Skip to main content

Společnost Daikin Austria získala ocenění Heat Pump Award 2023 v kategorii Cena veřejnosti

Tisková zpráva, Říjen 2023

V roce 2023 se již potřinácté udělovala prestižní cena European Heat Pump Award, která oceňuje nejefektivnější, nejdůmyslnější a nejudržitelnější projekty tepelných čerpadel v celé Evropě. Společnost Daikin Austria předložila projekt dekarbonizace na výměnu plynového kotle v závodě AHT Rottenmann a stala se vítězem v kategorii "Volba veřejnosti" mezi 32 prvotřídními projekty tepelných čerpadel. 

Vídeň, září 2023 - "Společnost Daikin je plně odhodlána přispět k dekarbonizaci Evropy a plánu RePowerEU a uznává, že průmysl HVAC-R je nedílnou součástí tohoto řešení. Jsme vděčni za uznání, které nám vyjádřili všichni ti, kteří hlasovali pro náš projekt průmyslového tepelného čerpadla v rakouském AHT Rottenmann v letošním ročníku soutěže European Heat Pump Award," řekl Claus Albel, generální obchodní ředitel společnosti Daikin Austria. Slavnostní předání ceny se uskutečnilo v rámci Fóra tepelných čerpadel 2023 pořádaného Evropskou asociací tepelných čerpadel (EHPA) v Bruselu. 

heat-pump-award-ceremony
Jan Logghe, Department Manager Heating and Renewables Daikin Europe received the Heat Pump Award 2023 in the People's Choice Category for Daikin Austria from Kaven Nourrice, R&D Specialist at Frascold who presented the award at the European Heat Pump Forum 2023, Brussels. Copyright: EHPA/Vivian Hertz
heat-pump-award-2023

Vynikající řešení průmyslového tepelného čerpadla Daikin pro rakouskou továrnu AHT  

Společnost AHT Cooling Systems je předním poskytovatelem plug-in systémů hlubokého zmrazování šetrných k životnímu prostředí a dokonalým partnerem pro prodejce a výrobce potravin. Pro jejich továrnu v Rottenmannu realizovala společnost Daikin Austria projekt průmyslového tepelného čerpadla, které nahradilo vytápění plynovým kotlem a podpořilo naplnit ambice společnosti AHT snížit uhlíkovou stopu jejich provozu. Řešení se skládá z kaskády tepelných čerpadel s celkovým instalovaným topným výkonem 1 200 kW pro vytápění výrobního závodu, administrativní budovy a pro zásobování teplou užitkovou vodou. V budoucnu se navíc plánuje další rozšíření o instalaci tepelného čerpadla o výkonu 500 kW. 

"Jako pro dodavatele ekologicky šetrných chladicích a mrazicích zařízení bylo pro nás velmi důležité najít udržitelné, flexibilní, energeticky úsporné a naprosto spolehlivé řešení pro pokrytí našich celoročních požadavků na vytápění. Komplexní nabídka průmyslových tepelných čerpadel Daikin splňovala všechny naše požadavky a navíc je plně kompatibilní s naším stávajícím fotovoltaickým systémem jako zdrojem energie." říká Martin Krutz, jednatel společnosti AHT Cooling Systems.

"Po zohlednění všech požadavků zákazníka jsme navrhli řešení sestávající ze čtyř vzduchem chlazených tepelných čerpadel Daikin (EWYT350BXRA2, chladivo R32) jako zdroje energie pro dvě tepelná čerpadla voda-voda (EWWH525VZXSA1, chladivo R1234ze), která zajišťují celoroční vytápění zařízení AHT a dodávají teplou vodu o teplotě až +73 °C. 

Energetická smyčka s teplotními úrovněmi kolem 15 °C až 20 °C zajišťuje maximální účinnost topného systému," říká Klemens Kaltenbacher, obchodní manažer pro klíčové zákazníky společnosti Daikin Austria. Rozsah projektu zahrnoval dodávku a montáž všech tepelných čerpadel Daikin, dohled při instalaci, uvedení do provozu, testování a kontrolu funkčnosti a smlouvu o údržbě.  

"Při hledání perspektivních řešení pro projekty HVAC-R důsledně upřednostňujeme potřeby našich zákazníků. Jsem mimořádně hrdý na to, že společnosti Daikin Austria a AHT Rottenmann byly oceněny za svou oddanost dekarbonizaci odvětví prostřednictvím letošní ceny "Volba veřejnosti" v kategorii tepelných čerpadel. Toto uznání podtrhuje, že naše řešení mají ohlas nejen u poroty ocenění, ale i u širšího publika," řekl Carl Lievens, generální ředitel společnosti Daikin Central Europe.

air-cooled-daikin-heat-pumps
aht-cooling-systems-photovoltaik
daikin-water-water-heat-pump

Více informací

www.daikin-ce.com

www.ehpa.org

www.aht.at

Photo copyrights: Daikin Central Europe, AHT, EHPA/Vivian Hertz

 

O European Heat Pump Award

Ocenění Heat Pump Award (HPA) založila Evropská asociace tepelných čerpadel (EHPA), aby ocenila nejvýznamnější projekty tepelných čerpadel na místní, bytové a průmyslové úrovni.

