Skip to main content

Produktová novinka

Ekologické řešení chlazení: Daikin monoblok s invertorem

Tisková zpráva, Prosinec 2023

Řada průmyslových odvětví a podniků je dnes významně závislá na moderních řešeních chlazení pro své chladírenské skladovací prostory. Tato řešení jim nejen umožňují bezproblémové dodávky výrobků a služeb, ale také přispívají k minimalizaci dopadu na životní prostředí. Hotely, restaurace, cateringové služby, zmrzlinárny, supermarkety nebo celý potravinářský průmysl, který musí udržovat nepřerušený řetězec chlazení, stejně jako logistické služby, datová centra a nemocnice, které potřebují chladit produkty, datová úložiště nebo léky, mohou najít nové kompaktní řešení chlazení na bázi přírodního chladiva - propanu (R-290): Daikin Monoblok s invertorem, který nabízí řadu výrazných výhod.

Praha, prosinec 2023 - Aktuální novinkou společnosti Daikin v oblasti komerčního chlazení je monobloková jednotka na propan (R-290), která je speciálně navržena pro malé a středně velké chladicí boxy o rozloze 9 až 24 m2 a poskytuje teploty v rozmezí od -25 °C do 10 °C. Pokud podniky hledají účinnost a hospodárnost, je Daikin monoblok s invertorem ideální volbou: nabízí rychlý a stálý chladicí výkon při nižší spotřebě energie než jiné chladicí systémy. Při rostoucích cenách energií to může vést k významně nižším provozním nákladům. Pro centárlní ovládání všech chladících boxů lze nainstalovat více monobloků (až po 5 kusech) v síti v konfiguraci master-slave (1 master + 4 slave).

Přírodní chladivo propan R-290

Propan je přírodní a perspektivní chladivo pro komerční chladírenské aplikace, které se může pochlubit minimálním potenciálem globálního oteplování GWP 3 a naprostou absencí potenciálu poškozování ozonové vrstvy. To pomáhá podnikům snižovat jejich dopad na životní prostředí. Systémy Daikin na bázi propanu navíc nabízejí úsporu nákladů díky nižším nákladům na údržbu a delší životnost ve srovnání s konvenčními chladicími systémy (F-plyny). Kromě toho byl při vývoji výrobků kladen značný důraz na bezpečnost díky integrovaným funkcím, jako jsou automatické uzavírací ventily a senzory pro detekci úniku, které zajišťují nejvyšší bezpečnostní standardy.

Snadná instalace, vynikající výkon, inteligentní ovládání

Daikin monoblok s invertorem sdružuje všechny součásti chladicího cyklu - včetně kompresoru, kondenzátoru a výparníku - do jedné kompaktní jednotky. Díky tomu je instalace jednodušší a promyšlená konstrukce zabírá v chladicím boxu méně místa než jiná chladicí zařízení. Konstrukce je optimalizována pro lepší výkon a teplotu v chladicím boxu lze snadno ovládat prostřednictvím nové mobilní aplikace "Daikin user".

"Tato novinka přichází s jedinečnými funkcemi, které přinášejí další hodnoty zejména pro podniky HORECA* a malé prodejce potravin. Jsme nadšeni, že můžeme touto novinkou posílit naši základní nabídku a podpořit naše zákazníky energeticky účinnými a ekologickými chladicími řešeními," říká Denis Fako, Senior Product Management Specialist ve společnosti Daikin Central Europe.

monoblock-table

Zkratky

HORECA = Hotels, Restaurants, Catering Services

 

Více informací

Daikin Inverter Monoblock | Daikin (daikin.eu)

 

Autorská práva k fotografiím: Daikin Central Europe

 

O společnosti Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.

 

Daikin je celosvětově významným výrobcem klimatizací, tepelných čerpadel a chladicích zařízení s přibližně 13 700 zaměstnanci a 14 hlavními výrobními závody (v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, ve Velké Británii, Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii). Je také jedinou společností, která nabízí všechny kroky od vývoje technologií, výroby, prodeje a služeb souvisejících s řešením chlazení, vytápění, ventilace a chladírenství.

 

Společnost Daikin v České republice je součástí Daikin Airconditioning Central Europe, která je dceřinou společností Daikin Europe N.V. V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

 

Kontakt pro média: Daikin Central Europe - Czech Republic

 

Jana Mašatová

Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s.r.o.

Budějovická 778/3a, Praha 4 - Michle

M: masatova.j@daikin.cz

Mohlo by vás také zajímat

  • Daikin představuje jedinečný automatizovaný systém řízení kvality ovzduší v budovách

    Průlomové řešení, které bezproblémově integruje senzor kvality vnitřního vzduchu (IAQ) společnosti Daikin s modulární řadou T vzduchotechnických jednotek (AHU), umožňuje konzultantům, instalatérům, správcům budov a uživatelům dále zvyšovat standardy kvality vnitřního vzduchu v obchodech, tělocvičnách, školách, kancelářích nebo jakýchkoli jiných budovách. Tato na trhu jedinečná inovace společnosti Daikin bude v průběhu roku 2024 rozšířena na všechny řady AHU Daikin. #KIN2303
  • Daikin Cloud Plus posouvá řízení systémů HVAC pro komerční budovy na vyšší úroveň

    Společnost Daikin představila Daikin Cloud Plus, nový výkonný nástroj, který umožňuje správcům budov, technikům, majitelům budov a energetickým poradcům vzdáleně ovládat a optimalizovat systémy HVAC pro pohodlí uživatelů a ekologickou výkonnost v průběhu celého životního cyklu budovy. #KIN23_02
  • Nové kompaktní řešení chlazení na bázi přírodního chladiva R-290: Daikin Monoblok s invertorem

    Praha, prosinec 2023 - Aktuální novinkou společnosti Daikin v oblasti komerčního chlazení je monobloková jednotka na propan (R-290), která je speciálně navržena pro malé a středně velké chladicí boxy o rozloze 9 až 24 m2 a poskytuje teploty v rozmezí od -25 °C do 10 °C. Pokud podniky hledají účinnost a hospodárnost, je Daikin monoblok s invertorem ideální volbou: nabízí rychlý a stálý chladicí výkon při nižší spotřebě energie než jiné chladicí systémy. Při rostoucích cenách energií to může vést k významně nižším provozním nákladům. #pr2311

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky