vnitřní jednotku

Objevte tři vnitřní jednotky, které jsou součástí této řady, a s nimi tři různé funkce a uspořádání podle vašich požadavků.

 

1. Nástěnný model

Jednotka malých rozměrů se samostatnou nádrží na teplou užitkovou vodu. Tento model nabízí volitelnou funkci chlazení.


2. Model s integrovanou nádrží z nerezové oceli na teplou užitkovou vodu

Jednotka malých rozměrů s půdorysem 595 × 625 mm. Jednotka se připojuje k nádrži 180 nebo 230 l, aby pokryla požadavky na teplou užitkovou vodu a může fungovat v nastavení pro chlazení nebo dvouzónovém.

Jedna vnější a tři vnitřní jednotky Daikin.

3. Model ECH2O s integrovanou nádrží na teplou užitkovou vodu

Jednotka ECH2O se dodává s nádrží na teplou užitkovou vodu o objemu 300 nebo 500 l, kterou lze připojit na tepelné solární panely. Tento model nabízí volitelné nastavení chlazení.

Čtyři funkce

Pouze vytápění

Tato funkce je standardem v řadě produktů Daikin a je dostupná pro všechny tři vnitřní jednotky. Toto nastavení poskytuje prostorové vytápění a teplou užitkovou vodu.

Vytápění a chlazení

Pokud kromě vytápění a teplé užitkové vody potřebujete komfortní chlazení, je funkce vytápění a chlazení nejlepším řešením. Tato funkce je dostupná pro všechny tři vnitřní jednotky. Tato funkce umožňuje přepínat provoz systému na chlazení místo vytápění. Toto uspořádání vyžaduje podlahové vytápění nebo jednotky fan coil.

Dvě zóny

Integrovaná parapetní jednotka je jediná vnitřní jednotka s dvouzónovým nastavením. S dvouzónovým nastavením si můžete vybrat správu a regulaci teploty dvou oddělených zón ve vašem domě, které používají různá topná tělesa, jako jsou radiátory a podlahové vytápění.

Logo aplikace Daikin Residential Controller.

Aplikace Daikin Residential Controller s hlasovým ovládáním

  • Ovládejte systém vytápění z domova nebo na dálku chytrým telefonem
  • Ovládejte systém vytápění pomocí hlasových příkazů
  • Integrace pomocí Google Assistant a Amazon Alexa
  • Mezi další funkce patří:
    • Harmonogram pro každodenní použití nebo prázdninový režim
    • Ovládání více jednotek/posílení výkonu
    • Monitorování spotřeby energie

Tři charakteristiky

Pouze vytápění

Tato funkce je standardem, je tedy dostupná pro všechny tři vnitřní jednotky. Toto nastavení poskytuje prostorové vytápění a teplou užitkovou vodu.

 

 

Vytápění a chlazení

Pokud kromě vytápění a teplé užitkové vody potřebujete komfortní chlazení, je funkce vytápění a chlazení nejlepším řešením. Tato funkce je dostupná pro všechny tři vnitřní jednotky. Tato funkce umožňuje přepínat provoz systému na chlazení místo vytápění, ale musíte mít podlahové vytápění nebo fan coil jednotky (konvektory).

Dvě zóny

Integrovaná parapetní jednotka je jediná vnitřní jednotka s dvouzónovým nastavením. S dvouzónovým nastavením si můžete vybrat správu a regulaci teploty dvou oddělených zón ve vašem domě, které používají různá topná tělesa, jako jsou radiátory a podlahové vytápění.