 

Cena HPA byla vyhlášena v roce 2011 pod názvem Heat Pump City of the Year (HPCY) Award, aby vyzdvihla města a regiony, které zavedly energeticky účinný projekt využívající technologii tepelných čerpadel. Mezinárodní význam ocenění rok od roku roste a nyní přitahuje účastníky z celé Evropy i mimo ni. Všechny přihlášené projekty shromažďují různé vize toho, jak jsou tepelná čerpadla cenným zdrojem na cestě k dekarbonizaci Evropy.

 

O AHT Cooling Systems

Společnost AHT Cooling Systems je renomovaným světovým dodavatelem komerčních chladicích a mrazicích technologií. Společnost AHT byla založena v roce 1983 a je průkopníkem v oblasti energeticky účinných a ekologických chladicích řešení, která způsobila revoluci v tomto odvětví v celosvětovém měřítku. Po celou dobu své existence se společnost AHT věnuje přírodním chladivům, jako jsou R290 a R744, a nabízí svým zákazníkům komplexní řešení.

Společnost působí ve čtyřech nejmodernějších výrobních závodech umístěných v Rakousku, USA, Číně a Brazílii, které podporuje 14 poboček v jednotlivých zemích.nty.

 

O společnosti Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.

Daikin je celosvětově významným výrobcem klimatizací, tepelných čerpadel a chladicích zařízení s přibližně 13 700 zaměstnanci a 14 hlavními výrobními závody (v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, ve Velké Británii, Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii). Je také jedinou společností, která nabízí všechny kroky od vývoje technologií, výroby, prodeje a služeb souvisejících s řešením chlazení, vytápění, ventilace a chladírenství.

 

Společnost Daikin v České republice je součástí Daikin Airconditioning Central Europe, která je dceřinou společností Daikin Europe N.V. V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

 

 

Kontakt pro média: Daikin Central Europe - Czech Republic

Jana Mašatová

Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s.r.o.

Budějovická 778/3a, Praha 4 - Michle

M: masatova.j@daikin.cz

Mohlo by vás také zajímat

  • Cesta za inspirací 2023 zavedla Daikin kings do Dub

    Vídeň, Dubaj, říjen 2023 - Společnost Daikin Central Europe každoročně oceňuje své nejvýkonnější partnery v regionu střední Evropy v jedné ze tří kategorií: nejvyšší obrat, nejvyšší spokojenost zákazníků a inovativní projekty. Letošních 39 vítězů, takzvaných Daikin Kings, se vydalo na inspirativní cestu do pulzujícího města Dubaj, města, které je hnací silou inovací ve stavebnictví a zároveň podporuje pohodlná a udržitelná řešení v oblasti HVAC. #pr2316
  • Nové funkce řady malých chladičů R-32 s invertory společnosti Daikin umožňují snížit emise CO2 při vytápění obytných budov.

    Vídeň, listopad 2023 - Různé možnosti konfigurace řady malých jednotek R-32 s invertorem umožňují navrhovat systémy, které poskytují komfortní vytápění a ohřev teplé vody s vyšší energetickou účinností a nižšími emisemi CO2 - přesně podle vašeho přání: Nová řada tepelných čerpadel EWYT-CZ je k dispozici k rychlému dodání rovnou ze skladů. Je součástí rodiny výrobků Bluevolution společnosti Daikin a vyniká rozsahem výkonu od 16 do 90 kW, kompaktností a širokým provozním rozsahem. Díky nejlepším úrovním energetické účinnosti na trhu v režimu chlazení i vytápění je každá jednotka z této řady vynikající volbou do budoucna. #pr2310
  • Tepelná čerpadla se stávají preferovanou volbou pro vytápění obytných prostor.

    Vídeň, září 2023 - Nedávná studie společnosti GfK, kterou si nechala vypracovat společnost Daikin Central Europe, ukazuje rozhodování a nákupní chování majitelů domů a projektantů v kategorii tepelných čerpadel v devíti zemích střední a východní Evropy: Téměř na všech trzích v segmentu bydlení stále dominují fosilní plynové topné systémy. Tepelná čerpadla však získávají na oblibě jak u majitelů bytů, tak u majitelů domů, kteří zvažují výměnu svých stávajících topných systémů z důvodu nízkých alternativních nákladů, úspory energie a menšího dopadu na životní prostředí. Projektanti dávají přednost řešením s tepelnými čerpadly především díky jejich technologii šetrné k životnímu prostředí. #pr2312

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky