Skip to main content

Loop by Daikin a dm-drogerie

Udržitelné vytápění a chlazení pro maloobchod –
maloobchodní řetězec dm-drogerie markt se spojil s L∞P by Daikin ve snaze o zvýšení udržitelnosti

Snaha o udržitelnost je hluboce zakořeněna v řetězci dm-drogerie markt (dm). 
Je základní součástí filosofie společnosti. Mezi jiným chtějí nabízet udržitelnější alternativy produktů prostřednictvím zodpovědné řady produktů a poskytnou zákazníkům možnost nakupovat v udržitelném prostředí prodejny.

Řetězec dm se obrátil na společnost Daikin před několika lety, kdy chtěli zcela změnit správu energií v jejich síti, které do dnešní doby vyrostlo na více než 2000 prodejen, použitím tepelných čerpadel VRV. Nyní největší maloobchodní řetězec drogerií v Německu chystá další skok ve snížení svého dopadu na životní prostředí zavedením cirkulární ekonomiky s chladivem používaném ve všech prodejnách.

Dm-drogerie markt je v Německu první maloobchodní řetězec, který je certifikovaným členem v programu L∞P by Daikin pro opětovné použití chladiva na podporu cirkulární ekonomiky chladiv. Tento proces regeneruje odčerpaná chladiva na kvalitu nového chladiva pro opětovné použití, čímž významně přispívá ke snížení spotřeby materiálů a zajišťuje odpovědné využívání cenných zdrojů. V programu L∞P by Daikin odčerpání-regenerace-opětovné použití chladiv umožňuje zákazníkům, jako je dm, dosahovat ještě vyšší udržitelnosti.

dm-drogerie markt a Daikin – vytváření pevného partnerství

V roce 2020 společnost uskutečnila první pilotní projekt, kdy bylo odčerpáno celkem 15,4 kg chladiva R-410A z rekonstruované prodejny. Toto chladivo bylo úspěšně regenerováno a poté znovu použito v prodejně dm ve městě Bad Nauheim. „Společnost dm byla velmi spokojena s výsledky pilotního projektu a spoluprací mezi společností Koch Kälteanlagenbau GmbH, Schneider Umwelttechnik, Westfalen a Daikin. Plánujeme zrychlit implementaci programu v roce 2021, abychom opět významně přispěli k ochraně zdrojů,“ uvádí Martin Auer, vedoucí Building Services Development ve společnosti dm. Výsledkem je, že do dnešního dne bylo ze sítě prodejen dm odčerpáno téměř 60 kg chladiva. „Jsme rádi, že jsme se spojili s dm jako dlouhodobým partnerem. Program L∞P by Daikin pro opětovné použití chladiva je dokonalým příkladem, jak mohou společnosti jednat pro podporu udržitelnější budoucnosti,“ říká Gerald Platzer, vedoucí Key-Account Daikin Germany Airconditioning GmbH. „Každý den pracujeme na tom, aby byly naše produkty energeticky co neúčinnější, abychom rozšířili opětovné využití našich produktů, a jsem hrdý, že mohu poskytnou tuto novou službu, která pomáhá našim partnerům a zákazníkům dále snižovat jejich vliv na životní prostředí.“

 

L∞P by Daikin

Kdykoliv se plánuje renovace prodejny dm, je povolán specialista Daikin na plánování, aby podpořil proces. Nejprve instalační partner dm profesionálně odčerpá chladivo a uloží jej do nádob. Chladivo je převezeno do závodu na regeneraci, aby bylo chladivo upraveno na úroveň kvality nového chladiva. Nakonec je chladivo znovu použito v závodě Daikin a odčerpané množství je administrativně umístěno do tepelných čerpadel instalovaných v renovovaných prodejnách dm, čímž je uzavřena smyčka chladiva pro dm. Celý proces je ověřen externím auditem, aby byla zaručená nejvyšší možná shoda s předpisy.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky